Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Přijímačky - obecně

178 replies [Poslední]
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:

Vítej!

V tomhle vlákně by ses měl/a dozvědět, jak je to s přijímačkami obecně, organizaci, data. Zda potřebuješ maturitu (ano:) - ale kterou z těch státních, jestli se na medicínu dostaneš i když nejsi z gymnázia, co vyplňovat do přihlášky atd.

Než položíš dotaz, zkus se podívat na Odpovědi na nejčastěji kladené otázky z tohoto okruhu, zda tam odpověď na tu tvou již není. Pokud ji tam nenajdeš, nebo pokud najdeš, ale nebude ti to stačit, neváhej, a zeptej se!

Návštěvník (bez ověření)
Fyzioterapie x všeobecné lékařství

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat: podala jsem si přihlášku na jak na všeobecné lékařství, tak na obor fyzioterapie. Přijímací zkoušky se ale dělají ve stejný den - znamená to, že budu muset dělat dva druhy testů, nebo se budou přepočítávat body získáné z jednoho testu? Díky za odpověď ;)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
přijímačky
Bývalo to tak, že jsi psala jeden test a na všeob.l. se počítalo vše a na fyzio. jen to co bylo potřeba pro tuto přijímačku. Tedy jen jeden test.
Návštěvník (bez ověření)
Díky ;)

Díky ;)

LenkaP (bez ověření)
Modelovky

Chtěla bych se zeptat, jestli se jednotlivá vydání od sebe nějak moc liší? Na podzim jsem se na studijním informovala, jestli se budou pro tento rok vydávat nové, a bylo mi řečeno, že nikoli, tak jsem si je objednala (4. vydání). Nicméně teď koukám, že bylo vydáno 5. upravené vydání :-/ Myslíte, že bude ten rozdíl mezi 4. a 5. vydáním nějaký velký? Má cenu si kupovat to 5. vydání? Díky moc!

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
neviděl jsem to

Neviděl jsem jak vydání vypadají, ale například rozdíly mezi vydáními otázek na 1.lf jsou minimální a to samé bych řekl, že bude i zde. Spíš bych řekl, že půjde o dotisk, do kterého asi něco poupravili, doplnili, ale nic zásadního.

Třeba doplní někdo znalejší.

David (bez ověření)
Maturita

Dobrý den,

jsem dlouhodobě nemocný (ale ne tak, že by mně to bránilo v pozdějším studiu) a nejsem si jistý, zda li budu maturovat v řádném termínu (a ne až v září). Je možné maturovat až v druhém termínu a maturitu přínést ex post?

Děkuji.

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
neměl by být problém

S tím by neměl být problém - ukončené střední vzdělání bys měl mít při zápise, což by takhle znamenalo jeho odklad nebo nějaké podmínečné odložení (bývá v červenci).

Pokud budeš mít jistotu, že budeš dělat maturitu později doporučoval bych se spojit se studijním oddělením.

Návštěvník (bez ověření)
Hlásí se někdo na

Hlásí se někdo na e-learningový kurz? Myslíte, že to má cenu?

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, mám jeden dotaz. Kdy

Ahoj, mám jeden dotaz. Kdy vyšly nové modelovky? Myslíte, že budou platit pro příští rok ty co jsou letos?

Lenička (bez ověření)
Modelovky

No, já se na podzim ptala, prý nebudou vydávat, tak jsem si je koupila a ejhle - nové už jsou vydané :-/ Takže kdo ví...vím, že v minulosti ale platilo jedno vydání déle...

Martina Ž (bez ověření)
doklad o zaplacení

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, co všechno se bere jako doklad o zaplacení přihlášky - bude stačit vytištěný výpis z účtu? Nebo je nutné nějaké potvrzení od banky atp?

Předem děkuji za jakékoliv podrobnosti.

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
E-kurz a doklad o zaplacení

Ahoj

E-learningový kurs je letos nový. Nemůžem vědět, jestli to má smysl... Většinou to je ale tak, že to je další motivace pro ty lidi co o sobě vědí, že jsou flákači...

Měl by stačit výpis. Na studijním jsou rozumní:-)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, nevíte náhodou někdo,
Ahoj, nevíte náhodou někdo, jestli je nějaký velký rozdíl mezi modelovkama na 1. a na 2.lf? Chtěla bych sice na druhou, ale když vidím to procento přijatých, tak budu radši zkoušet i první... :)
Lenička (bez ověření)
Tak to máme stejně ;-) Já mám

Tak to máme stejně ;-) Já mám modelovky jen na 2. LF a ještě to 4. vydání (pořád nevím, jestli koupit i to 5.), no a vzhledem k tomu, že ani na 1. LF letos nebude přesně podle modelovek, myslím, že věci se člověk bude muset naučit stejné....

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
testy

Nemyslím si, že by byly podobné testy u nás a na 1.lf - tady je možná jedna a více možností na 1.lf jen jedna odpověď. V testech na jedničce je obrovské kvantum otázek, tady jich je méně, ale zato je dobré opravdu vědět podstatu (obzvláště fyzika).

Z mé přípravy doporučuju se neučit jen testy, ale umět / vědět i něco kolem - buď podle okruhů (na webu - co lze čekat v testech) a nebo podle testových otázek. Ne vždy je totiž vše přesně podle knížky.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, nevíte prosím jak je to

Ahoj, nevíte prosím jak je to s uznáváním zkoušek z jiných fakult? Je tam nějaká hranice pro pro uznání(jakože alespoň za B) nebo ne?

Díky

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Uznávat zkoušky samozřejmě

Uznávat zkoušky samozřejmě možné je. Většinou je nutné se domluvit buď přímo s vedoucím daného ústavu, případně - a asi primárně - by to mělo jít řešit přímo přes děkana.

 Problém by mohl být v odlišných sylabech mezi fakultami, ale asi rozhodně ne nijak zásadní.

Zároveň jsem rychle kouknul na web a v případě opětovného nástupu do studia se uznávají jen kurzy se známkami 1 a 2, u zahraničních škol závisí na "kompatibilitě". Vím, že někde s tím býval problém a záviselo právě na vedoucím, jestli to akceptoval nebo ne.

Návštěvník (bez ověření)
prijimacky na nmgr

neviete nahodou ako to je s prijimackami na navazujuce magisterske studium v odbore fyzioterapia? existuju nejake modelove otazky alebo okruhy na prijimacky? vsetkym vopred velmi dakujem za pomoc...

Pavol Onderčin
Obrázek uživatele pavol.ondercin
Offline
Člen představenstva MotolákuRedaktorŠesťák
Joined: 25/10/2009
Příspěvků:
navazujuce mgr fyzio

Ahoj,

   pozrel som sa na fakultné stranky, kde sa píše, že na fyzioterapiu modelové otázky majú. Neviem ale, či to platí aj pre navazujúce studium. Na tvojom mieste, ak nemôžes prísť osobne na študijné oddelenie, pýtal by som sa tu:

ústředna:+420-22443 1111
sekretariát:+420-22443 5800, +420-22443 5801, +420-22443 5802
fax:+420-22443 5820

není
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Modelové přijímačky jsou, ale

Modelové přijímačky jsou, ale jen na Bc. studium, nikoli na navazující Mgr.

"Přijímací zkouška je realizována formou písemného testu. Otázky se týkají základních klinických oborů v rozsahu náplně bakalářského studia fyzioterapie. (Celkem 100 otázek, každá otázka hodnocena 2 body)."

Lucka Nováková (bez ověření)
Ahoj, jsem Lucka. Mám takový

Ahoj, jsem Lucka. Mám takový dotaz ohledně vysvědčení . . .  už několikrát jsem sice četla, že je známky nezajímají, ale je to i v takovém případě, kdy jsem měla během tří let na střední i známky, jako je 4? Jde o to, že mě to do třeťáku nijak extrémně nebavilo, ale teď ve čtvrťáku jsem se nadchla do předmětů jako je Bi, Fyz, Chem . . . a musím říct, že jsem si úspěšně doplnila znalosti i z let předchozích. Jde mi tedy o to, jestli by mě mohli třeba zakázat jít i k přijímacím testům na základě předchozích vysvědčení? Nebo bych to neměla řešit a prostě známky nevyplňovat? Mockrát Vám děkuji za odpověď!

Lenička (bez ověření)
Oni známky prostě chtějí, ale

Oni známky prostě chtějí, ale prý jen pro nějakou statistiku ;-) Na přijetí nebo nepřijetí to určitě nebude mít vliv! Já taky nebyla zrovna premiant a 4 by se našla taky ;-)

Lenka =) (bez ověření)
já teda nevím, ale není na

já teda nevím, ale není na vyplňování známek trochu pozdě, když se přihlášky posílaly do pondělí?

Lenička (bez ověření)
A jo, máš pravdu Leni... :-)

A jo, máš pravdu Leni... :-) Tady vehementně odpovídám a ani si toho nevšimnu :-)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Zákaz k testům??

No, nikdo ti kvůli vysvědčení jít k testům nezakáže, to ti můžu garantovat.:-) Jediné, co je nutně potřeba mít, je maturita, bez ní by ses nemohla zapsat.

Jediná otázka co vyvstává je, zda známky někdo zohlední u pohovoru (na test rozhodně připuštěna budeš). Vzal bych to jako výzvu: můžeš se prezentovat (když se na to zeptají, jinak ne) jako že jsi naprosto změnila svůj směr a život (dobré známky z maturity by dost pomohly) a že hrozně chceš medinu:-)

Btw, já měl v kvartě na gymplu tři čtverce a ještě v kvintě jeden - pak jsem ale získal motivaci studovat (osobní:) a do konce sexty jsem to dotáh na vyznamenání. A stejně mi to svítilo na tý přihlášce:D

Nikdy není pozdě začít.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj,ja bych se chtel zeptat,

Ahoj,ja bych se chtel zeptat, jestli se ma na prijimacky brat kopie maturitniho vysvedceni spolu s originalem k nahlednuti, nebo staci ukazat jenom overenou kopii? Diky moc 8-)

Syky (bez ověření)
Hezký den, chtěl jsem se

Hezký den, chtěl jsem se zeptat, zda se na 2.LF nějak zohledňuje úspěch v SOČ? Byli jsme s kámošem letos v kraji 1. (obor zdravotnictví) a postoupili jsme do celostátního kola. Tím pádem by mě zajímalo, jestli by mi to mohlo v případě postupu při pohovoru nějak bodově pomoci. Díky moc, mějte se fajn :)

Helena Pražská
Obrázek uživatele Helena Pražská
Offline
Páťák
Joined: 22/09/2010
Příspěvků:
Myslím, že body navíc

Myslím, že body navíc nedostaneš, nicméně při pohovoru je to fajn. Já měla lidi, kteří evidentně mou přihlášku četli (dělala jsem dobrovolníka na LDNce) a zeptali se mě na to. Takže jsem krásných pět minut hovořila o zkušenostech a IMO mi to pomohlo.

Rozhodně je to dobré, že máš o čem v klidu mluvit.

není
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Určitě stačí ověřená kopie.

Určitě stačí ověřená kopie. Originál bych raději nikam moc netahal.

Syky (bez ověření)
No aspoň že tak... i když mi

No aspoň že tak... i když mi moje konzultantka tvrdila, že to u pohovoru mám jisté právě kvůli té SOČ. Nezdálo se mi to, takže na to sázet nebudu. Každopádně díky za odpověď :)

Adam Jaroš
Offline
AdminRedaktor
Joined: 28/12/2008
Příspěvků:
konzultantka?

to už existujou i konzultanti pro přijímací zkoušky :) ? 

Lenička (bez ověření)
Ahoj, když se tady bavíme o

Ahoj, když se tady bavíme o té činnosti - myslíte, že by je zajímala práce pečovatelky v domově pro seniory a pečovatelky u novorozených dětí (trojčat)? Má to vůbec smysl vytahovat? S přihláškou jsem nic neposílala....

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Obecně řečeno hodí se

Obecně řečeno hodí se vytáhnout všechno, na druhou stranu je pohovor maximálně subjektivní záležitost a to co zapůsobí na jednoho člena komise nemusí zapůsobit na jiného. Každopádně každá podobná činnost ukazuje na jistý zájem o zdravotnictví a asi to bude plus.

Macka (bez ověření)
ahojte, urcite to tu uz

ahojte, urcite to tu uz niekde bolo pisane, ale radsej sa spytam este raz... ako to je s vysledkami po ustnej casti? teda, dufam, ze takuto informaciu budem potrebovat a ze sa do toho ustneho kola vobec dostanem:D ze ci aj po ustnom kole bude na nete niekde nejake poradie, sice len predbezne, ale ci sa nejake objavi... alebo budem musiet cakat az na oficialnu postu o prijati? dakujem pekne za odpoved:) 

Návštěvník (bez ověření)
přijímací zkoušky

Ahoj, chtěla bych zeptat, o tom že jak probíhá ti přijímací zkoušky, musí jich psát na počitačí, nebo na papíru? Kolik lidí píšou současně? Pravda že zákazány kalkulačka a tabulky? Můžeme číst nahlas dotazy, nebo musí sedět úplně v klidu?

Lenička (bez ověření)
zkoušky

Já teda co vím, správné odpovědi se zaškrtávají do archu, kalkulačky ani tabulky povoleny nejsou. A dělá to současně plná posluchárna, takže lidí dost :-) A číst si to nahlas - to těžko, alespoň mě jako uchazeče by to dost rušilo...

Radek Cimr
Obrázek uživatele Radovan Cimr
Offline
Páťák
Joined: 22/09/2010
Příspěvků:
hele kalkulacku si s sebou
hele kalkulacku si s sebou vemte, a kdyztak si ji nechate v batuzku. ja vim, ze jsem ji treba nemel, a pak nam ji dovolili (sice to bylo snad jenom na TSP kde to ani neni moc potreba, ale sichr je sichr :) )
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Macka: na webu na stejném

Macka: na webu na stejném místě jako výsledky 1. části budou i výsledky 2. části (předpokládám ještě ten ten nebo následující), kdo bude hodně na začátku má to jisté, kdo níže bude muset počkat na oficiální rozhodnutí děkana (asi 29. června), který bude zohledňovat výsledky náhradního kola - to znamená - ještě se to může trochu změnit.

Syky (bez ověření)
RE: konzultantka

Myšleno konsultantka SOČ, ne přijímaček :P

Návštěvník (bez ověření)
Díky za otpovědi, ještě mám
Díky za otpovědi, ještě mám takou otázku, kdyš v otázkách máme všichni správně otpovědi, estliže otpovím neni na všichni správně, kolik bodu dostanu?
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Zkus to ještě jednou

možná je už moc pozdě, ale fakt mi moc nejde porozumět otázce:D

Adam Jaroš
Offline
AdminRedaktor
Joined: 28/12/2008
Příspěvků:
To je opravdu náročná otázka :)

za každou otázku ve vědomostních testech jsou dva body. Abys je dostal musíš zaškrtnout >všechny< správné odpovědi.

To znamená. pokud jsou správné odpovědi A,B,C a ty zaškrtneš třeba jenom A a B, dostaneš za otázku 0 bodů

Lenička (bez ověření)
Kdy dorazit?

Ahoj, kdy bude podle vás nejlepší dorazit na přijímačky? Když je psáno na 8? Nechce se mi moc čekat tu předlouhou frontu, to bych se radši co nejdříve zapsala a odškrtla a pak měla klid (předpokládá, že to na LF funguje jako na jiných VŠ - pak můžeme na občanku z posluchárny?). Moc dík!

Štěpánka (bez ověření)
Malá pravá posluchárna

Ahoj, v pozvánce mám uvedeno jako místnost pro psaní testů Malou pravou posluchárnu. Najdu to bez problémů? (Ztratit se při příjmačkách je poslední věc, po které toužím.)  A zapisovat se budu někde u toho, nebo budu čekat taky tu předlouhou frontu až k autobusu?

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
:)

Adam: ještě bych doplnil, že je minimálně jedna správná odpověď.

Štěpánka: Adam vyráběl plánek pro velkou posluchárnu (s dovolením kopíruju), malá posluchárna je o dvě patra níž pod ní. Mám za to, že frontu budou mít vlastní (stejně jako stoleček se zapisujícími dámami). Může to někdo z loňských potvrdit?

navod.png
Radek Cimr
Obrázek uživatele Radovan Cimr
Offline
Páťák
Joined: 22/09/2010
Příspěvků:
Ffffff
hele, jak uz jsem rekl. fronta tam loni byla, ale pred malou poslucharnou pochopitelne o poznani mensi. prisel bych na cas, prinejhorsim tam budes stat, ale lepsi, nez prijit pozde a mit smolika a nazdar. obzvlast u ty maly bych se toho nebal
Štěpánka (bez ověření)
:)

Tak dík moc :)

Návštěvník (bez ověření)
e-learningový kurz

Chci se zeptat, jestli náhodou máte někdo zkušenosti s e-learningovým kurzem...jestli má cenu se přihlásit a platit za to 6 tisíc, nebo je lepší, když se budu učit doma sama? Jestli to pro vás bylo opravdu užitečné a jak to vůbec probíhá (nějak si přípravný kurz po internetu nedokážu moc dobře představit...)? A poslední věc - po každé hodině má být k dispozici procvičovací test - jsou v něm odlišné otázky než v souboru modelových otázek lf2? Předem děkuju za odpovědi...

Eva Fürstová
Obrázek uživatele Fürstová Eva
Offline
ČtvrťákMotolákRedaktor
Joined: 08/09/2011
Příspěvků:
Ahoj, jediné co ti k tomuto

Ahoj, jediné co ti k tomuto konkrétnímu přípravnému kurzu můžu říct je to, že se letos koná poprvé. Mám spolužáky co na jiné kurzy chodili, většinou říkali že to bylo takové příjemné opáčko, ale já jsem třeba na žádný kurz nechodila a taky jsem se dostala. 

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
Už podruhé

Jen doplním, že je to letos již podruhé. Kdo se loni účastnil, tak prosím doplňte.

Za mě - nikam jsem nechodil a za ty peníze si můžeš nakoupit tolik jiných věcí... Hlavní jsou zde modelové otázky a čas na to se to naučit.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank