Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Proč na medicínu a kterou LF si vybrat?

28 replies [Poslední]
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:

Vítej!

V tomhle vlákně by ses měl/a dozvědět, proč jsme se vlastně vydali na medicínu, co nás vedlo k tomu, že jsme si vybrali 2.LF, jestli jsme tu spokojení a odpovědi na jiné (podobně rýpavé:-)) otázky.

Než položíš dotaz, zkus se podívat na Odpovědi na nejčastěji kladené otázky z tohohle okruhu, zda tam odpověď na tvou otázku již není. Pokud nenajdeš, nebo pokud najdeš, a nebude ti to stačit, neváhej a zeptej se!

Návštěvník (bez ověření)
2.lf nebo Hradec?

Ahoj. Rozhoduji se mezi 2.lf a tou v Hradci Králové. Nedokázal by mi někdo porovnat tyhle dvě fakulty? Na obě slyším samou chválu. A ještě mě zajímá, jestli je možné studovat na 2.lf urgentní medicínu. Díky moc za odpověď, Markéta! :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Studuješ vždy všeobecné

Studuješ vždy všeobecné lékařství a až po škole si vybíráš obor, kterému se chceš věnovat. Během posledních ročníků se nabízí různé volitelné předměty a tím se můžeš trochu zaměřit na něco, ale na konci stejně můžeš zvolit cokoli.

Srovnání je obtížné - asi bych vybíral dle osobních preferencí (bydliště, dojíždění, známí, ...). Stejně dobrá lékařka z tebe bude z kterékoli fakulty.

V HK nabízejí k zapůjčení veškerou potřebnou literaturu, což je fajn (tady se nechá většina půjčit a případně od starších spolužáků seženeš zbytek, ale není to tak pohodlné). Od prváku je praxe (alespoň pro mne dobrá motivace, že to učení k něčemu směřuje), to v HK je až něco málo ve třeťáku. U nás je kladen větší důraz na pediatrii a jsme menší fakulta. V HK je velkým strašákem anatomie, tady máme jiné... V HK je kurz psychologie, tady ne...

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, dostal jsem se na

Ahoj, dostal jsem se na medicínu k vám i do Brna a nemůžu se rozhodnout kam chci nastoupit. Na vzdálenost, finanční náročnost atd. ohledy brát nechci, ale spíš by mě zajímali podmínky pro studium. Jestli jste někdo schopen zhodnotit, kde mají lepší materiály (učebnice, prezentace...) a lepší dostupnost k nim, kde je lepší rozložení učiva (slyšel jsem, že u vás máte anatomii 2 semesty zatímco v Brně 3,...). Kde je lepší praxe, větší možnost vycestovat, atd. Kde si zkrátka myslíte, že se ta medicína studuje lépe. Vím, že toto zhodnocení je asi velice náročné a také, že obě fakulty mají dobrou úroveň, ale zeptat jsem se musel. Díky

MK (bez ověření)
Snad jen, pokud by se chtěl

Snad jen, pokud by se chtěl někdo zapojit během studia nebo i po něm do výzkumu, tak v Praze (Brně) jsou mnohem lepší podmínky. Jak na fakultách, tak na akademii. K tomu dotazu na anatomii - přemýšlel jsem podobně, osobně nevím, zda je dobrý nápad roztáhnout anatomii do 3 semestrů s prázdninovou mezerou. Asi nejlepší je odbýt si to během prváku a mít ji co nejrychleji za sebou.

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Anatomie na 3 semestry není o

Anatomie na 3 semestry není o letní pauze. Obvykle je po 2 semestrech zkouška ze všeho kromě nervů a poslední semestr je především o CNS a možná topografii. 

V Brně je mnoho učebnic specificky brněnských - vydaných fakultou, tady používáme všechno možné. Je to velká fakulta, hodně kruhů, takže se lidé mezi sebou neznají a možnosti vycestovat budou asi všude obdobné.

Uchádzač (bez ověření)
Otazka

Zdravim, chcela by som sa opytat na to, ze ci su internaty celorocne a ze ci su prijimaky velmi tazke,bojim sa totizto toho, z kedze sa hlasi tolko ludi bude to velmi tazke, a estejedna otazocka, je studium velmi tazke?Da sa to zvladnut vsak?:D dakujem 

Návštěvník (bez ověření)
Áno , prijímačky sú veľmi

Áno , prijímačky sú veľmi náročné ale pri celoročnej príprave na  ne sa to dá. Ale nie sú ťažšie ako nap. v Košiciach.

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte.Chcel by som sa spýtať

Ahojte.Chcel by som sa spýtať ako je to so zahraničnými kontaktmi na 2.LF v porovnaní s inými fakultami, najmä 1.LF. Aké sú možnosti na 1,2 semestre v nejakej anglicky hovoriacej krajine?Ďakujem:)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Možnosti se trochu odvíjejí

Možnosti se trochu odvíjejí dle velikosti fakulty, ale za jistých okolností lze využít místa i z jiných fakult. Anglicky se nechá domluvit všude možně - asi půjde především o jazyk studia. Na 1 a 2 semestr jsou možnosti zcela minimální - většina stáží počítá až s absolvovaným druhým nebo spíše třetím ročníkem. Mimo jiné jde o zvládnutí i některých základních znalostí.

Návštěvník (bez ověření)
Přijímací zkoušky

Ahoj,

Chci jít na medicínu,ale zajímají mě přibližné termíny přijímacích zkoušek.Je to hodně blízko před maturitou?Učení se na maturitní zkoušky a k tomu ještě na medinu?To by bylo trošku složitější.Můžete mi prozradit alespoň přibližné termíny přijímacích zkoušek?

Děkuji moc :)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, letos jsem maturoval

Ahoj, letos jsem maturoval 29. května a přijímačky byly 17. červa, takže podle mě je času na přípravu dost ;)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Termíny jsou každoročně

Termíny jsou každoročně přibližně v půli června (cca 12. - 19.6.). Pro další rok se již během podzimu objeví na webu.

S učením se na maturitu a přijímačky by neměl být problém, obzvláště pokud máš ve škole celý rok většinu předmětů, které budeš k přijímačkám potřebovat, nebo z nich dokonce maturuješ. I za dva tři týdny po maturitě to jistě dobře zvládneš.

Návštěvník (bez ověření)
caute okrem otazok z bio,

caute

okrem otazok z bio, chemie a fyziky je aj test o vseobecnych studijnych predpokladoch?? je mozne sa nan pripravit? dakujem za odpoved

Jana Žitná
Obrázek uživatele itná Jana
Offline
MotolákTřeťák
Joined: 21/09/2012
Příspěvků:
Ahoj, na tohle téma už se tu

Ahoj, na tohle téma už se tu hodně debatovalo. Abys měl představu o tom, jak ten test vypadá, přečti si pár příspěvků tady:

http://www.motolak.org/topic/verejne-forum/uchazeci-poradna/prijimacky-v...

A co se týče přípravy: pomůže ti trénovat postřeh, možná také nějaké hlavolamy typu - najdí pět rozdílů, ale s prostorovou představivostí a logickým uvažovaním (které budeš potřebovat u těch grafů a odborných textů) ti asi nic moc nepomůže

ale neměj strach, tak hrozné to není, jenom se musíš soustředit a nenechat se rozhodit nedostatkem času :-)

katka (bez ověření)
Ahoj chtěla jsem se zeptat

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli šli všichni studovat medicínu hned po střední škole, nebo je tu i nějaký blázen jako já a pohrává si s myšlenkou jít studovat medicínu ve 22 =) (mám už jednoho bakaláře ale řekněme že to není směr kterým se chci vydat).... díky moc za info přece jenom je to 6 let studia...

Eva Fürstová
Obrázek uživatele Fürstová Eva
Offline
ČtvrťákMotolákRedaktor
Joined: 08/09/2011
Příspěvků:
Ahoj, mám kamarády, kteří už

Ahoj,

mám kamarády, kteří už mají Bc. titul z jiné školy, je tu i člověk s Ing. titulem, pár spolužáků se rozhodlo po roce na jiné škole, že chtějí medicínu, takže záleží jen na tobě, jeslti se tomu těch 6 let chceš věnovat :)

lenik (bez ověření)
Já zase znám dvě holčiny přes

Já zase znám dvě holčiny přes 30, které šly na medicínu ;-) Je to jen a jen o tobě! :-) Nikdo tvůj věk řešit nebude :-)

Návštěvník (bez ověření)
2.LF nebo Olomouc?

Ahoj, rozmýšlím se mezi olomouckou LF a 2.LF, mohli byste mi je někdo porovnat? Předem díky :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Za mě vyber si město, kde bys

Za mě vyber si město, kde bys rád studoval, kde se ti líbí, kam to máš třeba blíže atd. Studium bude jistě náročné na obou školách a každá škola má určitě své výhody i nevýhody.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj,  sice už je asi pozdě,

Ahoj, 

sice už je asi pozdě, ale stejně si tyto stránky čtou i další lidi i o 2 roky později. Studuji medicínu, 1.LF UK :-) Dostala jsem se na všechny školy, na které jsem se hlásila a byla jsem velmi úspěšná - dostala jsem se na všechny i na zubní léařství. Vybrala jsem si 1.LF, protože je nejlepší, nejtěžší, nejprestižnější ;) Ti, co ji pomlouvají ji pomlouvají jen proto, protože se ji bojí. A proto jsem sem šla, abych (si) dokázala, že to zvládnu.  Ano, opravdu - požadavky jsou až nesmyslně vysoké, ale zvládnutelné... Pokud někdo tvrdí, že vyhazujou i neprávem toho, kdo na té škole měl být, tak to není pravda ;-) Velmi poctivě se po prváku přebírá a pak zbydou jen ti nejlepší.

Učí nás samé špičky - Grim, Naňka, Eliška, Jirkovská, Jirsová, Petrovický a kdysi i Čihák! A to vše u nás.

V porovnání s 2.LF nebo 3.LF jsme na špičce. Nikdo se toho neučí tolik jako my. Proto nechápu, proč jsou Motoláci tak namyšlení. Nemají důvod.

Ten, kdo jde na medicínu s větou "Jdu to jen zkusit, třeba to výjde" je špatně! Na medicínu by měl jít člověk namotivovanej, že je schopný tomu věnovat veškerý svůj čas, vzdát se víceméně kamarádů, společenského života. Studium je opravdu velmi náročné. Během roku vám to tak nepřijde, protože se učíte malé kousky postupně, a to se dá! Ale až příjde zkouškové, tak si na mě vzpomenete ;) 

návštěvník (bez ověření)
Předměty na 2.lf

Ahoj, budu dělat přijímačky na medicínu,ještě váhám, na kterou jít, ale určitě někam do Prahy . Líbí se mi nejvíc 2. a 3.lf. Chtěla bych se zeptat na konkrétní předměty na 2.lf. Mám kamarády ze 3.lf, kteří mi řekli, že se tu hodně hrotí biofyzika... Je v prváku a neprojde ji skoro polovina studentů. Je možnost si ji zapsat  do druhého ročníku. Kamarádka úspěšně složila zkoušky z druháku na A, ale kvůli biofyzice "vyletěla" ze školy. Pak ve tretaku je kombinovaná zkouška z patologie a patofyziologie, organizace ústavu je na nule, nedá se s nimi se pořádně domluvit a hodně lidí odchází nebo je vyhozeno taky ve tretaku. Zajímalo by mě, jestli jsou na 2.lf taky takové "perličky", úskalí, něco, co se vám jako zdejším studentům nelíbí nebo co představuje určité překážky nebo riziko pro studium. 

Děkuju moc za odpověď a radu.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, namyslenosť tu vychádza

Ahoj, namyslenosť tu vychádza skôr z iných príspevkov. Myslím, že je objektívne dosť náročné zhodnotiť rozsah štúdia na troch fakultách, majúc skúsenosť len z jedinej - zároveň celá "náročnosť štúdia" je veľmi subjektívna záležitosť, nakoľko niekomu vyhovuje tlak na I.LF, niekomu PBL a bloky na III. LF atď.  K tomu najväčšiemu rozsahu učiva na I.LF - niekedy je selekcia opodstatnená. A k povolaniu lekára patria aj sociálne zručnosti, ktoré ešte nikdy nikoho nenaučili pod desiatkami kníh za štyrmi stenami a niektorí medici/lekári sú toho celkom pekným dôkazom. Držím všetkým palce pri výbere fakulty, titul je to aj tak vždy stejný a akým budete lekárom, to je v neposlednom rade aj vecou osobnosti a tú už žiadna fakulta nezmení. Pekný deň! 

Návštěvník (bez ověření)
No jejda

Tak jestli tohle je "špička" mezi mediky, chraň Bůh budoucí pacienty.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chodím do čtvrťáku na

Ahoj, chodím do čtvrťáku na gymplu a v budoucnu chci zkusit medicínu. Stále mě ale od toho něco odrazuje, ať už je to formální, neosobní styl textu na stránkách fakult, množství studentů a v neposlední řadě také mé sebevědomí, které zamrzlo daleko pod bodem mrazu. Nevím jak se posuzuje inteligence a upřímně nevím, zda mám na to, abych se hlásila společně s ostatními na jeden z nejprestižnějších oborů u nás v republice. Připadají mi všichni tak chytří a cílevědomí. Mám za to, že ti, co se na medinu hlásí, jdou za jasným cílem, tedy dosáhnout plného počtu ve všech předmětech a částech přijímacího řízení. Já nepatřím mezi lidi, co mají samé jedničky. Samozřejmě mám dobré známky, ale to, co mě motivuje k tomu, abych se alespoň pokusila o přijetí, je zájem o ten obor. Stačí to? Chtěla bych na 2. LF, ta se mi bezpochyby líbí nejvíce, ale zároveň si uvědomuju, jak těžké to bude, dostat se sem. Hlavně z důvodu testů všeobecných předpokladů, které tak nesnáším. 

Co myslíte? Jak se vám jeví má situace? Mám to zkusit?  

Návštěvník (bez ověření)
AAhoj, byla bych docela ráda

AAhoj, byla bych docela ráda kdyby bylo možné odstranit ty nesmysly o 3. Lf ve vašem srovnání fakult. Pravda je taková, že máme variabilní rozvrh, ale to neznamená, že jsme ve škole až do večera! Třeba ve 2. Ročníku Máme často jenom do 11:15. A dostaneme rozvrh na celý rok dopředu. Na většině fakult je jenom na 0,5 roku. Myslím že 2.lf je super a tak nepotřebujete zveřejňovat 7 let staré chybne informace. 

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, uprimně pokud ti

Ahoj, uprimně pokud ti všeobecný přehled nesedi,  asi se pravděpodobně dostaneš na jinou fakultu. Na 2.lf je bohužel dost důležitý. Ale neves hlavu i ostatní fakulty jsou dobre.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj Potřeboval bych poradit.

Ahoj

Potřeboval bych poradit. Dostal jsem na 1.LF a také do Plzně. Vůbec nevím kam nakonec jít. Má priorita byla 2LF, ale ta mi bohužel nevyšla. 

Nemáte nějakou radu ? Vím, že na 1LF se prostě hodně vyhazuje, ale na druhou stranu si myslím, že úroveň školy je daleko lepší než Plzeň a hlavně je  v Praze.

Předem děkuji za pomoct

Vaše jméno: (bez ověření)
xukaimin

the north faceroshe runsupratory burch outletreplica watchesair maxmichael korsvans shoesbaseball batslouboutined hardypandora jewelrynike trainersparajumperswedding dressesroshe runnike tnhermesadidas uknew balance shoesnike roshe run pas chersac guessinsanityjuicy coutureoakley sunglassesswarovskinike air maxnike storeflip flopstrue religion outletmont blanccheap air jordannike mercuriallouboutincheap nfl jerseysjordannew balanceoakley vaultmonclerjuicy coutureburberry outletpandoralongchamp handbagsray ban outletguessmichael kors outletlouboutinhermes outletnike freeray banmarc jacobsmontre pas cheradidascheap eyeglassesferragamonorth face pas cherralph lauren outlettodsvanscoach outletsalomon shoestrue religion jeansmoncler outletjordanvanessa brunonike air forcemontblanccanada gooseugguggpuma shoescoach outlet store onlineadidas outletdansko shoesasicsnew balanceralph laurenugg bootsnike freecanada gooseoakley vaulthollistercoconverseburberry outletadidas shoesmac cosmeticsmac cosmeticsnike airkate spade outletbeats by drerolex watchespolo ralph laurenpandora charmsoakleypradaair maxlebron shoeswedding dresseschi flat ironjordan retroferragamobalenciagaoakley sunglassespolo lacosteugg australianike air maxguessnorth facetrue religion jeansnike shoestimberlandnorth facejordansralph lauren ukair max 2017dolce and gabbanahollisterair maxroshe runmonclerbirkin bagsoccer shoesuggsnike airbottegakate spade outletrolexhollisterbasketball shoesswarovskiugg bootsfendimichael kors borsehollistergiuseppe zanottimichael korsconverse shoestimberland shoesnorth face outletcartier love bracelettrue religionswarovski ukmichael kors outletmulberryray ban sunglassesmichael kors outletbeats headphoneswedding dressesghdoakley sunglasses cheapnike freechristian louboutinlinks of londontommy hilfigertommy hilfigerhollisterlouboutinray ban sunglassesconversemichael kors outletlongchampnike mercurialray banhollisternike storeugg bootsray ban sunglassesray ban sunglassesoakley sunglasseswedding dressescheap nfl jerseyspandora jewelrymontre hommecelinenike shoesswarovskimonclercheap uggsray ban sunglasseskate spadeugg australialongchamproty burch outlet onlinelongchampcanada gooseugg bootshollisterlouboutinadidas trainersmonclerflip flopskobe 10juicy couture outletfivefingersjordan shoesherve legermontrenike storeugg bootsjordannike roshe runlongchampcoach outlet onlinemichael kors outlet online storetommy hilfigermac makeupugg bootspandora charmstrue religion jeansthe north faceuggcanada gooserolexhuaracheugg outlethoganburberry outlet onlineray ban sunglassesray banmichael kors outletadidas superstarinstyler ionic stylermulberry outletoakleytimberland bootsnike air forcelongchamp bagsugg bootsnike air huarachecheap ugg bootsbottes uggnike air maxnew balancevans shoesnike air maxcoach pursevalentinoair maxrolex watchesasicsmichael korsuggs outletuggs outletair maxnorth facebeats by dremoncler jacketsprada outletreebokmichael korsnike roshe runsoccer jerseyscanada goose jacketsmoncler jacketssac longchampnike free runmichael kors outletmac makeuplebron james shoeschristian louboutinray banoakleykevin durant shoesmizuno wavetrue religion outletmichael korsnike freeconverseralph laurenlebron 11levi's jeansadidas zxmichael kors canadaoakley sunglassespandorabarboursac michael korsair jordanslouboutin pas cherstuart weitzmanomega watcheskobe 9ralph laurenair jordanroty burch outletcanada goose outletferragamonew balance trainerpolo ralph laurentimberlandthomas saboasicsuggs outletburberry outlet storetimberland bootsray banmichael kors handbagscanada goose jacketsfree runjordan shoesnike air maxair max 95michael kors outletcanada goosenikeuggred bottomsjimmy choopandoraconversebcbg maxnike blazermichael kors outletvansflopskaren millen ukoakley vaultcoach factory outletnike blazer pas cherralph lauren outletralph laurensac burberryhogan outletreebokmarc jacobsmonclerpolo ralph laurenoakley sunglassesmizuno running shoesnike outlet2018.1.11xukaimin

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank