Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

test všeobecných studijních předpokladů

63 replies [Poslední]
Návštěvník

Ahoj
Já už jsem toho slyšela hodně o těch pohovorech a tak,ale spiš mě děsí ten test všeobecných znalosti v prvni část,protože mi nějak chybí představa co všechno v tom testu tak nějak bude?já netušim jestli tam jsou nějaky ulohy na logiku a tak,popřipadě jestli se dá na ty testy nějak aspoń trochu připravit nebo aspoń zkusit nějakou testovou formou na netu.Chtěla bych aspoň přibližně tušit co tam na mě vybalí u těch příjimaček.Předem díík za odpověď.

David Randák
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 22/10/2009
Příspěvků:
Zkratkovitě co si pamatuji ;)

Jsou tam výřezy z obrázků, hledání stejného obrázku jako je vzor z dalších 4-5 nabídnutých, celkem lehké početní příklady ( úvaha ), dráty v krychly tzn. prostorová představivost, pak tam byl středně dlouhý text ze kterého jsi pak měla určit, které odpovědi ohledně text jsou správně a které ne, čtení z grafů ... a to je plus mínus vše .. Pokud budeš chtít vědět něco více, řekni, tohle je jen zkratkovitě ;)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
příprava

ideální příprava: víkendová příloha novin s rubrikou najdi deset rozdílů

Návštěvník (bez ověření)
jo,takže klasická úvaha a

jo,takže klasická úvaha a nějaka ta logika a samozřejmě pochopit o co se v tom textu jedná,no a třeba v tom grafu máš vyčíst co z něj vyplívá?nebo na základě údajů z grafu vypočítat nějaký výsledek, a nejvíc by mě asi zajímalo odečítají se body za špatnou odpověď,já zatim jen vim že za spravnou oddpověď jsou 3 body a když to bude špatně tak 3 odečtou?jestli je někdy lepší nevyplňovat odpověď než riskovat? (dá se ten test někde na netu sehnat aspoň podobný?)mooc díky:-D

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Test

Ahoj,
budou to testy hlavně na logiku a asi i představivost. Vata kolem toho bude z medicíny, ale nepotřebuješ nic konkrétního vědět :-)

Dočkáš se třeba velkého obrázku zvětšené tkáně (schematicky) a pak budeš muset vedle najít ten správný výžez. Nebo najdi 10 rozdílů. Testy na výrokovou logiku, počítání s trojčlenkou a slovní úlohy. Logická dedukce z textu - nechají tě přečíst text pojednávající např. o růstovém hormonu a pak musíš zodpovědět nějaké otázky.

Vůbec nejlepší strašák byla u nás "hadice v krychli" - poznat, ze které strany je vyfocena průsvitná krychle, v níž je zamotaná určitým způsobem nějaká hadice... zní to hrozně :-D

Asi pomůže udělat si na internetu pár nějakých kognitivních testů, může to být trochu podobné. Jinak, nejdůležitější je připravit se dobře na fyziku, chemii a biologii. Já všeobecný test a ústní vůbec neřešil. Hlavně se dobře vyspi!

Co vy na to prváci, změnilo se něco? :-)

Přeju hodně štěstí, těšíme se na nové kolegy!

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
body se neodečítaly

asi je to stejnéi letos, takže tipovat, riskovat!

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
stale stejne....

ne nic se nezmenilo.. studijni predpoklady jsou furt stejne.. kdyz se nauci modelovky tak se do druheho kola dostane i bez zazracneho vysledku ze studijnich predpokladu. Nicmene toho testu neni treba se bat... je fakt jednoduchej.. jen zakladni logika a trochu predstavivosti :) ...a koneckoncu... da se sem dostat i pres ten test se spatnym vysledekem ze znalostnich testu :).

není
Návštěvník (bez ověření)
ahojky,chtěla jsem se

ahojky,chtěla jsem se zeptat,jestli mi pomůže,když se naučím modelové otázky (nazpaměť)????Mám poslední vydání (4.)Moc díky za odpověď!!! A hodně štěstí všem,kdo o to studium opravdu stojí;)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
jakože chemie, fyzika a biologie?

Řekl bych, že jestli to budeš umět na zpaměť, tak tvé šance budou velmi vysoké. Ale občas se tam vyskytne i nějaké úplně jiná otázka.

Návštěvník (bez ověření)
jj,díky moc za odpověď...a

jj,díky moc za odpověď...a jestli se můžu zeptat,co z těch tří předmětů (bi,fy,ch) bylo nejtěžší?

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Nazpaměť

Určitě to funguje, ale mně osobně se takový styl učení na medicíně příčí. Nauč se odpověděť na každou otázku a chápat odpověď... protože drobné detaily se stejně změní (třeba ve fyzice...)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Fyzika

Ve fyzice dokonce vymysleli jeden příklad, který v modelových otázkách vůbec nebyl. Já osobně měl nejvíc chyb v biologii, ale to proto, že nerozumím těm živočičnejm třídám, kam se jednotliví živáčci strkaj :-)

Jana Šafránková
Obrázek uživatele Jana
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
nazpamět...

určitě Ti takový naučení pomůže, ALE dávej pozor na změny v zadání (hlavně ve fyzice). Já jsem měla pár příkladů, který jsem si nepamatovala jak počítat, tak jsem si zapamatovala jen výsledek..a oni potom změnili číslo v zadání a možnosti zůstaly stejné ;)
Ale jeden pokažený příklad ti to nezkazí:)
Hodně štěstí

Návštěvník (bez ověření)
aha:D no,z biologie mám právě

aha:D no,z biologie mám právě docela strach...:( a pak vlastně když napíšeme ty testy,jak dlouho asi čkeáme než se to dovíme??protože na druhý den,když se to povede,máme jít na pohovor...

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Čas

Myslím, že do pěti, do šesti večer se to dozvíte. Já zrovna seděl u piva, když mi někdo volal výsledek :-)

Biologii - rostliny obzváště - doporučuju umět nazpaměť, no way :-)

Návštěvník (bez ověření)
neee:(rostliny ne:( a ty jsi

neee:(rostliny ne:( a ty jsi teďka v prváku?

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
druhák

Jsem v druháku:-) Rostliny taky nejsou moje silná stránka, ani jsem nematuroval z biologie... ale tuším je to asi jenom 20 otázek, ne? :-) To dáš!

Návštěvník (bez ověření)
fyzika

A jak náročná je fyzika? Mam šanci,když není moji silnou stránkou? :)

Jana Šafránková
Obrázek uživatele Jana
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
fyzika

šanci určitě máš! já se fyziku prakticky naučila z těch otázek... člověk si to párkrát projde a je to. Dost příkladů se tam opakuje, takže to není zas tak komplikovaný :)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
fyzika

co se fyziky týče, doporučuju na ní maličko zapracovat - jednak kvůli příkladům v testu, jejichž zadání se může maličko měnit a pak v prvním semestru tě čeká zkouška z biofyziky
Biofyzika se tady bere dost hopem a je velkou výhodou, když tomu člověk alespoň základně rozumí. Příklady budou i u zkoušky - elektromagn. záření, zvuk, elektrony v silovém poli a tak.
Základní orientace v chemii a fyzice je na medicíně taková evoluční výhoda:-) U biologie je to paradoxně jedno (dle mého názoru), tam bych vypíchnul akorát genetiku.

Ale chápu, že máš asi teď jiný starosti...
šanci samozřejmě máš, bojuješ proti ostatním smrtelníkům...
Doporučuju naučit se porozumět těm příkladům- nejsou tak těžký, jen je lidé nemají rádi... :-)

Z čeho maturuješ?

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Všem fyzikářským analfabetům!

Všem fyzikářským analfabetům! :)
Já jsem měla sice celou střední z fyziky jedničku, ale to bylo kvůli hezké úpravě sešitu :D naše fyzikářka byla taková spící panna a neposlouchal ji opravdu, ale opravdu nikdo.
A podle toho vypadají moje fyzikální znalosti.
Moje nejblíbenější chvíle fyziky přicházejí vždy ve chvíli, kdy si v úterý v sedm večer po praktikách z anči pustím The Big Bang Theory:)

Na přijímačky jsem se projela modelovky ai dvakrát- ono většinou, když spočítáš jeden příklad, hned spočítáš i těch deset za ním, protože jsou na podobném principu. V samotné testu potom snad- alespoň pro můj ročník- nebyl jediný příklad na počítání, prostě jen samá teorie ( to byl rozdíl od 3.lf, kde se muselo počítat úplně všechno- nadruhou stranu, 3.lf má na stránkách k nahlédnutí testy z minulého roku a spoustu z nich v úplně stejném znění se opakovalo i u testů- např. plavec po a proti proudu:)

co se týče biofyziky jako předmětu v prvním semestru na fakultě. Je to takové povinné zlo. Nebavilo to ani lidi, kteří mají jinak biofyziku rádi. Týdně dvě a půl hodiny teorie a potom praktických úkolů, ze kterých musíš vypracovat protokoly, to byl děs. Ale díky tomu počátečnímu nadšením, se kterým tam na tu školu vcházíš, se to trošku vstřebá. Já ovšem nadávala strašlivým způsobem :D
No a zkouška byla taková všelijaká. V abc části jsem věděla jen, že viskozita klesá s teplotou, že neexistují speciální elektrody v EKG pro agresivní lidi a že husí kůže není relikt husího peří :D:D No, byly to asi dva nejadrelinovější dny, kdy jsem čekala, jestli jsem to vůbec udělala a nakonec z toho mááááála, co jsem tam měla mi to stačilo na hezkou 2.
Dělají z toho během semestru sice strašlivou vědu, ale ve finále při opravování toho testu si asi zavázali oči a skoro všem to dali :)Takže nenech se kvůli fyzice odradit před medicínou. Je tady potom tolik úžasných momentů, které ti tu fyziku několikrát vynahradí (a to jsem teprve na začátku!:)

Návštěvník
ve druháku??tak to ti

ve druháku??tak to ti závidím...a měl jsi nějakej přípravnej kurz???já jezdím do Zlína (Tutor) a ještě na 1.LF do Prahy..takže každej víkend mám co dělat....

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Přípravnej kurz

No, zkoušel jsem to taky na 1. LF, ale nakonec jsem chodil jenom na biologii, výborná byla genetika. Chemie stála za houby, ve fyzice se počítaly příklady - ale tak na zopakování dobrý - a latinu jsem uměl, takže jsem to nepotřeboval:-) Druhák je skvělej, doporučuju :-)

Jen tak mimochodem, s kolika lidma tu vlastně mluvím? Nerozeznám jednoho "návštěvníka" od druhýho :-)

Návštěvník (bez ověření)
spolu si píšeme od

spolu si píšeme od včerejška...psala jsem všechny příspěvky kromě té fyziky..jsem Klára;) měl jsi latinu ve škole??já mám taky..teďka 3.rokem...a u přijímaček byla taky nějaká otázka z latiny??asi spíš v biologii,ne?no..já chodím na všechny...ke genetice jsme se ještě nedostali...chemie docela v pohodě...a ve fyzice jen počítáme...

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
těší mě

Teší mě :-) Už tomu začínám rozumět :-)
Otázky z latiny u přijímaček nejsou, jestli ji máš ve škole, nemusíš to řešit. Jak jsi na tom s chemií a fyzikou, resp. z čeho maturuješ?

Návštěvník (bez ověření)
taky mě těší;)já maturuju

taky mě těší;)já maturuju biologie a chemie...ale seminář fyziky mám...asi jsem udělala chybu,protože mám fyziku lepší než biologii...:(a z té biologii mám u přijímaček strach:(
K.

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Přijímačky

No, myslím, že děláš moc dobře! Jestli máš dobrou fyziku a chemii, máš pevné základy ;-)
Teď tu zrovna koukám do svých papírů:

chemie, biologie a fyzika max 50 bodů, za každou otázku 2
Všeobecný test max asi 60... (nejsem si jist)
Pohovor max bylo 60

Takže za přírodovědný předměty máš až 150 bodů, všeobecný předpoklady pokazej všichni :-)

Biologie se neboj, taky jsem jí neuměl. Naučil jsem se buňku, genetiku, proteosyntézu, to jsou takový krásně logický věci- a zbytek jsem jsem naučil otázku po otázce.

J.

Návštěvník (bez ověření)
aha;) a ty ses ještě učil ze

aha;) a ty ses ještě učil ze 3. vydání modelových otázek???
K.

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
ne, že by to bylo důležité-

ne, že by to bylo důležité- test všeobecných předpokladů byl za 75b- 25 ot. po 3 b.
BTW. moje taktika byla taková, že jsem všechno označila za D :)

Návštěvník (bez ověření)
aha a kolikrát ses trefila?;)

aha a kolikrát ses trefila?;)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Modelovky

No, dokonce jsem je vypátral, tyhle věci si schovávám jako relikvie :-D jj, bylo to 3. vydání. Ještě se do nich můžu podívat, třeba s dnešním odstupem přijdu na to, co bylo vlastně důležitý...
DanKa má pravdu, bylo to asi za 75. Ale netřeba se bát, je to vlastně takový hravý. Ale člověka to naštve, když se chce dostat na školu a musí přemejšlet nad nějakejma hadicema :-)
Odkud vlastně jsi, když jezdíš do Zlína a do Prahy? :-)

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Tuším, že jsem měla 51 nebo

Tuším, že jsem měla 51 nebo 54...
No, bylo to tak, že se za špatné odpovědi neodčítali body a mohlo se jednou opravit... věděla jsem,že mám málo času, tak hned jak jsem ten papír dostala, všechno jsem dala za D a potom jsem po zbytek času jen vybírala, co se mi líbilo a teoreticky potom si opravila:)
Jsou to opravdu lehke úkoly- ale je to třeba graf, kde máš půlstránky popis a potom se ptají je pravda, že není pravda, že je pravda, že není... a ty si v té chvíli tak zblblá, tak soustředěná, tak presovaná časem, že není možná to vyřešit :D

celkově na to máš 45 min. to znm. na jeden příklad ani ne 2 min. je to celkem jízda :D

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
tutor

ja chodil na tutor na pripravku na medinu a osobne teda bych to urcite nedoporucil. nevim jestli se za ty ctyri roky neco zmenilo ale mne osobne to nic nedalo. kdybych sedel doma a cetl si vypracovany otazky na maturu nebo modelovky tak bych u prijimacek z toho mel mnohem vic. jestli se na neco zamerit tak opravdu na ty modelovky... v nejhorsim naucit nazpamet.. v tom lepsim pripade se snazit pochopit vsechny ty priklady co tam jsou .. potom je prijeti temer jistota. ty vseobecny predpoklady opravdu velka cast totalne pokazi... ale jsou i vyjimky :)) kazdopadne pripravit se na ne asi moc neda spis je to o citu (talentu) pro tenhle typ uloh. jo a s tim casem je to pravda.. je to takovej fofr ze se to asi ani stihnout neda. teda ja ani jednou nestih ten posledni graf ackoliv najit na nej odpoved bylo jednoduchy... precist zadani mi trvalo moc dlouho takze nebyl cas :D

není
DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
souhlasím s Lukášem, já jsem

souhlasím s Lukášem, já jsem docházela na přípravné kurzy na 3.lf a nicmoc mi to nedalo. Na přednášce jsme spali a večer se spolužáky, kteří se mnou docházeli také na kurzy jsme si užívali Prahy... no někdy jsme si užívali až hodně do rána.. takže následující den nás v posluchárně zatraceně bolela hlava. klasika :-/ :D

Každopádně má ještě někde všechny prezentace z che, bi i fy, které jsme tam probírali, tak je klidně ráda hodím do prostoru. A jestli můžu ještě něco doporučit. opravdu se zaměřte z bioly na genetiku- a podle mě nejlepší genetická bible je ´genetika pro gymnázia´od našeho Kočárka. http://knihy.abz.cz/prodej/genetika-4

Návštěvník (bez ověření)
já jsem z Kroměříže...a

já jsem z Kroměříže...a každou druhou sobotu mám Zlín a každou druhou sobotu Prahu,takže když nejsem ve Zlíně,tak jsem v Parze:D mám toho jaksi moc;)ve Zlíně mám ten Tutor a myslím,že je super...nenechávají nás tam v klidu,pořád po nás něco chtějí,takže nás to nutí dávat pozor..ale na té 1.lf je to opakování gymplu..nic jinýho...dá se tam spát;)

Návštěvník (bez ověření)
myslíte tu Genetiku-takovou

myslíte tu Genetiku-takovou učebnici formát A5??šmarda,kemmerová a kočárek??K.

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Já jsem teď mimo kolej i mimo

Já jsem teď mimo kolej i mimo republiku, takže se to dovnitř nepodívám, každopádně na obale je uveden jen Kočárek. Ale formát A5 to je. Je takoáa fialově- růžová(asi barvená H&E :D), měkká vazba. Však o pár příspěvků výš jsem na ni házela odkaz.

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Kočárek

Tuto knihu:
http://www.neoluxor.cz/ucebnice/stredni-skoly/biologie/genetika-d3t95572

Určitě můžu taky doporučit, bude se celkem hodit i do začátků genetiky a biologie ;-) A Kočárek je navíc moc fajn člověk a výborně umí vysvětlovat.

No, na LF 1 jsem taky skoro usínal. Je dobře, že jdeš k nám, nikdo z Motola by neměnil:-)

Co chceš dělat, už máš nějakej vysněnej obor?
J.

Návštěvník (bez ověření)
aha,tak zrovna tu nemám:( mám

aha,tak zrovna tu nemám:( mám jinou no...neva,dokoupím;)no,moc bych chtěla na pediatrii..pracovat s dětma-to je můj sen...ale jestli se dostanu za váma nebo jinam,třeba změním názor a skončím třeba na chirurgii;) a co bys chtěl dělat ty za obor?;)K.

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
...

ta druhá kniha určitě taky nebude k zahození - základy buněčný biologie a takový tý populační genetiky :-)
No v Motole máš s dětičkama celej jeden pavilon ;-) Chirurgie je podle mě dost stresující obor, člověk se pořádně nezastaví. je to na můj vkus takový, že člověk vlastně ani pořádně neví, koho operuje :-( Jak toho nebožáka mám pak léčit, když vidim tak maximálně jeho složku?
No, můj sen jsou neurovědy. Nějak ideálně propojit kliniku a výzkum, to bych chtěl :-) Nevím, jestli znáš Dr. Sackse z filmu Awakenings (doporučuju!!!), to je můj oblíbenec.
J.

Návštěvník (bez ověření)
aha,to mi bohužel nic

aha,to mi bohužel nic neříká...:(no,byla jsem teďka u vás na dni otevřených dveří a byli jsme se podívat na dětský a jsem z toho nadšená;)mám dvouletýho brášku,takže vím,co to děti jsou;)a co zkouškový??už to máš za sebou?

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Toto, asi nejlepší film z

Toto, asi nejlepší film z lékařského prostředí... :-)
http://www.csfd.cz/film/6490-awakenings/

No, ještě nejsem zcela hotov, musím udělat embryologii, to je taky s malejma děťátkama, ale hodně moc malejma, ve věku minus 9 měsíců až nula :-)
Ale už mám tu genetiku a lék. biologii, to mě moc bavilo!
Já s tak malými dětmi (jako do 3 let) neumim moc komunikovat, tak jsem z toho vždycky takový rozpačitý, kdoví, co si ty děti o mě myslej... nevíš, co si myslej? :-D

Návštěvník (bez ověření)
hej nevím..co sis vždycky

hej nevím..co sis vždycky myslels ty,když jsi byl malej??:D vzpomínej;)já jsem dřív taky neměla moc vztah k dětem..ale od té doby,co mám brášku,se to všechno změnilo...chodím i k nám do Klokůnku za jední chlapečkem v rámci programu 5P (pomoc,podpora,přátelství,prevence a ještě něco...)jsem jako dobrovolníci a každý máme "své" dítě a s nimi trávíme aspoň hodinu týdně;)tak že s dětma snažím jak můžu;)a kdyby se mi povedla i medina,tak jim budu moct pomáhat ještě víc;)a to bych moc chtěla;)

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
nic ve zlym ale ono te to

nic ve zlym ale ono te to hodne rychle prejde az ty deti uvidis tady... ono je trosku neco jinyho si hrat s deckama ktery jsou v podstate v pohode a lecit deti ktery ti umiraj pod rukama... videt umirat stareho cloveka je prece jen neco jineho nez videt umirat deti... tak jen abys nenosila zbytecne ruzove bryle ;).

není
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
tip na všeobecný znalosti

pěkná diskuse:-D

Tip: Je dobrý si to rozdělit podle toho co ti jde. Pro mně bylo např totální ztráta času číst půl stránky textu, na jehož konci byly otázky na logický věci. Než jsem se v tom zorientoval, bylo pět minut pryč. Takže jsem se soustředil na ty krychle, pak na broučky (najdi rozdíl), kytičky, atd (taky rozdíly) a texty otipoval.

Zdar a sílu:-)

Lukáš: ne tak depresivně, je to sice děs, ale taky některejm dětem pomůžeš a to je super:-)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Klára: Ne, ne naopak, já to

Klára:
Ne, ne naopak, já to velmi oceňuju :-) Já si prostě nějak nemůžu vzpomenout, nemám k těmto vědomostem přístup.
Je hrozně moc důležitý přijít k lidem s takovým přístupem, lidským, a vydržet to... není to jen tak a zaslouží si o obdiv. Ale bejt cynik je mnohem lehčí. Jasně, že na onkologii děti umírají, ale nemusejí mít pocit, že umírají v prostředí bez zájmu.
Lukáš má sice takovou zkušenost a ještě mockrát to uslyšíš, ale já mnohem raději uvidím, že se držíš svých snů. Taky mám svoje takové představy - tak jestli narazím, bude to o 2 roky dřív, dám ti vědět:-)
Byla bys doktorka na správném místě. Držím palce!

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat,

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli si myslíte, že je po případném přijetí nějaká možnost uznání zkoušky z biofyziky z jiné lékařské fakulty, konkrétně z Plzně (měla jsem dvojku), popř.i jiných předmětů (samozřejmě nemám na mysli ty stěžejní, ale alepsoň biologii, tělák, jazyky, informatiku.. Díky

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
uznavaji se jen jednicky a to

uznavaji se jen jednicky a to jeste zdaleka ne vsechny ;)

není
Návštěvník (bez ověření)
Jirka: Ty už jsi ve

Jirka:
Ty už jsi ve druháku,aspoň se už přibližuješ ke svým snům...ale já jsem ještě oproti tobě prcek;)myslím si,že je hodně důležitý mít svoje sny a jít si za něma.vím,že kdyby se mi podařilo se dostat za váma, budu léčit třeba ty děti...že to nebude vždycky ok...co by taky zdravé dítě dělalo u doktora (kromě preventivních prohlídek) ;)
K.

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Já jsem taky ještě hodně

Já jsem taky ještě hodně daleko :-D Ono taky trochu záleží na tom, co život nabídne žejo... a pak se toho musí člověk chytnout za správný konec a využít to.
Jinak na fakultě bude spousta příležitostí zapojit se do vědecké práce už od druháku. Nebo výukové, třeba chodit pomáhat prvákům na pitvy, to nás všechny moc baví :-)

A cokoli s dětma, nebo nějaký konkrétní obor?

Jinak - jestli máš ještě nějaký dotaz ohledně přijímaček, zeptej se tady, jinak tě asi poprosím, abys použila spíš mojí mailové adresy:
cermanster@gmail.com

protože jsme maličko off topic.
Rád ti zodpovím všechny možné otázky ohledně fakulty, případně nějaké otázky na látku z přijímaček, nebo co tě čeká v první ročníku a tak...

Jedna velká výhoda naší motolské fakulty: jsme tu takový hodně přátelský kruh a nepotkáš se tu s konkurenční nevraživostí :-)

Návštěvník (bez ověření)
Jirka: ok;)máš to

Jirka:
ok;)máš to tam...jj,jak to tady tak sleduju,tak jste opravdu úžasní;)
K.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.