Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Proč na medicínu a kterou LF si vybrat?

31 replies [Poslední]
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:

Vítej!

V tomhle vlákně by ses měl/a dozvědět, proč jsme se vlastně vydali na medicínu, co nás vedlo k tomu, že jsme si vybrali 2.LF, jestli jsme tu spokojení a odpovědi na jiné (podobně rýpavé:-)) otázky.

Než položíš dotaz, zkus se podívat na Odpovědi na nejčastěji kladené otázky z tohohle okruhu, zda tam odpověď na tvou otázku již není. Pokud nenajdeš, nebo pokud najdeš, a nebude ti to stačit, neváhej a zeptej se!

Návštěvník (bez ověření)
2.lf nebo Hradec?

Ahoj. Rozhoduji se mezi 2.lf a tou v Hradci Králové. Nedokázal by mi někdo porovnat tyhle dvě fakulty? Na obě slyším samou chválu. A ještě mě zajímá, jestli je možné studovat na 2.lf urgentní medicínu. Díky moc za odpověď, Markéta! :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Studuješ vždy všeobecné

Studuješ vždy všeobecné lékařství a až po škole si vybíráš obor, kterému se chceš věnovat. Během posledních ročníků se nabízí různé volitelné předměty a tím se můžeš trochu zaměřit na něco, ale na konci stejně můžeš zvolit cokoli.

Srovnání je obtížné - asi bych vybíral dle osobních preferencí (bydliště, dojíždění, známí, ...). Stejně dobrá lékařka z tebe bude z kterékoli fakulty.

V HK nabízejí k zapůjčení veškerou potřebnou literaturu, což je fajn (tady se nechá většina půjčit a případně od starších spolužáků seženeš zbytek, ale není to tak pohodlné). Od prváku je praxe (alespoň pro mne dobrá motivace, že to učení k něčemu směřuje), to v HK je až něco málo ve třeťáku. U nás je kladen větší důraz na pediatrii a jsme menší fakulta. V HK je velkým strašákem anatomie, tady máme jiné... V HK je kurz psychologie, tady ne...

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, dostal jsem se na

Ahoj, dostal jsem se na medicínu k vám i do Brna a nemůžu se rozhodnout kam chci nastoupit. Na vzdálenost, finanční náročnost atd. ohledy brát nechci, ale spíš by mě zajímali podmínky pro studium. Jestli jste někdo schopen zhodnotit, kde mají lepší materiály (učebnice, prezentace...) a lepší dostupnost k nim, kde je lepší rozložení učiva (slyšel jsem, že u vás máte anatomii 2 semesty zatímco v Brně 3,...). Kde je lepší praxe, větší možnost vycestovat, atd. Kde si zkrátka myslíte, že se ta medicína studuje lépe. Vím, že toto zhodnocení je asi velice náročné a také, že obě fakulty mají dobrou úroveň, ale zeptat jsem se musel. Díky

MK (bez ověření)
Snad jen, pokud by se chtěl

Snad jen, pokud by se chtěl někdo zapojit během studia nebo i po něm do výzkumu, tak v Praze (Brně) jsou mnohem lepší podmínky. Jak na fakultách, tak na akademii. K tomu dotazu na anatomii - přemýšlel jsem podobně, osobně nevím, zda je dobrý nápad roztáhnout anatomii do 3 semestrů s prázdninovou mezerou. Asi nejlepší je odbýt si to během prváku a mít ji co nejrychleji za sebou.

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Anatomie na 3 semestry není o

Anatomie na 3 semestry není o letní pauze. Obvykle je po 2 semestrech zkouška ze všeho kromě nervů a poslední semestr je především o CNS a možná topografii. 

V Brně je mnoho učebnic specificky brněnských - vydaných fakultou, tady používáme všechno možné. Je to velká fakulta, hodně kruhů, takže se lidé mezi sebou neznají a možnosti vycestovat budou asi všude obdobné.

Uchádzač (bez ověření)
Otazka

Zdravim, chcela by som sa opytat na to, ze ci su internaty celorocne a ze ci su prijimaky velmi tazke,bojim sa totizto toho, z kedze sa hlasi tolko ludi bude to velmi tazke, a estejedna otazocka, je studium velmi tazke?Da sa to zvladnut vsak?:D dakujem 

Návštěvník (bez ověření)
Áno , prijímačky sú veľmi

Áno , prijímačky sú veľmi náročné ale pri celoročnej príprave na  ne sa to dá. Ale nie sú ťažšie ako nap. v Košiciach.

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte.Chcel by som sa spýtať

Ahojte.Chcel by som sa spýtať ako je to so zahraničnými kontaktmi na 2.LF v porovnaní s inými fakultami, najmä 1.LF. Aké sú možnosti na 1,2 semestre v nejakej anglicky hovoriacej krajine?Ďakujem:)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Možnosti se trochu odvíjejí

Možnosti se trochu odvíjejí dle velikosti fakulty, ale za jistých okolností lze využít místa i z jiných fakult. Anglicky se nechá domluvit všude možně - asi půjde především o jazyk studia. Na 1 a 2 semestr jsou možnosti zcela minimální - většina stáží počítá až s absolvovaným druhým nebo spíše třetím ročníkem. Mimo jiné jde o zvládnutí i některých základních znalostí.

Návštěvník (bez ověření)
Přijímací zkoušky

Ahoj,

Chci jít na medicínu,ale zajímají mě přibližné termíny přijímacích zkoušek.Je to hodně blízko před maturitou?Učení se na maturitní zkoušky a k tomu ještě na medinu?To by bylo trošku složitější.Můžete mi prozradit alespoň přibližné termíny přijímacích zkoušek?

Děkuji moc :)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, letos jsem maturoval

Ahoj, letos jsem maturoval 29. května a přijímačky byly 17. červa, takže podle mě je času na přípravu dost ;)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Termíny jsou každoročně

Termíny jsou každoročně přibližně v půli června (cca 12. - 19.6.). Pro další rok se již během podzimu objeví na webu.

S učením se na maturitu a přijímačky by neměl být problém, obzvláště pokud máš ve škole celý rok většinu předmětů, které budeš k přijímačkám potřebovat, nebo z nich dokonce maturuješ. I za dva tři týdny po maturitě to jistě dobře zvládneš.

Návštěvník (bez ověření)
caute okrem otazok z bio,

caute

okrem otazok z bio, chemie a fyziky je aj test o vseobecnych studijnych predpokladoch?? je mozne sa nan pripravit? dakujem za odpoved

Jana Žitná
Obrázek uživatele itná Jana
Offline
MotolákTřeťák
Joined: 21/09/2012
Příspěvků:
Ahoj, na tohle téma už se tu

Ahoj, na tohle téma už se tu hodně debatovalo. Abys měl představu o tom, jak ten test vypadá, přečti si pár příspěvků tady:

http://www.motolak.org/topic/verejne-forum/uchazeci-poradna/prijimacky-v...

A co se týče přípravy: pomůže ti trénovat postřeh, možná také nějaké hlavolamy typu - najdí pět rozdílů, ale s prostorovou představivostí a logickým uvažovaním (které budeš potřebovat u těch grafů a odborných textů) ti asi nic moc nepomůže

ale neměj strach, tak hrozné to není, jenom se musíš soustředit a nenechat se rozhodit nedostatkem času :-)

katka (bez ověření)
Ahoj chtěla jsem se zeptat

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli šli všichni studovat medicínu hned po střední škole, nebo je tu i nějaký blázen jako já a pohrává si s myšlenkou jít studovat medicínu ve 22 =) (mám už jednoho bakaláře ale řekněme že to není směr kterým se chci vydat).... díky moc za info přece jenom je to 6 let studia...

Eva Fürstová
Obrázek uživatele Fürstová Eva
Offline
ČtvrťákMotolákRedaktor
Joined: 08/09/2011
Příspěvků:
Ahoj, mám kamarády, kteří už

Ahoj,

mám kamarády, kteří už mají Bc. titul z jiné školy, je tu i člověk s Ing. titulem, pár spolužáků se rozhodlo po roce na jiné škole, že chtějí medicínu, takže záleží jen na tobě, jeslti se tomu těch 6 let chceš věnovat :)

lenik (bez ověření)
Já zase znám dvě holčiny přes

Já zase znám dvě holčiny přes 30, které šly na medicínu ;-) Je to jen a jen o tobě! :-) Nikdo tvůj věk řešit nebude :-)

Návštěvník (bez ověření)
2.LF nebo Olomouc?

Ahoj, rozmýšlím se mezi olomouckou LF a 2.LF, mohli byste mi je někdo porovnat? Předem díky :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Za mě vyber si město, kde bys

Za mě vyber si město, kde bys rád studoval, kde se ti líbí, kam to máš třeba blíže atd. Studium bude jistě náročné na obou školách a každá škola má určitě své výhody i nevýhody.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj,  sice už je asi pozdě,

Ahoj, 

sice už je asi pozdě, ale stejně si tyto stránky čtou i další lidi i o 2 roky později. Studuji medicínu, 1.LF UK :-) Dostala jsem se na všechny školy, na které jsem se hlásila a byla jsem velmi úspěšná - dostala jsem se na všechny i na zubní léařství. Vybrala jsem si 1.LF, protože je nejlepší, nejtěžší, nejprestižnější ;) Ti, co ji pomlouvají ji pomlouvají jen proto, protože se ji bojí. A proto jsem sem šla, abych (si) dokázala, že to zvládnu.  Ano, opravdu - požadavky jsou až nesmyslně vysoké, ale zvládnutelné... Pokud někdo tvrdí, že vyhazujou i neprávem toho, kdo na té škole měl být, tak to není pravda ;-) Velmi poctivě se po prváku přebírá a pak zbydou jen ti nejlepší.

Učí nás samé špičky - Grim, Naňka, Eliška, Jirkovská, Jirsová, Petrovický a kdysi i Čihák! A to vše u nás.

V porovnání s 2.LF nebo 3.LF jsme na špičce. Nikdo se toho neučí tolik jako my. Proto nechápu, proč jsou Motoláci tak namyšlení. Nemají důvod.

Ten, kdo jde na medicínu s větou "Jdu to jen zkusit, třeba to výjde" je špatně! Na medicínu by měl jít člověk namotivovanej, že je schopný tomu věnovat veškerý svůj čas, vzdát se víceméně kamarádů, společenského života. Studium je opravdu velmi náročné. Během roku vám to tak nepřijde, protože se učíte malé kousky postupně, a to se dá! Ale až příjde zkouškové, tak si na mě vzpomenete ;) 

návštěvník (bez ověření)
Předměty na 2.lf

Ahoj, budu dělat přijímačky na medicínu,ještě váhám, na kterou jít, ale určitě někam do Prahy . Líbí se mi nejvíc 2. a 3.lf. Chtěla bych se zeptat na konkrétní předměty na 2.lf. Mám kamarády ze 3.lf, kteří mi řekli, že se tu hodně hrotí biofyzika... Je v prváku a neprojde ji skoro polovina studentů. Je možnost si ji zapsat  do druhého ročníku. Kamarádka úspěšně složila zkoušky z druháku na A, ale kvůli biofyzice "vyletěla" ze školy. Pak ve tretaku je kombinovaná zkouška z patologie a patofyziologie, organizace ústavu je na nule, nedá se s nimi se pořádně domluvit a hodně lidí odchází nebo je vyhozeno taky ve tretaku. Zajímalo by mě, jestli jsou na 2.lf taky takové "perličky", úskalí, něco, co se vám jako zdejším studentům nelíbí nebo co představuje určité překážky nebo riziko pro studium. 

Děkuju moc za odpověď a radu.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, namyslenosť tu vychádza

Ahoj, namyslenosť tu vychádza skôr z iných príspevkov. Myslím, že je objektívne dosť náročné zhodnotiť rozsah štúdia na troch fakultách, majúc skúsenosť len z jedinej - zároveň celá "náročnosť štúdia" je veľmi subjektívna záležitosť, nakoľko niekomu vyhovuje tlak na I.LF, niekomu PBL a bloky na III. LF atď.  K tomu najväčšiemu rozsahu učiva na I.LF - niekedy je selekcia opodstatnená. A k povolaniu lekára patria aj sociálne zručnosti, ktoré ešte nikdy nikoho nenaučili pod desiatkami kníh za štyrmi stenami a niektorí medici/lekári sú toho celkom pekným dôkazom. Držím všetkým palce pri výbere fakulty, titul je to aj tak vždy stejný a akým budete lekárom, to je v neposlednom rade aj vecou osobnosti a tú už žiadna fakulta nezmení. Pekný deň! 

Návštěvník (bez ověření)
No jejda

Tak jestli tohle je "špička" mezi mediky, chraň Bůh budoucí pacienty.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chodím do čtvrťáku na

Ahoj, chodím do čtvrťáku na gymplu a v budoucnu chci zkusit medicínu. Stále mě ale od toho něco odrazuje, ať už je to formální, neosobní styl textu na stránkách fakult, množství studentů a v neposlední řadě také mé sebevědomí, které zamrzlo daleko pod bodem mrazu. Nevím jak se posuzuje inteligence a upřímně nevím, zda mám na to, abych se hlásila společně s ostatními na jeden z nejprestižnějších oborů u nás v republice. Připadají mi všichni tak chytří a cílevědomí. Mám za to, že ti, co se na medinu hlásí, jdou za jasným cílem, tedy dosáhnout plného počtu ve všech předmětech a částech přijímacího řízení. Já nepatřím mezi lidi, co mají samé jedničky. Samozřejmě mám dobré známky, ale to, co mě motivuje k tomu, abych se alespoň pokusila o přijetí, je zájem o ten obor. Stačí to? Chtěla bych na 2. LF, ta se mi bezpochyby líbí nejvíce, ale zároveň si uvědomuju, jak těžké to bude, dostat se sem. Hlavně z důvodu testů všeobecných předpokladů, které tak nesnáším. 

Co myslíte? Jak se vám jeví má situace? Mám to zkusit?  

Návštěvník (bez ověření)
AAhoj, byla bych docela ráda

AAhoj, byla bych docela ráda kdyby bylo možné odstranit ty nesmysly o 3. Lf ve vašem srovnání fakult. Pravda je taková, že máme variabilní rozvrh, ale to neznamená, že jsme ve škole až do večera! Třeba ve 2. Ročníku Máme často jenom do 11:15. A dostaneme rozvrh na celý rok dopředu. Na většině fakult je jenom na 0,5 roku. Myslím že 2.lf je super a tak nepotřebujete zveřejňovat 7 let staré chybne informace. 

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, uprimně pokud ti

Ahoj, uprimně pokud ti všeobecný přehled nesedi,  asi se pravděpodobně dostaneš na jinou fakultu. Na 2.lf je bohužel dost důležitý. Ale neves hlavu i ostatní fakulty jsou dobre.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj Potřeboval bych poradit.

Ahoj

Potřeboval bych poradit. Dostal jsem na 1.LF a také do Plzně. Vůbec nevím kam nakonec jít. Má priorita byla 2LF, ale ta mi bohužel nevyšla. 

Nemáte nějakou radu ? Vím, že na 1LF se prostě hodně vyhazuje, ale na druhou stranu si myslím, že úroveň školy je daleko lepší než Plzeň a hlavně je  v Praze.

Předem děkuji za pomoct

Vaše jméno: (bez ověření)
xukaimin

the north faceroshe runsupratory burch outletreplica watchesair maxmichael korsvans shoesbaseball batslouboutined hardypandora jewelrynike trainersparajumperswedding dressesroshe runnike tnhermesadidas uknew balance shoesnike roshe run pas chersac guessinsanityjuicy coutureoakley sunglassesswarovskinike air maxnike storeflip flopstrue religion outletmont blanccheap air jordannike mercuriallouboutincheap nfl jerseysjordannew balanceoakley vaultmonclerjuicy coutureburberry outletpandoralongchamp handbagsray ban outletguessmichael kors outletlouboutinhermes outletnike freeray banmarc jacobsmontre pas cheradidascheap eyeglassesferragamonorth face pas cherralph lauren outlettodsvanscoach outletsalomon shoestrue religion jeansmoncler outletjordanvanessa brunonike air forcemontblanccanada gooseugguggpuma shoescoach outlet store onlineadidas outletdansko shoesasicsnew balanceralph laurenugg bootsnike freecanada gooseoakley vaulthollistercoconverseburberry outletadidas shoesmac cosmeticsmac cosmeticsnike airkate spade outletbeats by drerolex watchespolo ralph laurenpandora charmsoakleypradaair maxlebron shoeswedding dresseschi flat ironjordan retroferragamobalenciagaoakley sunglassespolo lacosteugg australianike air maxguessnorth facetrue religion jeansnike shoestimberlandnorth facejordansralph lauren ukair max 2017dolce and gabbanahollisterair maxroshe runmonclerbirkin bagsoccer shoesuggsnike airbottegakate spade outletrolexhollisterbasketball shoesswarovskiugg bootsfendimichael kors borsehollistergiuseppe zanottimichael korsconverse shoestimberland shoesnorth face outletcartier love bracelettrue religionswarovski ukmichael kors outletmulberryray ban sunglassesmichael kors outletbeats headphoneswedding dressesghdoakley sunglasses cheapnike freechristian louboutinlinks of londontommy hilfigertommy hilfigerhollisterlouboutinray ban sunglassesconversemichael kors outletlongchampnike mercurialray banhollisternike storeugg bootsray ban sunglassesray ban sunglassesoakley sunglasseswedding dressescheap nfl jerseyspandora jewelrymontre hommecelinenike shoesswarovskimonclercheap uggsray ban sunglasseskate spadeugg australialongchamproty burch outlet onlinelongchampcanada gooseugg bootshollisterlouboutinadidas trainersmonclerflip flopskobe 10juicy couture outletfivefingersjordan shoesherve legermontrenike storeugg bootsjordannike roshe runlongchampcoach outlet onlinemichael kors outlet online storetommy hilfigermac makeupugg bootspandora charmstrue religion jeansthe north faceuggcanada gooserolexhuaracheugg outlethoganburberry outlet onlineray ban sunglassesray banmichael kors outletadidas superstarinstyler ionic stylermulberry outletoakleytimberland bootsnike air forcelongchamp bagsugg bootsnike air huarachecheap ugg bootsbottes uggnike air maxnew balancevans shoesnike air maxcoach pursevalentinoair maxrolex watchesasicsmichael korsuggs outletuggs outletair maxnorth facebeats by dremoncler jacketsprada outletreebokmichael korsnike roshe runsoccer jerseyscanada goose jacketsmoncler jacketssac longchampnike free runmichael kors outletmac makeuplebron james shoeschristian louboutinray banoakleykevin durant shoesmizuno wavetrue religion outletmichael korsnike freeconverseralph laurenlebron 11levi's jeansadidas zxmichael kors canadaoakley sunglassespandorabarboursac michael korsair jordanslouboutin pas cherstuart weitzmanomega watcheskobe 9ralph laurenair jordanroty burch outletcanada goose outletferragamonew balance trainerpolo ralph laurentimberlandthomas saboasicsuggs outletburberry outlet storetimberland bootsray banmichael kors handbagscanada goose jacketsfree runjordan shoesnike air maxair max 95michael kors outletcanada goosenikeuggred bottomsjimmy choopandoraconversebcbg maxnike blazermichael kors outletvansflopskaren millen ukoakley vaultcoach factory outletnike blazer pas cherralph lauren outletralph laurensac burberryhogan outletreebokmarc jacobsmonclerpolo ralph laurenoakley sunglassesmizuno running shoesnike outlet2018.1.11xukaimin

qqq (bez ověření)
longchamp outlet onlinecoach

longchamp outlet onlinecoach factory outletralph lauren ukjordan shoescoach outlet store online clearancespandora charmsugg bootsburberry outlettimberland outletmichael kors handbagsdiscount oakley sunglassescheap nike air maxpandora charmsfitflopscoach outlet store onlinemichael kors outlet clearanceralph lauren sale clearancevalentino shoesbirkenstock sandalscoach outlet storeferragamo shoespolo ralph lauren outletmoncler coatspandora jewelrynike outletkate spade outlet storepandora jewelrykate spade outletcheap ray ban sunglassesair max 2017adidas yeezy boostpandora charmsnike outletcoach factory outletpolo ralph lauren outletadidasralph lauren outletmbt shoeslouis vuitton outletray ban sunglassesuggs canadahermes handbagsmulberry outletcanada goose jacketsoakley sunglasses salegucci outletcoach factory outletcanada goose jacketsmichael kors outlet onlinelouboutin shoeslouboutin shoeshermes birkincoach factory outletair jordansralph lauren outletfitflops salecoach outletbirkenstock sandalscoach outletcanada goose outletcheap ray ban sunglassescanada goose outletcoach canadanike shoes for menray ban sunglassesultra boostralph lauren sale clearanceburberry outlet canadayeezy boost 350canada goose jacketsmulberry bagsyeezy boostcanada goose outletprada handbagscheap jordans free shippingcoach outletmichael kors ukair jordan shoescheap nfl jerseyspolo ralph laurenugg bootsmichael kors outletcoach outlettory burch outlet storeugg outletcoach outletyeezy boostjordanspandora jewelry outletcheap ray ban sunglassescanada goose ukmichael kors outletkate spade outlettory burch outletugg outletcat bootstimberland boots outletugg bootsadidas yeezymonclercoach factory outlethermens bagslouis vuittonferragamo outletcheap uggsair max 97ugg boots on salepolo ralph lauren outletmichael kors outlet onlinepandora jewelrycheap jordans for saleugg outletmoncler outletpandora charmscoach factory outletbirkenstockfitflops sale clearancepandora charmsadidas outletmichael kors outletoakley sunglassesnike shoescanada goose outletadidas nmdmlb jerseyscanada goose outletcoach factory outlethermes bagstimberland bootsugg australiaray ban sunglassescanada goose outletconverse outlet storecoach outletnike outlet storeralph lauren outletadidas originalsnmd adidasvans shoesjordan retro 11canada goose jacketscoach outletsupreme clothingair max 2018ugg boots canadanike air maxmichael kors outletcanada goosemichael kors outlet clearancenmd adidaspolo ralph lauren outlet onlineugg boots on salecoach canadacoach outletmichael korscheap mlb jerseyscanada gooseadidas yeezypandora outletpandora jewelryadidas yeezyjordan shoesnike air maxoakley sunglassesair max 2018kate spade outletcheap oakley sunglassesjordan shoescanada goose ukuggs outletmichael kors handbagshermes handbagsadidas shoeskate spadepandora charms sale clearancenike outletcheap nfl jerseyscoach outlet onlinesupra shoespandora charms saleecco shoes for menbirkenstockmoncler outletgucci handbagspandora charmsadidas shoespolo ralph lauren outlet onlinesalvatore ferragamo shoesbirkenstock outletnorth face outletpandora jewelrymoncler outletcoach outletcoach outlet storefitflops sale clearanceugg bootsharden vol 1north face jacketsmichael kors outletcanada goose ukfitflopscanada goosecoach outlettimberland bootsmichael kors outletnfl jerseys wholesaleyeezy boostcoach outletralph laurencanada goose ukuggs outletadidas superstarfitflops sale clearanceoakley sunglassescanada goose outletralph lauren outletnike air max outletprada outletmcm outletcanada gooseadidas yeezyfitflopskate spade handbagmoncler outletcanada goosebirkenstock sandalsmichael kors factory outletcoach factorty outletcoach outletmichael kors outlet onlinebirkenstock sandalschristian louboutin outletcanada goose jacketscoach factory outletugg ustraliapandora outletkate spade handbagssupra shoescoach outletbirkenstock shoesmoncler jacketstory burch outletmoncler jacketscanada goose outletoakley sunglassesmoncler jackets outletmichael kors canadabirkenstocksugg outletcanada goose salechristian louboutin outletreebok shoespolo ralph lauren outlet onlineadidas yeezymichael kors outletcoach outletcanada goosecheap oakley sunglassescanada goose ukphilipp plein outletray ban sunglassescoach factory outlet onlineralph lauren outletmoncler ukralph lauren outletnew balance outletadidas campuscoach outletmichael kors outletfred perrychristian louboutinair jordan shoesugg bootslongchamp handbagscoach factorty outletnike shoeskate spadecanada goose outletpandora jewelry official siteconverse shoesmbt shoespandora charmschristian louboutin outletjordan shoesugg bootsadidas shoescoach outlet onlineoakley sunglassescanada goose outletmoncler jacketspolo ralph lauren outletralph lauren outlet onlinecoach factory outletpandora jewelrylouis vuitton outlet onlinevalentino shoes outletphilipp plein shirtair max 97canada goose salebirkenstock shoescanada goose outletmoncler outletray ban sunglasses discountralph lauren outletpolo outletugg bootscoach outlet storelouis vuitton outlet storevans storenorth face jacketsoakley sunglassesmichael kors outletdoudoune monclercheap jordansadidas outletsalvatore ferragamocoach outletralph lauren outletpandora charms sale clearancejordan retroralph lauren outletralph lauren outletadidas outletadidas nmdmichael kors handbagsmichael kors outlet clearancepolo outletcanada goose outletred bottomsmichael kors outlettory burch outlet onlinemichael kors canadapandora charms salered bottom shoesadidas nmdkate spademichael kors outlet clearancenike air maxnike storepandora outletlongchamp outletcanada goose jacketscheap jordanscoach outletuggs outletpandora charms uklouis vuitton outlet onlineecco shoesfitflopscheap mlb jerseysjordansugg bootscheap jordansyeezy 350 boostugg outletcanada goose jacketsyeezy boostnew balance shoesburberry outlet storemichael kors handbagsuggsmoncler jacketspandora storeralph lauren uknmd shoesred bottoms shoesadidas yeezy boostcanada goose salecoach factory outletyeezy boostmoncler jacketsnike outlet storeasics shoeshermes handbagspandoranike shoescheap jordansuggshermes outletmcm handbagsadidas shoesmonclercoach factory outletnba jerseyspolo ralph lauren outlet onlinelongchamp outletcoach outlet storekate spade bagsugg outletralph lauren outletmbtmichael kors outletsupreme new yorkpandora charmscanada goose outletcheap nfl jerseysadidas nmdburberry outletsupreme clothinguggsskechers shoesadidas superstarlouis vuitton outletburberrycoach outlet storecheap mlb jerseys chinaair jordanspandora charms sale clearancemoncler outletkate spade outlet storecheap jordan shoeskate spade outletadidas yeezy boostchristian louboutinfred perry polopuma shoesralph laurencanada goose outletralph laurenadidas shoesnike outletmulberry ukray ban sunglassescheap ray bansmichael kors outletralph lauren uklongchamp ukcolumbia sportswearcanada goose jackets ukcanadian goosecoach outletcanada goose outletcoach outletralph lauren outletnfl jerseys wholesaleuggs canadacheap nba jerseyscoach factory outletcheap jordanspolo ralph lauren outletcoach outlet storeralph lauren uknike zoomlongchamp handbagscheap uggssupreme clothingnike outlet online180228yueqin

Paul Henry (bez ověření)
Interesting article! Thank

Interesting article! Thank you for sharing them! 

Web Design Company Los Angeles

Shopify Designers

Bigcommerce Web Design

qqq (bez ověření)
qqq

longchamp outlet onlinemichael kors handbagscoach factory outletmcm outletpandora outletoakley sunglassescoach factory outletcoach factorty outletpandora charms sale clearanceferragamo outletprada outletlouis vuittonnike air maxcoach outlet onlineyeezy boosttoms shoespandora outletoakey sunglassesbirkenstock sandalsmichael kors outletfred perrycoach outletugg outletmoncler jacketsmoncler outletreebok shoespolo ralph lauren outlet onlinenike air max outletair jordansadidas outletair max ukpandoraoakley sunglassessalvatore ferragamocanada goose salecoach factory outletmulberry outletcanada goose outletadidas yeezyray ban sunglasses discountnike air maxjordanstiffany and copandora charms sale clearancepolo ralph lauren outletpandora jewelryfitflopskate spade handbagsupreme clothingnew balance outletcheap oakley sunglassesnike air maxjordan shoesuggs outletralph lauren saleair max 97adidas shoeschristian louboutin outletcoach factory outlet onlinecoach outletmichael kors outletharden vol 1jordan shoesmichael kors outletchristian louboutin shoespolo ralph lauren outlet onlinecheap nike air maxcanada goose outletcheap nba jerseysmichael kors outletcanada goosekate spade outlettoms outletcoach outlet storenike outlet onlinevans storepandora jewelry official siteralph lauren outlet onlinecoach factory outletkate spadecoach outletcoach outletnike outletcheap mlb jerseys chinaugg boots on saleair jordanscoach outletfred perry polomoncler jacketsreplica watcheslouis vuittonnike shoesugg bootsasics shoesfitflopsuggsnike shoesgucci handbagspandora charmscanada goose ukralph lauren outletbirkenstock sandalsjordan shoesugg boots on saleferragamo shoesmichael kors outletchristian louboutin outletmichael kors outlet clearancekate spade outletadidas shoeskate spadebirkenstock sandalsmbt shoescheap mlb jerseysmoncler jacketscoach outlet storephilipp plein shirtralph lauren sale clearancenba jerseysralph laurendoudoune monclerfitflops sale clearancelongchamp outletmichael kors outlet canadacheap ray banslouis vuitton outletcoach factory outletmichael kors outletpandora jewelrycoach factory outlet onlinepolo outletmichael korsconverse outlet storecoach outlet store onlinekate spade bagstory burch outletskechers shoesuggs outletcoach outlettimberland outletcheap ray ban sunglassescheap jordans free shippingadidas yeezy boostmichael kors outletmoncler outletralph laurenkate spadeadidas nmdoakley sunglassestimberland bootsultra boostcanada goosemichael kors outlet onlinemichael kors outlet clearancekate spade outletmont blanc pensnfl jerseys wholesaleralph lauren outletadidas campuscanada goose outletray ban sunglassesnike outlet onlinehermes handbagsadidas nmdcoach factory outletair max 97coach outletbirkenstocksprada handbagspolo outlet storecoach outlet storecanada goose saleadidas yeezypandora charms saleconverse shoescoach outlettods outletcoach outletadidas nmd shoesmoncler jacketspolo ralph lauren outlet onlinekate spade handbagsoakley sunglasses outletkate spade outletadidas yeezynike air maxsupreme new yorkhollister ukred bottom shoesdiscount oakley sunglassesralph lauren outlettimberland bootspandora charmsair jordan shoespandora jewelrykevin durant shoesmichael kors outletray ban sunglasses discountkobe bryant shoesoakley sunglassescanada goose jacketschristian louboutin outletburberry outletyeezy boostcanada goose jacketscheap jordanscheap jordans for salesupreme clothingcheap jordansadidas yeezy boosttory burch outlet onlinejordan retro 11yeezy boosttoms outletmichael kors outlet clearancehollister clothingcanada gooseoakley sunglassesmbtugg outletfitflopsfitflops sale clearancefitflopscanada goose ukpandora charmspandora charms sale clearancetimberland boots outletcoach canadaair jordan shoesnike shoescheap oakley sunglassescoach outletabercrombielouis vuitton outlet onlinevalentino shoes outletnmd shoesoakley sunglassesnike outlet storecoach factory outletcheap jordan shoescanada goose ukcanada goose ukadidas yeezy boostpuma shoesadidas outletcoach factory outletnorth face outletvalentino shoesugg bootsair max 90jordan shoeskate spade outlet storenike outletugg outletadidas outletfitflops saleralph laurencheap jordanscanada goose salevans shoesmichael kors outletbirkenstock outletphilipp plein outletpandora charmsugg australiagucci handbags outletadidas yeezymichael kors outlet onlinejordan shoescheap oakley sunglassespandora jewelrycanada goosecheap oakley sunglassesair max 2018red bottoms shoespandora jewelry outletugg outletbirkenstockmichael kors outletadidas superstarpandora jewelryburberry outlet storecanada goose outletnike huarachenike shoesmoncler outletcoach outletcheap jordanscoach outletair max 2019jordanscanada goose jackets ukcanada goose jacketshermes birkinmbt shoeshermes outletcanada goose outletcoach factory outletoakley sunglassescoach outlet storeair max 2018cheap jordanscoach outletadidas shoesuggs canadabirkenstock shoesmonclersupra shoesyeezy boostpolo ralph lauren outletlouboutin shoesuggsnew balance shoesmont blancmulberry handbagsabercrombie and fitchhermens bagscanada goose jacketsralph lauren outletbirkenstock shoesnorth face jacketscanada goose outletcanada goose outletlouboutin shoeslongchamp outletpolo outletray ban sunglassescheap nfl jerseysnike shoes for menjordan retroralph lauren outletmichael kors outletcheap ray ban sunglassescoach outletadidas superstarmichael kors factory outletcanada goose ukmoncler coatslongchamp handbagsadidas yeezyhollisterray ban sunglassescanada goose jacketspolo ralph laurenpandora charms uknike outletmulberry ukecco shoes for mencoach outlet onlinetimberland bootscoach outletlouboutin shoesnike zoomsupreme clothingmoncler outletralph lauren outletnmd adidasmichael kors outlet clearanceugg bootspandora storepolo ralph lauren outlettory burch outlet storefitflopsair max 2017mcm handbagsecco shoesyeezy boostnike shoesyeezy 350 boostmoncler outletpandora jewelrypolo ralph lauren outlet onlinecoach outlet onlinelouis vuitton outletadidas nmdadidasmichael kors outletfitflops saleadidas shoesadidas nmdralph lauren outletsupra shoespandora charmsmoncler jackets outletcoach outletpolo ralph lauren outletcoach outletmlb jerseysbirkenstockoakley sunglasses salehermes handbagsbirkenstock sandalsmichael kors handbagscoach factory outletcoach factory outletmichael kors outlet clearanceralph lauren sale clearancechristian louboutinoakley sunglassescanada goose outletkate spade outlet storebirkenstock outlettiffany and cohermes bagscanada goose outlettory burch outletugg outletcheap uggsnorth face jacketsair jordansmoncler jacketsmulberry bagsfitflops ukralph lauren ukpandora charmssalvatore ferragamo shoesnike storecoach outlettimberland outletcheap nfl jerseysuggscoach outlet store online clearancesgucci outletcoach factorty outletlouis vuitton handbagsbirkenstock sandalsray ban sunglassesrolex watchespandora outletcheap mlb jerseysadidas originalsmoncler outletvalentino shoeschristian louboutincoach outletpandora charmstory burch outletmichael korsyeezy boost 350canada goose jacketslouis vuitton outlet storeadidas shoeslouis vuitton outlet onlinepandora charmsfitflops sale clearancecanada goose outletpandora charmstiffany outletcoach outlet storefitflopsnike outletmichael kors handbagsred bottoms180416yueqin

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank