Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS
37 replies [Poslední]
Návštěvník

ahoj,já mám taky dotaz,na co u toho pohovoru dávají největší důraz?
Co když si vylosuju téma, o kterém nebudu třeba nic vědět?
A mají šanci i ti, kteří třeba neeřešili žádné olympiády, nebo se na ty olympiády taky klade velkej důraz?
díky moc

Honza Ruppert Kru...
Obrázek uživatele Honza Krupička
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
myslím, že na netu jsou někde

myslím, že na netu jsou někde témata k pohovoru ke stažení. Tak si malinko projeď net. Já jsem se k nim dostal až den před zkouškou. Mě se snad ani na žádnou olympiádu neptali. jo vlastně trošku se mě ptali na zimní olympiádu. Chtěli vědět kdo vyhrál hokej bo co:D:D:D Asi největší důraz kladou na tvoje komunikační schopnosti. A dost i záleží, jakej k tomu má zkoušející postoj. Hlavně jde ale o tvůj názor, abys ho byl schopen obhájit. Já jsem měl eutanázii, tak jsem tam říkal proč bych byl pro, aby se zavedla... A v pohodě...

Virchow's method of autopsy: A method of autopsy where each organ is taken out one by one.

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
:)

Já jsem si na pohovor táhla portfolio narvané diplomama, olympiádama, dobrovolnictví v nemocnici, průkaz dárce krve, dárce kostní dřeně.. no prostě tam toho bylo hodně a prakticky to u pohovoru nikdo neviděl.. ale vypadalo to vzdělaně, táhnou s sebou všude ty desky :D
jediny, co jsem i tenkrat posílala přímo s přihláškou bylo jakés ´doporučení´z liberecké nemocnice, že jsem tam docházela do onkologického centra. A popravdě myslím, že to na ně zabralo. Vytáhla jsem si sice téma aids, ale po třech minutách konstatovali, že s tématem jsou spokojeni a můžeme přejít k mým mimoškolním aktivitám.

Ono vždycky si vytáhneš téma a v první chvíli se říkáš, že to je fakt konec. Nakonec si tam ale sedneš a za chvíli tě určitě něco napadne. Stejně to jsou vždycky většinou témata z obecného přehledu. Nejde o to začít citovat důležitá data z historie nemocnice Motol, spíš je přimět k dialogu.

Jinak se připrav na otázky: ´proč chcete kolegyně být lékařem? Co Vás k tomu vede? Kdy jste se pro toto povolání rozhodla? V jakém oboru chcete pracovat? To jsou podle mě ty nejimbecilnější otázky, které ti ale na druhou stranu hezky ukážou, jestli z toho umíš vybruslit. Odpověď typu: ´už jako malá jsem léčila plyšová zvířátka... vždycky jsem cítila, že chci být doktorem... chci pomáhat lidem...´ To je sice hezký, ale říká to každý až tak odpovíš, můžu ti garantovat, že se budou smát... protože to za ten den slyší po 150é :) Těhle otázek jsem se asi bála u pohovoru nejvíc... A samozřejmě padly. Na 2lf i 3lf :)

Byla jsem teď nedávno na přednášce dr. davida Marxe a ten třeba radil, že nejlepší odpověď na takovouto otázku by byla: ´Medicína je obor, který mi dává široké možnosti. A to, jak na poli vědy, tak i pro práci s lidmi. Je to prestižní povolání, kde není nezaměstnanosti. Nabízí možnosti práce v zahraničí... atd.atd.´...
Není to sice ta krásná altruistická odpověď, že chceš pomáhat a napravit svět, ale...

To, že nemáš žádnou olympiádu nevadí. Nadruhou stranu, čím víc školních a mimoškolních aktivit máš, tím líp pro tebe :)
Good luck!

Jana Šafránková
Obrázek uživatele Jana
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
hlavně klid !

mě se na žádné olympiády neptali, žádné jsem nedělala a taky tu jsem. A když si vytáhneš téma o kterém toho moc nevíš, tak se nic moc neděje...jde spíš o komunikační schopnosti a o uvažování, než o znalosti.
Připrav si odpověď na otázky typu proč chci tohle studovat atd... Po mně chtěli vyjádřit moji motivaci v 5 slovech, nebo tak nějak, takže mít připravenou krásnou šroubovanou konstrukci o přínosech medicíny, ti může být ve finále celkem na nic.
Hlavně hezky pozdravit a usmívat se ! ;)

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
proc medina

ja nikdy zadny olympiady neresil... maximalne tak klokana nebo jak se to jmenovalo a nikdo se me na to nikdy ani neptal :) a temata jsou zvoleny tak abys o nich nemusela vedet zadny fakta a presto o nich zvladla mluvit... dulezity je mit svuj nazor a ten dokazat rozumne obhajit... a je nepodstatny jaky ten nazor je. aspon teda mne to vyneslo 56 bodu z tech 60 za pohovor.

Danka: nahodou... kdyz se zeptali me tak jsem jim odpovedel neco v tom stylu: ze to neumim vysvetlit ale proste rad pomaham medicina se mi libi a po dvou letech na ekonomce vim ze patrim sem ale vysvetlit pro to nezvladnu.... a nikdo se nesmal dokonce mi rekli ze to je v pohode ze to je dobre receny :P taaaaakze! :)))

není
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
pohovor

vůbec bych to teď neřešil a ideálně ani po tom, jde o to si s komisí dobře popovídat, vypadat v pohodě a fajn a mít všech pět pohromadě

je to o efektu, když tam člověk přijde vystresovaný (jako že neví odpovědi na 2 otázky), tak to moc nepůsobí - doktor, který přijde k těžkému případu a klepou se mu ruce protože neví, co přesně by měl dělat, taky nepůsobí důvěryhodně ;-)

a pak je to taky o štěstí (to asi nejvíc)

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
ja vím

Lukáši, hádej, co jsem tam asi pověděla já. No, do léčení plyšových zvířátek jsem až nezašla, ale to, že chci pomáhat jsem si neodpustila. Ale pamatuji se, že se na sebe vzájemně podívali a usmáli se:)

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
wow, že já hloupá jsem sebou

wow, že já hloupá jsem sebou taky nepřitáhla nějaký ty diplomy a průkaz dárce krve!:-D
řekla bych, že u pohovoru je důležitý zachovat chladnou hlavu, i když se na tebe porota chvílema kouká s povytaženým obočím, skáčou ti do řeči a nenechaj tě doříct myšlenku (aspoň mě to tak - zřejmě v rámci úspory času - dělali). nakonec jsem byla vypakovaná venku maximálně během deseti minut, tudíž na nějaký hluboký myšlenky a čtení nadrcených statistik čas nebyl a nebude - nemá cenu si něco podrobnýho připravovat...
jo, a ještě jedna věc - neztrácej naději:-) já jsem tam šla s tím, že ze své stávající pozice se stejně nedostanu a budu muset zakotvit na karláku, ale i přes ta povytažená obočí se nakonec zadařilo a jsem tu:-)
no, a měla bych se jít učit fyziku... že já sem lezu:-D

Tomáš (bez ověření)
Zdravím, chtěl bych se zeptat

Zdravím, chtěl bych se zeptat ohledně pohovoru... sice každej píše, že to je v pohodě, ale stejně neni mi jasný jak o může vypadat. Normálka se připraví úvod, ale neni mi třeba jasný jakej úvod k tématu lékařská komora... O tom bych třeba nic z fleku neřekl...

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
samozrejme ke kazdemu tematu

samozrejme ke kazdemu tematu musis trochu neco tusit protoze kdyz co nevis to asi nepovis.. takze nezbude nez si k te lekarske komore neco vygooglit abys o ni neco vedel a mohl sis na ni udelat nejaky nazor ktery budes prezentovat

není
Tomáš (bez ověření)
No uz jsem projel oficialni

No uz jsem projel oficialni stranky komory. Snad bude stacit kdyz k tem par osklivym tematum neocm alo letem svetem prectu. :-)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
nejde o to jestli něco víš

Dovolím si trochu oponovat - komisi vůbec nejde o to, aby nějak zkoušela co víte o komoře, pojištění a nevím čem dalším. Oni chtějí zjistit, jak dokážete uvažovat, udělat si názor, postavit se k něčemu o čem toho moc nevíte, diskutovat a podobně. - Kamarádka říkala, že na rovinu řekla, že o tématu nic neví, ale že jim může povědět něco jiného, a i já jsem se z tématu snažil vyskočit.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chtěla bych se vás

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jak se vám studuje medicíně. Všichni mi tvrdí, že jít na medicínu se nevyplatí..Že student nemá skoro žádnej volnej čas... A spousta lidí se mě od toho (marně :-)) snaží odpuzovat. Já jsem skálopevně rozhodnuta pro medicínu. (Budu dělat maximum pro přijetí...) Ale chtěla bych vědět, jestli opravdu jenom ležíte v učení, nebo máte i čas na koníčky, pařby atd. Díkys moc a hodně štěstí u zkoušek ;-)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
čas

No, s tím časem to není jako na ekonomce :-) člověk se musí připravovat pravidelně, každý týden se něco zkouší... no, ale pak se to jde patřičně zapít!
Spíš bych řekl, že medicína tě naučí vážit si volného času. Třeba druhák je zatím ale docela pohoda... a i v prváku spousta lidí ještě sportuje, já si dělal anglický certifikát, atd...
Medicína klade na člověka velké nároky, to jo, ale netřeba se zaleknout výzvy, dobře děláš:-) Já bych neměnil nikdy!

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Já bych taky neměnil

Ale času je míň než bych chtěl. Je to i o tom jak si to dokážeš zorganizovat, a ze všeho nejvíc, jak efektivně se učíš. Protože když se člověk zaměří na to aby když už se učí aby se fakt učil a ne psal na facebook (lol:-D) tak toho času není třeba zas až tak strašně moc. Jen je to fakt náročný, ale to je a bylo jasný.
Ale někdo nezapomíná a tak je mu studium spíše radostnou procházkou, taky znám takový mediky... já holt genius nejsem:-D

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
já sice studuju prvním rokem,

já sice studuju prvním rokem, takže mi chybí patřičné srovnání obtížnosti jedntl. ročníků, ale zimní semestr jsem prožila naprosto pohodově. myslela jsem (díky podobným názorům, co slýcháš kolem sebe i ty), že to bude peklo, že budu muset každej večer ležet v knížkách, protože jinak nebudu nic stíhat a budu se muset připravovat na všechny předměty, což jsme na gymplu nikdy nedělala. nakonec jsem se učila jen anatomii a histolu (hlavně o víkendech), občas nějakej ten protokol na fyziku (cca hoďka předcházející večer nebo se to opsalo před hodinou). přes tejden jsem byla většinou tak grogy, že jsem si na koleji udělala večeři a šla s jídlem k netu:-D jo, taky jsem zjistila, že se učením dá skvěle vyplnit jízda metrem:-) mám za sebou všechny zkoušky a s radostí se učim trávák na letní semestr:-) to je totiž taky dost důležitý - přistupovat k tomu kvantu věcí s nějakým zájmem a snad i nadšením. proto sem přece chceš, že tě zajímá lidský tělo a tak, ne?:-) takže doufám, že jsem ti trochu zvedla náladu. neboj se, minimálně zimní semestr se dá prožít bez psychického kolapsu;-) (určo tady u nás na 2.lf)

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Andrea mi mluví z duše:) Ať

Andrea mi mluví z duše:) Ať žije 7. kruh!(a nejen ten) :)

Jiří Cerman
Obrázek uživatele Jiri_Cerman
Offline
Joined: 09/01/2009
Příspěvků:
Zimní

Však vás v letním semestru přejde smích :-) Tam se otestuje, co jste ochotné pro medicínu obětovat. Ale s tímhle přístupem to zvládnete taky v pohodě :-)

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
letní semestr? mrzne mi úsměv na rtech:-)

jojo, 7. kruh rulezzz!
nojo, já vim, záhul. ale co, přežili to jiný, přežijem to taky;-)

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Pro mě 1. semestr takový klídek nebyl :D

Já s tou anatomií měla popravdě ze začátku dost problém a už u svalů jsem si prošla drobnou nervovou krizí, což vyústilo v déčko z testu a pořádné učení zbytek semestru, abych nemusela psát zápočtový test... Ono totiž dokud tu školu nestuduješ, tak si podle mě vůbec nemůžeš představit, co to obnáší. To vážně nejde. Já si celou dobu na gymplu říkala, že vím, že se budu muset hodně učit a že v té anatomii je hodně pojmů, ale hodně není to správné slovo :-D na gymplu jsem myslela, jaký nejsem borec, že na lebce umím všechny kosti latinsky, nějaké 3 švy a pár otvorů... Že má každá kost milion děr, kterýma vždycky něco prochází, taky několik částí, výstupků, hřebenů, výběžků a zářezů, jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejších snech. Ale když člověk zapne a baví ho to, tak je pro něj studium radost a ta kvanta, co se učí, se učí se zájmem a nadšením.

Problémem by tedy nemělo být, kolik se toho musíš učit nebo kolikrát týdně můžeš chodit kalit. To záleží na každém, jak si to rozvrhne a kolik je studiu ochoten věnovat. Někteří prvák víceméně propařili a pak se učili celé letní prázdniny, to máš těžko.

Důvodem, proč nejít na medicínu je rozhodně naprosto zoufalá situace českého zdravotnictví. Řekne vám to téměř každý lékař v nemocnici a už po půlhodinové konverzaci s nějakým čtvrťákem nebo páťákem třesoucí rukou zkoumáte, jaké to má ta VŠE vlastně fakulty :D To mluvím samozřejmě v nadsázce, ale jak slyším, že člověk studuje 6 let a rve do hlavy terabajty, aby pak makal v okresním špitále za 5 % úvazku, tak je mi fakt do breku a nadávám si, proč mě zrovna musí fascinovat lidské tělo, genetika či biochemie a ne účetnictví a neviditelná ruka trhu :-(

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
kamco to chce klid.. nez

kamco to chce klid.. nez vylezem my a tim spis ti po nas tak uz bude situace tak spatna ze se to v dobre obrati pro nas :) za 6 let uz bude mit timhle tempem stat takove problemy s tim aby mohl se zdravotnictvim manipulovat jako to dela nyni ze bude otazkou chvile nez tam bude muset pustit trzni prostredi :) a sance odjet do zahranici je tu uz ted :)

není
Návštěvník (bez ověření)
je:-( to zní dost děsivě, a

je:-( to zní dost děsivě, a já už si tu přihlášku podala, ale snad to nebude tak hrozný, ne?(teda pokud mě přijmou...)

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Jsem pesimista nebo realista? :-)

Možná se na mně podepisuje fakt, že bydlím se slečnou ve čtvrťáku, kterou od medicíny odrazují snad všichni doktoři, u nichž absolvuje stáže :-) Vždycky jim říkají - vy jste teprve ve čtvrťáku, to ještě můžete jít jinam, tohle je fakt hrozná práce... a tak podobně. Jinak doporučuju pořad Vizita mezi životem a smrtí, kde doktoři popisují svou životní situaci. Ale pusťte si to, až bude vaše přihláška bezpečně odeslaná a po uzávěrce na VŠE.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169910489-vizita-mezi-zivotem-a-...

K tomu, že za 6 let bude všechno jinak... To si říkali mí kamarádi, kteří právě dělají státnice. A beztak si to říkali už ti, kteří dělali státnice před 6 lety. Ale jsme v Česku. Socani asi vyhrajou volby, protože ODS dělá vše proto, aby to zadrbala. Vidíte, co dělají socani v krajích? Tak si představte něco 10x horšího s tím, že už je nebude moc žalovat ministerstvo zdravotnictví, protože bude jejich. Jedinou útěchou nám může být, když nepustí na post ministra dRatha, protože to je magor jak se patří. Pak to možná bude jen 9x horší. Ale já si iluze o zlepšení stavu rozhodně nedělám.

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
jenze kdyz si to rikali vasi

jenze kdyz si to rikali vasi kamaradi pred deseti patnacti lety tak byl statni dluh vlady kolem 100 miliard ... dnes je to vic nez 1,2 bilionu (coz je pres 32% HDP) mandatorni statni vydaje od te doby vzrostly neskutecne... pokud se to tempo udrzi tak ani sebelepsi socani nebudou moci udrzet zdravotnicky sektor pod statni kontrolou protoze by jim to slozilo kasu... a kdyz na to prijde... pokud opravdu ma CSSD vyhrat volby.. tak snad bude lepsi kdyz se jim povede prehlasovat ve snemovne ty jejich blbosti... takhle si totiz do vlastniho hnizda pred vladnutim jeste nikdo nenadelal :D :D ja se vazne nebojim ze bych po vsem to muceni tady musel pracovat za min nez muzu mit s bakalarem ekonomie :)

není
Návštěvník (bez ověření)
Hele a to to vůbec není

Hele a to to vůbec není zajímavá práce? Vím ,že těsně po škole to neni nic moc(hlavně finančně),ale jde přece i o jiné věci ne? Ok je mi jasné,že za pár let se na to budu třeba dívat jinak... já mam doma medika co dělá státnice a říká mi, není to nic moc,ale stojí to za to... Asi záleží s jakými kdo přijde lidmi do kontaktu a jakou měl třeba možnost se podívat jak to chodí v zahraničí. Chce to třeba i nápady, jak si vydělat ještě třeba i něčím jiným... Ok, asi jsem moc velký idealista! :-)
Jinak si taky nemyslim,že bych pak musela pracovat za méně než s bakalářem po ekonomce... a souhlasím,že D. Rath je magor!!

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
je to zajímavá práce, jenže

je to zajímavá práce, jenže když pracuješ mnoho hodin přesčas, bereš služby za starší doktory, pořád seš nesamostatný vyčerpaný jelito, a k tomu se vlastně nedostaneš k pořádnejm přístrojům a moderní technice a to všechno děláš s vidinou pár tisíc na výplatní pásce, za který jentaktak vyžiješ "z ruky do huby", je dost těžký udržet si pozitivní náhled na věc. zvlášť když vidíš spolužáky, který maj teď po absolvování žádné nebo nesrovnatelně lehší VŠ plat v násobcích tvýho. a ty se dřeš šest let pro tohle všechno?!
prostě sečteno podtrženo - obrovský úsilí, který nikdo nedocení, podprůměrný plat --> narůstající pocit křivdy + zhnusení, který občas vyústí v odjezd na západ:-D
ale určitě to je zajímavá práce:-) a byla by ještě zajímavější, kdyby nad tebou nevisel tenhle Damoklův meč.

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
nápady jak si vydělat ještě

nápady jak si vydělat ještě třeba i něčím jiným :D :D :D to se mi hodně líbí... napadá mě snad jedinej možnej... co třeba pískat fotbal? :D nevim jestli mě napadne něco jinýho použitelnýho :D každopádně bych o tom nepřemýšlel nahlas (Aspoň ne dřív než po zkoušce z biofyziky :D )

není
Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
je to zdarma

Ještě mi tady chybí poznámka, že je to zdarma! Kde se vám stane abyste mohli zcela zdarma šest let studovat, nikdo vás k ničemu nezavazoval, nic po vás nechtěl platit a do budoucna nic nevyžadoval. Kdo nechce pracovat u nás jde pryč a kdo chce zůstat, doufám, že se vše zlepší.

Sláva a hurá studujte, dokud je stát tak blbý, že nic nechce, je třeba ho řádně podojit. A pěkný titul udělá své. :-)

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
OK, přítel píská fotbal,

OK, přítel píská fotbal, doufám, že mě jednou uživí až se zařadí na kategorii Evžena Amlera:-D
kdyby si studenti museli platit a ještě ke všemu před sebou mít tu bídu, to by to bylo už vážně na mašli:-D
P.S. O tom titulu se radši moc nezmiňuj, až budeš chtít v bance hypotéku, jinak dopadneš jako ten doktor z výše uvedeného odkazu na dokument;-) by the way, fakt pěknej počin, sice mě lehce rozhodil a letmo mě napadlo proč já vlastně nešla na tu genetiku na přírodovědu, ale aspoň třeba otevře oči "pár" občanům ČR, kteří stále věří, že doktoři u nás hrabou, kde se dá (no, dobře, občas se takový vyskytne) a žijou si jako prasátka v žitě.

jandejsek (bez ověření)
Můžu se zeptat, jak tady čtu

Můžu se zeptat, jak tady čtu o přijímacím pohovoru...jak moc se na něj klade důraz? jsem strašný trémista a bojím se že kvůli tomu pohovoru nemám šanci:( to je asi pravda. vždycky když se me nekdo na neco zeptá ani nemůžu mluvit :(

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Jandejsek:

Tady nejde ani tak o to, jaký se na něj klade důraz, ale spíš kolik je za něj bodů. Celkový výsledek a umístění u přijímaček se počítá ze součtu bodů obou kol. Tzn 3x50+75 bodů za první kolo, to je celkem 225 bodů a proti tomu je ještě 60 bodů za pohovor. Problém je, že je velmi těžké získat plný počet bodů za testy, ale poměrně snadně se dají nahrabat na tom pohovoru. Mně pohovor velmi pomohl, o 50 míst, a to jsem měla 58 bodů. Slyšela jsem i o větších skokanech. Naopak někteří po pohovoru klesli. Nedá se moc odhadnout, jaké bude bodové rozložení uchazečů, ale pokud jim tam neřekneš ani slovo, tak by to mohlo znamenat konečnou, pokud teda po prvním kole nebudeš do takového 20. místa... Měla bys tu trému asi překonat, protože dostat 0 bodů (nebo třeba 10) by mohlo znamenat uvolnění místa jiným.

Robert Artur Dahmen
Obrázek uživatele Artur
Offline
Joined: 20/01/2009
Příspěvků:
Jandejsku

Víš, na téhle škole se Tě bude pořád někdo na něco ptát ... minimálně na konci každého semestru.
Odpovědi modelovek se naučí i chytřejší kalkulačka, ale ta se s pacientem moc nedomluví. Pohovory jsou možná lehce neobjektivní, ale stále mají tu "moc" vyřadit ony chytřejší kalkulačky. Takže odpověď na Tvou otázku: ano, pohovory můžou hodně zamíchat pořadí. Naštěstí.

PS: Jednou mi zkoušející na histologii řekl, že budu lékař a tím pádem ztrácím na nervozitu a trému jakékoliv právo.

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Robert

To trochu přehnal:-D jsme lidi. A nervózní je občas každej. Schopnost zvládat stres se dá naučit - třeba zažiješ v životě věci který by si nevymyslel ani Stephen King, ale možná to taky bude život naprosto v pohodě. Jedna obrovská zkušenost stresaře: nepoužívat stres jako motivaci a brát věci prostě jak přicházejí. jak říká klasik, kdo z nás prodlouží byť jen o píď svůj život, bude-li se znepokojovat?

Smile:-) Život je víc dokonce i než ta medicína:-)

Alžběta Dzvoníková
Obrázek uživatele Alzbeta
Offline
Joined: 01/03/2009
Příspěvků:
ZPÁTKY K POHOVORU

můj pohovor vypadal tak, že jsem přišla před 4 lidi, kteří popíjeli kafe a moc je to nezajímalo. Já jsem se usmívala a řekla si, že jim prostě povím ke každý věci pár větiček a hlavně nebudu kuňkat a bát se. Za chvíli už se se mnou bavili 2 se zaujetím (2spali až dokonce, šla jsem totiž jako jedna z posledních), nejdůležitější je rozhodně umět říct, proč to chcete dělat. Po chvilce jsem šla zase ven, pořád usměvavá a přesvědčená, že to chci dělat. Měla jsem 96 bodů. Takže, podle mě to tu ještě nezaznělo: hodnotí se spíš dojem na vás (ne vědomosti!). Rozhodně Vám nejvíc pomůže úsměv, smysl pro humor a nenechat se zašlapat do země(sebevědomí:). Držím palce!

Alžběta

Návštěvník (bez ověření)
Podle meho nazoru nejvic

Podle meho nazoru nejvic zalezi, k jake komisi se kdo dostane. Me taky kazdy rikal, ze to je jen o mem nazoru, zadne vedomosti, ze se me budou ptat, proc chci studovat medicinu, proc v Praze, proc zrovna 2LF a ne 1 nebo 3. Ale cely pohovor se nakonec tocil jen kolem toho vyolosovaneho tematu. A nebyt 4leteho studia biologie na gymplu, tak bych jim toho asi moc nerekla, obhajovat svuj nazor co se tyce hormonu a neuronu, no nevim... ;) Samozrejme, ne vsechno jsem vedela, a take nerikam, ze ty odborne nazvy, ke kterym jsme se dostali, bylo hlavni hodnotici kriterium pri udelovani bodu, ale zrovna v pripade me komise neslo pouze o ten dojem. Na druhou stranu, kdyby tam prisel clovek, ktery by vsechno vedel, ale byl neskutecne vystresovany, malem se tam schovaval pod stul, tak to taky neni nejlepsi.
A otazka typu, proc zrovna ja a medicina nepadla ani jednou...

Návštěvník (bez ověření)
pohovory fyzioterapie

Jo jo, já mám zkušenost z pohovorů dost podobnou. Kromě toho, že jsem doteď úplně nepochopila, jak souvisí alternativní elektrárny s fyzioterapií nebo zdravotnictvím, tak ani nemůžu přijít na to, co na mým pohovoru nebylo o znalostech. šla jsem v naší skupině úplně poslední, takže to bylo asi i tím, ale byla jsem tam sotva 6 minut a nic o mě, proč to chci studovat nebo jaký mám mimoškolní aktivity nikoho nezajímalo... A přesto jsem dostala přes 60 bodů (z max. 80). Takže to asi tak strašný nebylo, ale dojem nic moc...spíš nic.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj,chtěla bych se zeptat,

Ahoj,chtěla bych se zeptat, jestli jsou každý rok témata k pohovoru stejná nebo jestli se něják obměňují. A někdo tu psal, že jsou na netu ke stažení. Nevíte někdo kde? :)

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
stejná

Jsou asi stejná, ale je to zbytečné řešit a hlavně zbytečné se jakkoli učit. Někde k dohledání budou i zde v diskusi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.