Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Studium na 2.LF

238 replies [Poslední]
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:

Vítej!
V tomhle vlákně by ses měl/a dozvědět, jak vlastně vypadá denní realita studia na 2.LF.
Jak je náročné časově, finančně, mozkově:-), jestli se dá při studiu stíhat koníček, práce, nebo i druhá škola. Jak je to s kolejemi, jaká je atmosféra mezi studenty, jací jsou učitelé, jestli máme dobrou knihovnu - nebo třeba jestli je ta pitevna opravdu takovej hnus, jak se to o ní tvrdí:D

Než položíš dotaz, zkus se podívat na Odpovědi na nejčastěji kladené otázky z tohohle okruhu, zda tam odpověď na tvou otázku již není. Pokud nenajdeš, nebo pokud najdeš, ale nebude ti stačit, neváhej - a zeptej se!

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chtěla jem se zeptat,

Ahoj, chtěla jem se zeptat, kolik času třeba strávíte ve škole a kolik času průměrný student (nebo radši podprůměrný) stráví denně učením? Kamarád říkal, že první tři roky vůbec "nežil", ale pak že to je už celkem lepší. Jak to vlastně vypadá se studiem po škole? Jak dlouho ještě bych se musela ještě učit, kdybych chtěla být dětskou lékařkou?  A taky by mě zajímalo, kdy je možný mít vlastní rodinu, protože podle toho, co slýchám, tak to vychází - mít dítě a stíhat se mu věnovat -až dost po třicítce....Díky moc :)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
To je děsně individuální

Hrozně to záleží na tom, jak efektivní ve studiu seš (typicky můžeš sedět hodiny nad knížkama, ale když těkáš a lítáš všude možně, množství času ti nepomůže). U mně to byl v prváku fakt záhul (jako že jsem nakonec nedělal kromě školy vůbec nic a málem mně to stálo zdravej rozum:D). A zpětně můžu říct, že leccos bylo potřeba, ale leccos taky ne. Řekl bych, že tady platí klasický 80/20. Osmdesát procent práce se udělá za dvacet procent času, na zbytek se nadřeš těmi osmdesáti procenty sil... It's been no bed of roses, když mám ocitovat Mercuryho:D ale určitě to taky neznamená, že medik musí nad knížkama uschnout.

U mně je průměr asi tak 5hodin denně v prváku (děs), tak 3 ve druháku, a tak dvě za první semestr třeťáku (a hrome, nějak málo:DD.. ale druhej semestr bude větší zlo:D)

Klasický dětský lékařství jsou 4 roky, např. dětská chirurgie 5 let. Ale tyhle podmínky se dost mění... http://cs.wikipedia.org/wiki/Atestace_%28l%C3%A9ka%C5%99e%29#Atestace_l.... Vlastní rodina závisí asi nejvíc na tom kdo tě živí a zda máš kde bydlet. Je to těžký, IMHO tohle je asi nejtěžší rozhodnutí co musí holka ve spojitosti s medinou udělat... Na druhou stranu mám v ročníku jednu kolegyni, co už má moc hezkou holčičku:)

Návštěvník (bez ověření)
:D děkuju moc

:D děkuju moc

Pavol Onderčin
Obrázek uživatele pavol.ondercin
Offline
Člen představenstva MotolákuRedaktorŠesťák
Joined: 25/10/2009
Příspěvků:
Ahoj... Dane, nestraš tu ľudí

Ahoj... Dane, nestraš tu ľudí a neber im nádeje :D Je pravda, že štúdium medicíny zaberie viac času ako štúdium sociálnej práce alebo športového manažmentu (nič proti týmto odborom nemám, ale je fakt, že tam netreba naštudovať toľko, čo u nás). 

A záleží to nie len od toho, ako efektívne sa vieš učiť, ale aj od toho, čo sa učíš. Sú predmety (hlavne v druháku :P, to si teraz užívam), ktoré ti veľa času nezaberú. Jednoducho preto, lebo nie sú náročné (tých ale zase tak veľa nie je)... Alebo aj preto, lebo ťa bavia. Odporúčam budovať si pozitívny vzťah ku každému jednému predmetu. To sa potom učí jedna radosť. Treba sa vyhnúť chybe, ktorú som spravil ja... totálna averzia k "nemenovanému" predmetu, to ti potom pokazí deň len pohľad na učebnicu v poličke. A ver mi, že to sa potom nie a nie naučiť.

A aj ja mám spolužiačku, ktorá už má krásnu malú holčičku :)

není
Návštěvník:) (bez ověření)
prihlaska

Ahojte, chcela by som sa spytat ohladom platby  za prihlasku. Ak som platila bankovym prevodom, nie poukazkou, staci normalne potvrdenie o platbe vytlacit a prilozit? a neviete, ci mi pride nejake potvrdenie o tom, ze platba prisla, popripade ked odoslem prihlasku, ze ju prijali? lebo na muni v brne mi normalne prislo ze platba v poriadku, prihlaska prijata, tak ze ci take nieco funguje aj tu. dakujem velmi pekne za odpoved:)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Nejlepší je složenka

Nejlepší je složenka. Ale pokud přiložíš doklad o platbě (já dával papírové platební příkazy) tak to taky jde.

Studijní pokud vim žádnou zpětnou vazbu neposkytuje, potvrzení o přijetí přihlášky neposílá. Na SISu je vidět, jestli byla přihláška přijata, to je jediný,co uvidíš. Spíš se ozvou když něco nebude v pořádku (např. platba).

Není špatný poslat přihlášku doporučeně, kdyby se náhodou ztratila (nikdy jsem o ničem podobnym neslyšel), máš v ruce důkaz o tom, že jsi cosi poslala.

Návštěvník (bez ověření)
Prospech uvedený v prihláške

Ahojte :) Vypisovala som elektronickú prihlášku a pri vypisovaní prospechu som za 4. ročník vypísala známky z polročného vysvedčenia. Je to chyba? prihláška už bola potvrdená. Vopred ďakujem za odpoveď :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
je to ok

Je to správně, z posledního ročníku se píšou známky za pololetí.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj :) Chcela som sa opýtať,
Ahoj :) Chcela som sa opýtať, či je nutné vypisovať známky v prihláške? Nie sú prijímačky rozhodujúce? Pýtam sa preto, lebo prihlášky som už poslala, bez overenia tejto mojej ''hypotézy''... :) 
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
nejsou třeba

Známky potřeba vypisovat není, myslím si, že i přímo na přihlášku se to pak asi nevytiskne.

Návštěvník (bez ověření)
no praveze na webstranke

no praveze na webstranke fakulty je, ze znamky vypisat treba, za 1. 2. a 3. rocnik koncorocne a za 4.rocnik polroocne... este som im ohladom toho aj mailovala, a potvrdili mi to...

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
pardon

Jo tak to jsem vzpomněl na elektronickou přihlášku - tam se to sice vyplňovalo, ale nikde už se to pak neobjevilo.

Do papírové přihlášky se to píše a potvrzuje školou. Na webu to je přímo napsané.

Rozhodně si ale nemyslím, že by to hrálo nějakou roli, nikdo to kontrolovat nebude - jedině u pohovoru pak má komise k dispozici přihlášku a může si ji pročíst. - Stejně tak tam má šanci vidět všelijaké certifikáty, olympiády atd.

Návštěvník (bez ověření)
a treba to aj na

a treba to aj na elektronicku, nielen na papierovu, aj tam su normalne kolonky na vyplnenie znamok... tiez som sa cudovala, preco to potrebuju....

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
K tomuhle mám něco od děkana

Ahoj,

když jsme chystali letáček na DOD, který je tu ke stažení, ptali jsme se na to i pana děkana, a on se vyjádřil tak, že "do letoška to tak nebylo" ale že "letos by známky význam mít měly".

Podle mého názoru je to v podstatě celkem chytrý způsob jak nediskreditovat výsledky ze střední. V praxi nehrají roli (aspoň u mých přijímaček neměly - 2008) - ale představ si machra co jim tam přijde exhibovat jakej není frajer na biologii, chemii, fyziku... A oni se nemůžou podívat, že ve skutečnosti měl čtverec...

Lenička (bez ověření)
Chjo, tak to už se předem za

Chjo, tak to už se předem za svoje známky stydím :-) 

Robert Artur Dahmen
Obrázek uživatele Artur
Offline
Joined: 20/01/2009
Příspěvků:
?

Jestli to chápu správně, tak chtějí zavést bonifikaci známek ze střední školy? Tak to je velmi dementní nápad.

Lenička (bez ověření)
Na DOD říkali, že by prospěch

Na DOD říkali, že by prospěch neměl být nějakým kritériem k přijímačkám, zřejmě to poslouží jen pro zajímavost...a mluvili o nějaké statistice, či co. Ale stejně - moc se mi to nepáčí, no...

Návštěvník (bez ověření)
Děti při studiu

Ahoj lidičky, jak tak koukám, nakousli jste téma lékařská fakulta a rodina. Nevíte náhodou někdo, zda jsou při Motole i jesle nebo nějaká možnost, kdo by vám pomohl s hlídáním malého dítěte při studiu? Nebo moc prosím, nemáte přímo kontakt na někoho, kdo má děti a studuje na motolské fakultě? Zajímalo by mne, jak se to dá zvládnout a jestli je v Motole třeba nějaký spolek maminek studentek, které si vzájemně mohou trošku pomoci :). Děkuji moc!

Lenička (bez ověření)
Děti :-)

Jsem ráda, že jsem tu objevila maminku - budoucí studentku :-) Já mám chlapečka, spoléhám se na hlídání od rodiny, jinak to asi nepůjde....Ale jejich podporu už mám :-) Takže taky budu ráda za každé info a pokud by si "neznámá" maminka chtěla popovídat na mailu nebo ICQ, budu taky ráda ;-) :-)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Děti

Vím určitě o jedné kolegyni, co má doma malou princezničku:-)
Určitě jich je víc, dají se najít (kontakt nemůžu dát než se zeptám, jestli to dotyčné nevadí).

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Prospěch

Ne, nepochopte mne špatně. To je fakt pouze pomocné kritérium. Jsou to učitelé na medicíně, vědí, že úroveň středních je různá, a že to je jen přidaná informace.

O žádném bodovém zvýhodňování nevím, a předpokládám, že to tak pan děkan ani nemyslel.

Reálně to podle mého názoru může být také tak, že pan děkan nechtěl, abychom do letáčku napsali "známky nemají vliv", protože není žádoucí, aby se uchazeč nesnažil (také ta úprava přišla jen den před tím, než to šlo do tisku). A že to je pouze takový malý diplomatický tah:D
Ale nemám pro to žádný důkaz.

Lenička (bez ověření)
Dane, díky za odpověď ohledně

Dane, díky za odpověď ohledně známek, pana děkana jsem slyšela, vím, že to nebude mít přímo vliv, jen mě deprimuje, že se na to budou dívat :-) Už je to sice pár let, ale moje gymnaziální léta byla  - ehm - trochu "divoká" :-))))

Návštěvník (bez ověření)
To Lenička a Daniel Suk

Ahoj, icq moc nevedu, ale mail pošlu, je to adelaBenes@seznam.cz. U mne jde spíš o jistou situaci do budoucnosti (vysvětlím na mailu). Moje okolí je totiž komplet v práci a dalo mi víceméně najevo, že s nějakou pomocí nemůžu moc počítat, takže se musím spoléhat sama na sebe, jak si to zařídit. A Danielovi Sukovi děkuji, pokud kontakt od maminek studentek dostaneš, budu za něj moc vděčná:).

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
maminkám

Věřím, že to zvládnout jde, i když je to asi těžké a držím palce. V odkaze asi tři roky starý článek o maminkách na naší fakultě - pomoci se nechá třeba i nastavením individuálního studijího plánu atd.

http://www.lf2.cuni.cz/Informace/2009/matek.htm

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Jakub:

Výbornej článek, Jakube:-)

Pavol Onderčin
Obrázek uživatele pavol.ondercin
Offline
Člen představenstva MotolákuRedaktorŠesťák
Joined: 25/10/2009
Příspěvků:
Ahoj,   ja mám tiež

Ahoj,

   ja mám tiež kamarátku, ktorá má úžasného malého potomka :) 

V prvom rade - na Hvězde je tzv. "manželská kolej" pre ľudí s deťmi, kde môžeš dostať bunku. V prípade núdze, ak nadviažeš dobré kontakty so susedmi :) tak sa ti niekto o drobca občas na hodinku - dve postará (a občas sa nájdu aj ľudia na iných izbách z našej fakulty, ktorí ti pomôžu, ak sa s nimi zoznámiš.). Tiež môžeš samozrejme požiadať o miesto v škôlke. Tej mojej kamoške to najprv nevychádzalo, o to to bolo ťažšie. Ale teraz už chodí jej drobča do škôlky a je to jednoduchšie. Už som jej na teba poslal kontakt. Ak bude mať čas, tak sa ti ozve. Prajem veľa síl a odvahy :)

není
Návštěvník (bez ověření)
ahojte, chcem sa spytat,

ahojte, chcem sa spytat, posielali ste uz e-prihlasku postou? ak ano, kolko po postovom odoslani vam prislo info od fakulty, ze je prihlaska na studijnom? resp kedy sa vam to objavilo v SISe? lebo som posielala naraz na 1LF aj na 2LF, z 1LF mi hned po dvoch dnoch odpisali ze ju maju, a je to uz vyse tyzdna a z 2LF stale nic...ze kedy mam asi cakat nejake info.... daakujem moc:)

Lenička (bez ověření)
Já to mám také tak...z 1LF mi

Já to mám také tak...z 1LF mi přišel mailík po pár dnech, z 2LF ještě nic.....

Návštěvník (bez ověření)
jee Lenička, dakujem moc,

jee Lenička, dakujem moc, aspon viem, ze nie som sama:)

Lenička (bez ověření)
Já jsem taky ráda :-) Snad

Já jsem taky ráda :-) Snad brzo nějaká info dorazí...

Lenka =) (bez ověření)
 zrovna jsem se chtěla zeptat

 zrovna jsem se chtěla zeptat na to samé, tak jsem ráda, že už se to tady nadhodilo, taky jsem posílala 1, 2 a navíc ještě Hradec. Z první se mi to v SISu hned změnilo, ale u druhých dvoou pořád čekám.. tak snad brzy =)

Alžběta Dzvoníková
Obrázek uživatele Alzbeta
Offline
Joined: 01/03/2009
Příspěvků:
Děti jsou radost!:)

Ahoj, jsem ze třeťáku medicíny a mám takřka tříletou dcerku (když jsem nastoupila na medicínu, byla jsem čerstvě těhotná, prvák jsem si rozložila), takže kdyby byla nějaká dívčina, která by se o tom ráda pobavila,moc ráda si popovídám (mail - dzvonikova@gmail.com). Mám trochu pocit, že když si někdo pořídí dítě ve čtvrťáku a výš, je to jiný než první tři roky, protože tyhle 2 fáze studia se radikálně liší. Druhou věcí je věk dítěte - školka je zlom. U nás to proběhne až v září 2011, doufám, že to bude zlom do pohody:). Jediná věc, kterou bych řekla rovnou je, že mít dítě jde. Ale není to pro každýho. Člověk musí být pohodovější než průměrný medik (tj. nejet na jedničky a nedat na strašení ostatních) a musí mít motivaci dělat tuhle školu. Ale jde to skloubit poměrně slušně pro medičku i pro dítě. Je legrační sledovat vývoj studia s růstem dítěte - v prváku mi žužlala Čiháka, když pásla hříbátka, dneska mi říká, mami, deš se učit do školy patolu?....

Alžběta

Návštěvník Verča (bez ověření)
dosud nepotvrzená přihláška?

Ahojte, kdybyste v elektronické přihlášce měli stále jen "potvrzeno", tak nezoufejte. Dneska jsem volala paní Lupačové, která mi řekla, že přihlášky ještě nestáhli z netu, takže je to normální stav:)

Bára (další uchazeč) (bez ověření)
a zase ty (ne)potvrzené přihlášky

Ahoj, i já jsem volala - a nejspíš už dotazů na toto téma mají na studijním dost :D Nicméně taky mám "přijaté na studijním oddělení" přihlášky na 1. a 3. lf a dvojka je jen "potvrzená" - a paradoxně o ní mi jde nejvíc... Bylo mi řečeno, že přihlášek dostali poštou kolem dvou tisíc a zpracovává to pouze jeden člověk (!) takže se není co divit :) hlavně klid... Navíc pokud máme schovaný potvrzení o odeslání od pošty a byl by s tím nějaký problém tak by "náhradní" přihlášku přijali určitě i po termínu - na 2. lékařské jsou přeci rozumní, že? :D

Lenička (bez ověření)
Báro, dík! :-) Já taky čekám

Báro, dík! :-) Já taky čekám hlavně na tu dvojku...teda ale kolem 2 tisíc přihlášek??? Pane jo....

Macka (bez ověření)
:)

No tak to som rada, ze je to takto s tymi prihlaskami, zatial sa teda nemusim zbytocne stresovat...:) Presne, aj mne ide najviac o tuto skolu, a zrovna odtialto nic...:) inak baby, uz sa ucite, pozerate modelovky a tak?:)

Lenka =) (bez ověření)
já jsem se zatím dívala jen

já jsem se zatím dívala jen na modelovky z fyziky, protože z ní nematuruju, takže pro mě bude asi největší problém.. chci si být jistá, že budu mít dost času na to, abych si to všechno prošla a pochopila to a ne abych se to pak na poslední chvíli učila nazpaměť. Jinak biolu a chemii se učím normálně ve škole, modelovky až později.. Sice se jinam (1.LF) dostanu nejspíš bez přijímaček, ale chci tady, tak doufám, že se zadaří =) Co ty, už se učíš?

Macka (bez ověření)
No ja tiez maturujem biola a

No ja tiez maturujem biola a chemia, ale mam v skole ete aj fyziku, takze aj to je fajn... No len ked tak otvorim tie otazky, tak je tam toho vela, co vidim prvykrat v zivote, alebo sa to ucime v skole uplne inak...:/:/ a mna na 1LF bohuzial bez prijimaciek nezoberu, nakolko som zo SR..:/

Bára. (bez ověření)
Příprava

Ne, učit jsem se ještě nezačala... Paradoxně chodím na přípravku od 1.lf (jednou měsíčně v sobotu), ale zatím jsem nebyla schopná se tomu věnovat takže tam prakticky jen sedím a píšu si sem tam nějaké poznámky když slyším nějaký pojem prvně... Příští týden si chci dodělat všechny zbylé maturitní otázky (bižule, chemie) a začít se učit fyziku - abych to upřesnila: měla jsem ji celý osmiletý gympl krom letoška ALE s naším starým mizerným profesorem to byla pouhá ztráta času - v hlavě mi zůstala jenom zpropadená rovnice s=v.t a nikdo od nás z fyziky dokonce ani nematuruje :D Takže si asi umíte udělat obrázek o úrovni fyziky na naší škole... Tudíž musím s doháněním fyziky začít co nejdříve a dostat do hlavy čtyři roky látky... Paráda - ale vzhledem k tomu co se do hlavy bude muset dostat na zkoušky na medicíně se to dá považovat za dobrou přípravu... A modelovky nechávám až nakonec :)

Lenička (bez ověření)
Tak já se už učím, protože

Tak já se už učím, protože mám maturitu několik let za sebou ;-) Takže projíždím modelovky, abych věděla, na co se soustředit, učím se a pak opět projedu modelovky :-) A uvidíme...nicméně, fyzika bude u mě asi nejhorší...:-/

Lenka =) (bez ověření)
Mám podobný plán, zatím

Mám podobný plán, zatím projíždím modelovky a hledám správné odpovědi, vzorce a tak, protože stejně tam většinou není ten základ, který jsme se učili, jsou tam drobnosti co se toho sice týkají, ale ve škole jsme to nikdy nedělali.. takže pak mám v plánu projít si znova to, co jsme se učili a naučit se všechno potřebné pro modelovky.. mám z toho trochu strach, protože fyzika asi bude dost rozhodovat, biologii a chemii má většina lidí jako maturitní, takže počítám že lámat chleba se bude hlavně u těch všeobecných studijních předpokladů nebo čeho to a u fyziky.. no a vzhledem k tomu že moje znalost  učiva fyziky ze střední školy není nijak závratná, musím do sebe většinu nasoukat teď, tak uvidím, jak se zadaří.. chci pro to udělat co půjde a když se pak přijímačky nepodaří, chci vědět, že jsem na to prostě nestačila a ne že jsem to mohla udělat líp, kdybych se víc připravovala..

Bára. (bez ověření)
A zase potvrzení přihlášky v SISu

Tak, tak - s tím učením to bude mít většina lidí stejně :) Pro vlastní dobro ale doufejme, že se najdou i tací co se na přípravu z vysoka vykašlou...

Můžu vás všechny uchazeče poprosit, až budete mít v SISu nebo jakoukoliv jinou formou potvrzené přijetí přihlášky na 2:lf na studijním oddělení, abyste to sem napsali? Díky :)

Lenička (bez ověření)
Taky doufám v to, co Bára...i

Taky doufám v to, co Bára...i když je to zlomyslné :-) Kdyby něco dám vědět!

Lenka =) (bez ověření)
pokud už mají 2000 přihlášek

pokud už mají 2000 přihlášek tak asi nezbývá než v to vážně doufat..

Lenička (bez ověření)
Já si myslím, že 2000

Já si myslím, že 2000 přihlášek platí pro všechny obory. Nicméně, na všeobecné lékařství to budou určitě takové 2/3...ach jo.

Macka (bez ověření)
ale no tak, hlavu hore, ja si

ale no tak, hlavu hore, ja si este stale verim, ze sa tam dostanem:) a drzim palce aj vam, baby:) ako hovori Paulo Coelho, ‎"Impossible" is just an opinion. :)         

Lenka =) (bez ověření)
no, zatím mi nějaký ten

no, zatím mi nějaký ten optimismus taky zbývá , uvidím co s tím udělá blížící se maturita a termín přijímaček =)

Návštěvník (bez ověření)
Ještě, že aspoň tu maturitu

Ještě, že aspoň tu maturitu už mám za sebou ;-) Ale už se vidím, až bude začátek června...

Adam Jaroš
Offline
AdminRedaktor
Joined: 28/12/2008
Příspěvků:
Rada přijímačkového veterána

Fyzika je skoro pro všechny kámen úrazu, může za to její zdánlivá nepotřebnost pro studium medicíny a taky specifičností učiva v porovnání s biologii a chemii. Při přípravě se mi totiž opravdu ukázalo jako nejefektivnější si nejdřív nastudovat, nezávisle na otázkách, určitou kapitolu a modelovky použít opravdu jen na ověření patřičnýho rozsahu znalostí.

Porozumění fyzice vám přinese velkou výhodu u přijímaček a to právě proto,  že většině uchazečů dělá problémy, nebo je prostě nebaví.

Lenička (bez ověření)
SIS - přihlášky

Kopíruju info ze SISu ;-)

Upozornění studijního odděleníVzhledem k velkému množství přijatých přihlášek není možné evidovat je okamžitě po přijetí. Přihlášky se zpracovávají průběžně; předpokládaný termín zaevidování všech přihlášek, došlých na fakultu do 28.2.2011 včetně, je 10.3.2011

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank