Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS
55 replies [Poslední]
Návštěvník

Cafte vsetci, prosim vas mohli by ste mi trosku obsirnejsie opisat priebeh skusok na vasej fakulte? A este, ze ci je pravda, ze v priemere na tuto fakultu prijimaju do 10% uchadzacov?
Top

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Přijímačky

Ahoj,

já už mám teda zkoušky rok a půl úspěšně za sebou, takže si toho zas tolik nepamatuju, ale prváci mě určitě doplní...

Nejdůležitější je mít ty 3 knížky, protože otázky v odborném testu jsou jen z těch modelových otázek. Bude tam 25 otázek z biologie, 25 z chemie, 25 z fyziky. To se asi píše i na fakultním webu. Nevím, kolik přesně na to bylo času, možná 90 minut, možná 120. Otázky podle mě nejsou zákeřné ani extrémně těžké, přesto projít ty knihy ti dost pomůže.

Další část je 25 otázek toho všeobecného testu. Je tam myslím 6 typů úloh, které si již většinou nepamatuju, ale jedna se mi do paměti nesmazatelně vryla - jsou to průhledné krychle, ve kterých je stočený kus drátu. Jsou vyfocené z 2 různých pohledů a ty máš určit, jaká je pozice toho druhého pohledu, oproti prvnímu. Mám dojem, že mých 6 chyb v tomto testu bylo právě těchto 6 krychlí. Na ten test se nedá nijak připravit, je to jen na logické uvažování, představivost apod. Je na to myslím 40 minut nebo tak nějak.

3. část je pohovor. Budeš přidělen nějaké komisi, podle pořadí v abecedě děsně dlouho čekat (no, já šla předposlední a čekala tak 2 hodiny) a pak jdeš dovnitř a vylosuješ si otázku. Těch otázek je hodně, slyšela jsem o různých, možná to trochu zkomolím... např. potraty - pro a proti, výchova dětí v dětském domově, zdravý životní styl apod. některá témata jsou mírně děsivá a přesně si je nepamatuju, proto je sem ani nepíšu, abych nemátla budoucí spolužáky. Já osobně měla "Drogové závislosti vyjma alkoholu a kouření". Opět, není to vědomostní, nelze se na to připravit. Po mně nikdo nechtěl, jaká je chemická podstata látek či kolik lidí ročně umře na předávkování. Dokonce mě ani nenechali doříct připravený úvod a byl to spíš rozhovor na téma marihuana na školách a otázky její legalizace, kolik si myslím, že ji pravidelně kouří lidí a tak. Asi ani nechtěli moc znát můj názor, spíše se mě snažili vykolejit, neustále oponovali mým tvrzením a tak. Ale já se nedala, taky jsem jim oponovala a nenechala jsem se vyvést z míry. To jak při tom pohovoru zapůsobíš je asi nejdůležitější.

Má to ještě druhou otázku, něco ve smyslu proč na medicínu, proč do Prahy a proč zrovna na naši fakultu. To už je jen takové příjemné povídání, člověk jim sděluje ty své mladické ideály a tak. My jsme se pak bavili o Strasbourgu a o tom, jaký je náš gympl :-)

Takže pohovor rozhodně podle mě není nic stresujícího, alespoň já jsem si ho docela užila si myslím, nakonec jsem dostala 58 bodů ze 60 možných. Přitom mi přišlo, že jsem nic extra nepředvedla a v celkovém pořadí mě to posunulo o 50 míst dopředu. Ale je fakt, že již má pozice po 1. kole byla docela pevná, takže jsem byla v o něco menším stresu :-)

Jo! A k těm deseti procentům... Když jsem se hlásila já, tak přihlášku podalu 1400 lidí. K přijímačkám jich přišlo kolem 990 a brali 175 myslím, přičemž se zapsalo 159. Čili z celkového počtu podaných přihlášek je to mírně nad 10 % ale z počtu lidí, kteří se zúčastnili, už jsou ta procenta příznivější :-)

Ale tím se nenech odradit, právě nízké procento přijatých zajišťuje vysoké procento promujících! :-)

Hodně štěstí :-)

Jana Šafránková
Obrázek uživatele Jana
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
pohovor

jenom dodám, že k tomu pohovoru je někde (neoficiálně) k dispozici seznam otázek...a měla ho většina lidí na pohovoru, takže předpokládám, že nebude těžké ho sehnat ;)

Šimon Reich
Obrázek uživatele Šimon Reich
Offline
Redaktor
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
!

coze ?! ;)

a ja tam varil z vody ..

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Nojono

Ale popravdě řečeno, možná se s tím akorát před těmi přijímačkami vystresuješ. já jsem si to tenkrát projela očima, abych teda věděla na co až se mi můžou ptát, ale raději jsem to víc neřešila. Snad jen po prvním kole přijímaček jsem si s kamarádem druhákem sedla před Motol a on mi povídal něco o historii nemocnice a potom o největších ´doktorských hlavách´téhle nemocnice...

přeci jen po maturitě má každý pocit, že si všechno musí vypracovat... tak abys potom nevypracovával těhle xx otázek a zatial třeba přeskočil něco v modelovkách. Tohle všechno jsou témata, která se dají rozumem vymyslet Spíš jde o to rozmyslet si pro a proti a svůj názor... a ten obhájit. Není to zkouška znalostí, spíš toho, jak jestli umíš mluvit... já osobně jsem si všechny pohovory na přijímačkách užila:)

Já jsem dělala přijímačky minulý rok a podle mě je základem koupit si modelovky(pozor pozor letos vyšly nové verze)... a ty modelovky si min. jednou dvakrát proběhnout. Hodně ti to pomůže. Když jsem je totiž poprvé otevřela, dost jsem zírala, že tohle fakt nedám, ale ono si časem zvykneš na ten styl odpovědí a potom už to jde daleko lépe.  A myslím, že je dost handicap přijít tam bez toho, abys ty modelovky otevřel.

le pozor, je myslím zbytečné kupvat si modelovky ke každé fakultě. Vyber si, na kterou chceš nejvíc a na ty přijímačky se nejlépe připrav(právě z těch modelovek nebo 3.lf má na stránkách testy vždycky z minulých let) 

Připrav se, že na těch přijímačkách bude mraky na lidí. Já jsem na 3.lf seděla v syllabově posluchárně s dalšími asi 150 lidmi, jejichž příjmení začínalo G-J :D A popravdě jsem z toho byla dost špatná. Všichni vypadali taaaak chytře až hrůza, každý do poslední minuty něco počítal, neco četl, pořád se na něco ptal... Ale když se mě jedna kolegyně, co seděla hned vedle mě, zeptala, jestli bych jí nemohla nakrestli vzorec acetonu, tak se mi dost ulevilo... ono možná, každý kdo má brýle, knížku a kalkulačku v ruce nemusí být zrovna liška bystrouška:) Spíš naopak. Mezi svými 170 spolužáky jsou všichni neuvěřitelně pohodový, a v rukách spíš než kalkulačku mají půllitr :D

Lenka Zemanová
Offline
Joined: 20/01/2009
Příspěvků:
Se vším co tady ostatní píšou

Se vším co tady ostatní píšou souhlasím.. jen k tomu ústnímu pohovoru, já jsem měla téma Kritéria kvality lékařské péče a nebylo to moc o popovídání, to co jsem si myslela že jim řeknu, slyšet nechtěli a nakonec jsem vůbec nechápala o čem jsme se celou dobu bavili a na co se mě ptali, chtěly slyšet nějaké systémy hodnocení.. Když jsem odsud odešla, tak jsem si myslela, že to nemůže dopadnout dobře, o pár míst jsem klesla, což mi nevadilo a jsem tady, takže na těch znalostech u ústního pohovoru vážně asi moc nezáleží. Jen aby tě nerozhodilo, že si můžeš vytáhnout i téma ke kterýmu nic neřekneš.. Hodně štěstí:-)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Souhlas

Můj názor:
Jde spíš o schopnost mluvit a obhájit si svůj názor. Tak nějak zkoumají spíš tvou osobnost než znalosti = tak se taky může stát, že když bude nějaký šprt mít předem našprtány odpovědi na všechny otázky co oni tam mají, a bude se je snažit odřikat - a propadne.
Protože jde spíš o to kdo jsi, a jak zapůsobíš. (Pokorné) Pevné rozhodnutí a schopnost obhájit si kdo jsi a proč tam jdeš je důležitější:-)
Je dobrý uvolnit se a poslouchat je, co ti říkají a na co se ptají. A co nejklidněji odpovídat...:)
Zkus se zeptat sama sebe proč vlastně na medinu chceš, napiš si to a zamysli se nad tím, jak by sis to obhájil a jak bys to vyvracel.
:-)

Vojtěch Mucha
Offline
Šesťák
Joined: 26/11/2009
Příspěvků:
JJ, souhlasím se

JJ, souhlasím se spolužáky..
Já jsem jako první šel na přijímačky 3.LF.. Sedl jsem si vedle nějaký holky, dali jsme se do řeči a ona řikala, jak už rok studovala 1.LF a že se jí tam nelíbilo, že de sem.. Kapánek jsem znejistěl, když mi přišlo, že všichni ostatní jsou minimálně stejně tak chytrý, jako ona a já jsem z gymplu, sotva odmaturoval, vzorovej test na 3.LF neviděl vůbec atd. atd... Nakonec jsem skončil 7. a milá slečna se nedostala.. A já tam vlastně nakonec taky nešel, páč jsem se pak dostal na tu lepší 2. fakultu;-)
To jen další důvod, proč se nebát přijímaček - ať ty lidi vypadaj jakkoli..
No a na 2.LF - Kašli na pohovory, na všeobecnej test - oboje je v pohodě a stejně se na to připravit nedá - já osobně si užil obojí - krychle byly vtipný;-). Jediný, co ti fakt pomůže, je, furt si číst ty vzorový otázky - ne se je učit, ale zvykneš si na styl jejich pokládání a taky odpovědí.. Sám sem pak koukal, jak mi to šlo čim dál líp, i když jsem to o nic víc nevěděl.. No nic - promiň za tolik keců a přeju hodně štěstí!!

není
Darina Součková
Offline
Joined: 31/01/2009
Příspěvků:
Tak taky přidám něco k

Tak taky přidám něco k názorům. Ty písemný byly takový jak všichni píšou - dobrý projít modelovky. Jen tý komisi sem asi nepadla do oka - měla sem téma "pokusy na zvířatech" a furt se ze mě snažili něco vytáhnout a nějak sem nebyla na stejný vlně. No a pak se mě ptali na Purkyněho nebiologickou činnost (co vim tak každýho se zeptali na osobnost/ústav), takže sem byla úplně v pytli. Asi 6x sem jim řekla, že vážně netuším, že znám jen P. buňky v mozečku a P. vlákna a oni, že určo vím. No zeptat se mě ještě jednou, tak se jim tam rozbrečím. Ve výsledku sem od nich dostala 36 bodů (ale rozdávali i víc, myslim, že sem dopadla u týdle komise jako jedna z nejhůř) a spadla sem tím asi jen o 14. míst, takže to bohatě stačilo.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, tak jsem dneska po Dnu

Ahoj,
tak jsem dneska po Dnu ot. dveří objevila tohle fórum a chtěla bych se zeptat - myslíte, že při přijímačkách na fyzioterapii budou témata u pohovoru stejná? Když jsem si totiž přečetla ten seznam, tak některý mi přijdou čistě "doktorský"... Vím, že se nemá smysl na to učit a ani to nemám v plánu, jen by mě to zajímalo...je tam totiž pár témat, o kterých netuším absolutně vůbec nic...
Díky za odpověď;o)

Petr Zůna
Offline
Šesťák
Joined: 29/01/2009
Příspěvků:
Ahoj. Mohu fundovaně říct že

Ahoj. Mohu fundovaně říct že témata stejná nejsou. Témata pro fyzioterapeuty jsou zaměřeny zejména na rehabilitaci, takže se určitě vyplatí se naučit pár základních rehabilitačních pojmů jako je Balneologie a tak. Jinak z témat co si pamatuji že jsme měli:

- chráněné dílny
- zaměstnávání postižených
- péče o postižené lidi
- přístrojová léčba (nebo tak nějak se to menovalo, chtěly slyšet že součásti rehabilitace je například elektroterapie a tak)
- Balneologie a lázeňství

A co se týče hodnocení, tak je to stejné jako u mediků. Jde o to říct svůj názor a případně si ho obhájit a debatovat o něm. Pokud vytasíš něco navíc, tak ti to určitě nějaký ten bod přidá, ale rozhodně nejsou vyžadovány nějaké hluboké znalosti nebo tak ..

EDIT: po tom co jsem projel ty témata, tak se tam z toho seznamu asi nějaký vyskytovat budou, ale většina jich je medických

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte, neviete aká je

Ahojte, neviete aká je približná bodová hranica prijatia? respektíve v akých číslach sa to pohybuje? vďaka..
matúš

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Body

Předloni jsem měl 176 bodů po písemnym kole a byl jsem 34.
Ale bude to dost nahňácaný okolo stopadesáti bodů, protože tam bude hodně lidí na stejnejch bodech...

Pevná hranice pro přijetí není. Záleží na tom, jak silný ročník se sejde:-) Ale obecně bych řekl, že dostat se nad 155 by mělo být, pokud budeš v poho i u ústních, dost.

Návštěvník (bez ověření)
Ďakujem... čiže test bude

Ďakujem... čiže test bude viac ako 80% úspechu...

A mohol by si mi prosím Ťa povedať, ako to je s tým systémom z biológie, či sa mi tam stačia naučiť modelové otázky, alebo sa musím naučiť komplet celý český systém? vďaka

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chtěla bych se zeptat,

Ahoj, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho jste se dozvěděli výsledek. Myslím už komplet po pohovoru... Děkuju moc za odpověď. Katka

Jana Šafránková
Obrázek uživatele Jana
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
na systém biologie, by měly

na systém biologie, by měly stačit modelové otázky (aspoň mě to stačilo).
Uplně finální výsledek se dozvíš až potom co proběhne "náhradní kolo" přijimaček. takže m y jsme měli přijimačky někdy okolo 13. června a rozhodnutí o přijetí nám přišlo koncem června. Ale už po druhém kole znáš předběžný výsledek (tak do 2 dnů ?). A pokud nejsi někde na hranici tak si můžeš být jistá přijetím.

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Biola

Já myslim, že modelový otázky ukazujou jak se asi budou ptát: tudíž pokud je tam povrchně o houbách, naučil bych se povrchně o houbách, pokud je tam hodně otázek na detailní anatomii či například genetiku (dr. Kočárek rulz:-D) tak bych se soustředil na to co je tam detailně. Nepředpokládám, že by tam chtěli třeba žuly a ortoruly:-)

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
Bodova hranice prijeti

Tak jsem se konecne dostal ke svym papirum ze skoly a sel se podivat... muj vysledek tenhle rok - po prvnim kole 133 bodu - s tim ze jsem temer uzaviral ten seznam pustenych do druheho kola (ale presne cislo si nepamatuju snad kolem 175. jsem tenkrat byl). A 189 bodu po pohovoru - celkove 151. misto a prijat.

Rok od roku se to trosku meni ale tak nejak se to da brat jako hranicni hodnoty kterych je potreba dosahnout. Idealne napsat lepe bio/chem/fyz abyste nesli k pohovoru s tim ze musite dostat max ... nekoho by to mohlo az moc stresovat :D

není
Návštěvník (bez ověření)
Zdravím Vás:), jsem ve 3

Zdravím Vás:), jsem ve 3 ročníku na gymplu a vážně uvažuji o oboru fyzioterapie na Vaší fakulte, ale docela me zarazilo, že v propozicích je udáno počet přijetí 25 uchazečů. Připadá mi to strašně šibeniční a proto se ptám, zdali je u Vás tento obor opravdu jen pro těch 25 "NEJGENIÁLNĚJŠÍCH" v republice nebo stojí za to si tu přihlášku podat??

Jakub Hájek
Offline
AdminŠesťák
Joined: 23/01/2009
Příspěvků:
stojí to za to

Jistě stojí za to si tu přihlášku podat. Pravdou je, že počet studentů není příliš vysoký.

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
25

Z těch kdo se přihlásí ke studiu jich cca 15% na příjímač vůbec nepřijde, z těch co přijdou bude nějaké procento těch co moc neumí a jdou to "zkusit" (a pár těch co si dávají přihlášku jen proto aby mohli říct "hlásil jsem se na vysokou"), nějaký budou mít fyzio jen jako záchranu. Tudíž soupeříš jen se zbytkem.
Doporučuju udělat co můžeš a na tohle se moc neohlížet:-) Navíc i ostatní uchazeči jsou jen lidi:-)

Návštěvník (bez ověření)
Dekuji:) určitě to zkusím,

Dekuji:) určitě to zkusím, odvážnému a připravenému štěstí přeje:) Jen doufám, že když už udělám písemné, že mi nepocuchají nervy u pohovoru:D

Návštěvník (bez ověření)
Stačí modelovky?

Několikrát jsem slyšel, stačí naučit se pořádně modelovky a jsi u nás. Díval jsem se na statistiky z let 2008 a 2009 a v obou letech se k přijímačkám dostavilo cca 1000 lidí, do druhého kole postoupilo něco pod 300, což je míň než 30% a z nichž ve druhém kole vezmou pouze větší půlku... Takže ve finále jsme v počtu přijatých někde mezi 15 a 20%, což není moc.
Já bych řekl že podle modelovek jede většina lidí a co vím, tak na medicínu se vždycky ze třídy hlásili ti největší šprti/nebo ti nejchytřejší. A podle modelovek se učí skoro každý (aspon myslim), takže to ty modelovky musím umět téměř na 100% a pak musím mít dobré logické uvažování a umět dobře mluvit abych se mezi ty vyvolené dostal, ne? Nebo ty čísla vypadají děsivě ale v praxi to tak hrozné není?Počítal jsem s lidmi kteří se dostaví, ne počet přihlášek.
Co mám známe, většina chce prioritně na 2.LF, letos tu jsou přijímačky první, takže se dostaví asi víc lidí a podle toho jak se tvářili na studijních fakult, tak letos je výrazně vyšší počet uchazečů než jiné roky, tak to bude asi ještě horší..
Samozřejmě že to nevzdávám, udělám pro to vše ale mně přijde že dostat se sem je téměř nemožné :)
A ještě doplnujici dotaz - zveřejní před přijímačkama kolik se přihlásilo lidí, příp. je možné se toho nějak dopátrat?

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
:D

Mě se to teď směje, jelikož už druhým semestrem tuhle školu ´snů´studuju... ale před přijímačkama jsem měla úplně, ale úplně stejný pocit jako ty.
Rozhodně mě nepodpořil pohled na narvanou Syllabovu posluchárnu v den přijímaček na 3.lf, kde bylo 150 lidí, jejichž příjmení začínala G-J. Všichni vypadali chytře, všichni měli do poslední chvíle nosy narvané v učebnicích, tabulkách, modelovkách a většinou měli kolem sebe rodiče, kteří je poplácávali po zádech a trénovali s nimi motivační řeč.
A tak jsem se zděšeně prokázala občankou, vstoupila do posluchárny a úplně nenápadně si sedla vedle slečny v černém roláku, která vypadala sebejistě a ne až tak vystresle jako všichni kolem (btw. ta slečna je moje současná spolubydlící a spolukružnice:)
Po mé pravé ruce si potom přisedla taky jedna slečna, která se okamžitě začala ptát ... pokolikáté dělám přijímačky, že ona se minulý rok nedostala, ale že celý rok se pilně připravovala na speciálním kurzu a že má rodiče doktory a že chce zachránit svět(skoro bych čekala, že v té chvíli vytáhne plánovou pětiletku).... ta pauza mezi tím, kdy jsme měli být u prezenze a tím, kdy se začal psát test TRVALA HODINU!!! Takže mi doslova vykecala díru do hlavy! A vrchol proč to vlastně všechno vyprávím?!?! Po tom, co se mě Eva (spolubydlící) zeptala na vzorec cholesterolu, otočila se na mě slečna po mé pravici a prosila, jestli bych jí nenakreslila vzoreček ETHANOLU!!! ETHANOLU!!! Po ročním superhypermaxi přípravném kurzu, který absolvovala(a jistě si odnesla nějaký plnohodnotný certifikát:D), po několikrát přečtených modelovkách (teda alespoň se podle toho tak tvářila), nedokázala nakrestli ani základni vzoreček, kterýumí děti v sekundě.

Ta přihlášková čísla jsou vysoká, přijímačková nízká... a nějakých 13%-15% fakt nahání hrůzu. Ale pokud říkáš, že se nevzdáš, myslím, že takových do 150 nebude. :)

Dá se to zjistit. Na netu to myslím nebylo... ale pokud si zavoláš a studijní, není to tajná info a měli by ti to říct. (ptala se na to kamarádka minulý rok a nebyl problém)

BTW. Ale víš co se tady na škole říká?? Že nejjednoduší bylo se sem dostat :)To zjistíš až ti dají do rukou scapulu a humerus a vychrlí na tebe prvních dvacet třicet termínů a ty budeš mít pocit, že z té hypertonické nálože info praskneš :D

Návštěvník (bez ověření)
Víc přihlášených?

Ahoj, taky se sem hlásím a prostě chci sem a ne jinam. Asi jako spousta dalších...Ale jak říkáš, že se letos hlásí víc lidí než obvykle...Proč myslíš? Teda píšeš, že podle toho, jak se tvářili na studijním... V tom případě parádička! Jinak hodně štěstí :-)

Návštěvník (bez ověření)
bez přijímaček?

Čauky....všichni tady debatujete o přijímačkách, ale mě by zajímalo, jestli je možné dostat se sem i bez nich? Podle toho, co jsem zjišťovala na 1.lf, tak tady ta možnost je. Ale zde jsem se to nikde "oficiálně" nedočetla...

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Žádná taková... k nám se musí

Žádná taková... k nám se musí chtě nechtě přes dvě mlýnská kola přijímacího řízení.

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
A to se mi právě na naší fakultě líbí!

Jeden z důvodů, proč jsem sem chtěla, protože mi nehrozí, že bych se tu potkala s nějakými experty z Gymnázia Horní Dolní, kteří měli celý gympl samé jedničky a přitom ani neznají vzorec methanu...

Návštěvník (bez ověření)
Přesně tak...

Já jako zoufalý uchazeč, jsem taky ráda, že nikoho neberou bez přijímaček. Ne, že bych byla nepřejícná, ale máme tak všichni stejné šance. Znám x lidí, kteří se pyšní samými jedničkami a jsou schopní se zeptat, jaký je rozdíl mezi Ruskem a Pruskem a nebo sloučit NaCl s vodou za vzniku HCl... A přesto všechno můžou být přijati na jiné lékařské fakulty bez přijímaček...

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
no tak

Moje zkušenost je že úroveň gymnázií může být skutečně dost rozdílná.

Návštěvník (bez ověření)
s tím vším souhlasím...jen

s tím vším souhlasím...jen jsem se zeptala kvůli tomu, že mě to docela udivilo, protože jsem koukala na nejen na Karlovku. Všude (až na pár výjimek) je možnost projít i bez přijímaček...některé školy však mají ještě nějaké háčky jako třeba že požadují účasti v celostátních kolech různých olympiád ;P

Návštěvník (bez ověření)
Počet přihlášek

Takže nekecal jsem :) Zde jsou počty přihlášek na jednotlivé obory na 2.LF pro tento rok:

http://www.lf2.cuni.cz/Aktuality/nove/n1641.htm

hlásí se skoro o 400 lidí víc než dva roky předtím, vzhledem k tomu že má 2. LF ještě první termín přijímaček tak myslím, že je to docela nemilé :D

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
:-)

No, budete se muset sakra snažit, mládeži!

Hodně štěstí :)))

Návštěvník (bez ověření)
No, tak to je hodně nemilé,

No, tak to je hodně nemilé, já taky jako zoufalý uchazeč už začínam mít docela deprese:-(...

Andrea Burianová
Offline
Šesťák
Joined: 10/11/2009
Příspěvků:
ale houby:-) na stres se

ale houby:-) na stres se vykašlete. stres vám nikdy k ničemu nepomůže. mě srazil zbytečně hluboko a pak jsem se musela na pohovoru sakra snažit. není to OK.
když budete opravdu chtít a zodpovědně se na přijímačky připravíte, není žádná nadměrná nervozita na místě.
koneckonců, někoho vzít musej, proč ne zrovna vás? 170 lidí není přece tak málo.

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
2Andrea

Moje řeč. Stres je špatný sluha a despotický otrokář jako pán. Vím o čem mluvím. Jestli se vyděsíte na příjmačky, tak co anatomie, co patologie, histologie... státnice... A přitom je to o přístupu: jen věřit že se to dá udělat, dělat co můžu, a občas se taky mít rád a uvědomit si že nic se nemá přehánět.

Optimismus, dá se to!:-)

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
:D NO, já osobně se před

:D NO, já osobně se před testem klepala jak osika... A víte co mi pomohlo? Když si ke mě a k Arturovi těsně před přijímačka přisedla v menze Adriana Jarošová a Radka Bílková a začali si povídat o hrůzách anatomie, kterou měli za sebou a o hrůzách histoly, která je ještě čekala...

A Artur mi v u chvíli řekl... Tak vidíš, zbytečně nestresuj, bude hůř :))) (... a měl pravdu)

Návštěvník (bez ověření)
Tolik?

Tak taky koukám na ty počty přihlášek a není to vůbec sympatický...no, budeme se s tím muset poprat. Chtěla bych se ještě zeptat - hlásím se na fyzioterapii a už mi tu bylo odpovezeno,že je dobrý mít nějaký znalosti o základních pojmech z toho oboru...Z čeho byste doporučovali je vzít? Je nějaká fakt jednoduchá knížka, brožurka...něco, kde by to bylo stručně vysvětlený? Nám třeba na DOD radili úvod z Rehabilitace v klinické praxi, ale ta ještě stále nevyšla, pokud vím, a kupovat si ji jen kvůli pár stránkám mi přijde blbost...
Díky za odpověď;o)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, zajímalo by mě kolik

Ahoj, zajímalo by mě kolik lidí se tak hlásí na obor vseob. sestra s rozsirenou vyukou v ped. osetrovatelstvi?

Návštěvník (bez ověření)
http://www.lf2.cuni.cz/Aktual

http://www.lf2.cuni.cz/Aktuality/nove/n1641.htm

Stačí narolovat o čtyři příspěvky výš zlato :-* 171 lidí

Návštěvník (bez ověření)
Ahoooj studenti 2.lf!=o)) Je

Ahoooj studenti 2.lf!=o)) Je supr, že je tady možnost zeptat se na vás na cokoli ohledně přijetí na tuhle školu..takže jí využiju!=o) Dělala jsem přijímačky na obor Všeobecná sestra...atd..:) Jsem ze zdrávky z Ruský, takže vím, do čeho jdu.. Koukala jsem na své předběžné výsledky a jsem lehce za hranicí, no..=o) Jak to u vás funguje s tím, když teda přijmou těch 25 lidí a potom jich třeba 5 nenastoupí, protože se dostali jinam nebo šli tohle jen tak zkusit a nejde jim o to? Když pak třeba nastoupí z toho počtu 20 lidí ani ne, nebo se tenhle nižší počet lidí zapíše a místa se uvolní, tak potom se podává nějak odvolání nebo jak se to dělá? Ne, že bych se nebyla schopná srovnat s tím, že se k vám nedostanu=oD Ale na druhou stranu to nechci hned vzdát.. A jenom z toho, co jsem slyšela od ostatních na chodbě před pohovorem, z nic celkem dost má i jiný možnosti a po tomhle oboru zrovna netouží, narozdíl od jiných.. Díky moc za odpověď.=o) Přeju hodně štěstí ke zkouškám, jestli už je teda nemáte za sebou.=o)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, nevíte kolik lidí se

Ahoj, nevíte kolik lidí se letos hlásilo na 1.lf. na obor všeobecné lékařství? Děkuju..

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, nevíte kolik lidí se

Ahoj, nevíte kolik lidí se letos hlásilo na 1.lf. na obor všeobecné lékařství? Děkuju..

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Ale notak
Káta (bez ověření)
Zdrávka

Ahoj letos půjdu do třtáku na zdrávku, chtěla jsem přestoupit na gympl..jenže všude mají plno. Kolik lidí ze zdravky studuje medicínu...?

Návštěvník (bez ověření)
ja nastupuju letos a mam

ja nastupuju letos a mam prumyslovku :D a nemel jsem ani modelovky... staci se trochu snazit

Michal Paťha (bez ověření)
Ze SZŠ na medicínu

Také letos nastupuji na Všeobecné lékařství na 2. LF, jsem absolvent SZŠ, konkrétně oboru Laboratorní asistent (před nedávnými idiotickými změnami ve vzdělávání středních zdravotnických pracovníků obor Zdravotní laborant). Z našeho oboru jsme se na medicínu hlásili celkem čtyři, uspěli jsme dva, jeden nikde přijat nebyl, o dalším nemám žádné informace, ale domnívám se, že nejspíš i on neuspěl - ale i tak je to 50% úspěšnost, což nezanedbatelně převyšuje úspěšnost všech uchazečů snad na každé LF v ČR. Jak to bylo na naší škole v případě jiných oborů nevím. Znám několik lékařů a studentů medicíny ve vyšších ročnících, kteří získali středoškolské vzdělání na SZŠ. Zaslechl jsem, že nejvíce absolventů SOŠ v současné době studuje medicínu na 3. LF, oficiální statistiku ovšem neznám. Typ absolvované SŠ dle mého názoru nehraje takovou roli, jak mnozí soudí, šance uspět u přijímacích zkoušek více zavisí na individuálním usilí toho kterého člověka.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat,

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, nevíte, kde bych mohla najít poměr uchazečů / přijatých z loňska na obor fyzioterapie? vůbec mi to nejde najít... klidně i z jiných lf, potřebuju mít jen jakžtakž představu.. díky! :)

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, nevíte jaké je

Ahoj, nevíte jaké je přibližně procento přijatých? Díky.

Radek Cimr
Obrázek uživatele Radovan Cimr
Offline
Páťák
Joined: 22/09/2010
Příspěvků:
noooo
tipnul bych to tak na 10-15% :)
Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Šmankote:D

Není to těžký najít:D
http://www.lf2.cuni.cz/Aktuality/nove/n1641.htm

http://www.lf2.cuni.cz/Informace/2009/statistika.htm

Na výše uvedených stránkách a s pomocí základního vyhledávače lze zjistit, že z cca 1400-1500 přihlášek asi 1000-1100 uchazečů přijde, z čehož zhruba 290-300 postoupí do druhého kola a cca 160 je přijato na všeob. lékařství.

Tedy, okolo 9,5% přihlášek dostoupí do studia, z lidí co potkáš na příjmačkách je to asi 16% a z lidí co potkáš na druhém kole začne v říjnu okolo 50%. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.