Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Náročnost studia a studium medicíny ve 32 letech?

39 replies [Poslední]
Návštěvník

Dobrý den, zdravím všechny:-)

dovolila bych si pár dotazů s prosbou o sdílení Vašich zkušeností. Předem mockrát děkuji za Vaše odpovědi. Je mi čerstvě 32 let, mám vystudovanou již jednu VŠ i Ph.D. (avšak v odlišném oboru), 2 malé školkové děti a mým snem je ještě vystudovat medicínu. Manžel mě v tomto cíli podporuje, finance, tj. 6 let studia bez příjmu nejsou problémem, zázemí mám, další mateřskou neplánuji, děti jsou přes den ve školce.... Chci se zeptat, zda mezi svými spolužáky máte někoho po třicítce, zda si myslíte, že začínat takto pozdě takto náročné studium má smysl? Já jsem přesvědčena, že ano, beru-li v úvahu stále se vzdalující věk odchodu do důchodu:-), ale ráda bych znala i názory vás, studentů.... Splnila bych si rovněž svůj dávný sen... Nechtěla bych však být naprostý exot.. Vím, že studium medicíny je extrémně náročné, chtěla bych se však konkrétně zeptat, jak dlouho Vám denně průměrně včetně docházky do školy zabere studium, nepočítám-li zkouškové? Lze medinu vystudovat i bez fotografické paměti?:-)) Předem mockrát děkuji za všechny vaše postřehy. Jarka 

Adam Láznička
Obrázek uživatele Adam Láznička
Offline
Druha'kMotolákRedaktorŠéfredaktor
Joined: 21/09/2013
Příspěvků:
Ahoj, s námi v ročníku je

Ahoj, s námi v ročníku je jedna spolužačka, která splňuje víceméně všechna kritéria, která jsi zde napsala. Pokusím se ji kontaktovat, aby ti sem něco napsala, nebo se pak můžete domluvit soukromě ;-)

AL

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, děkuji moc za případné

Ahoj, děkuji moc za případné zprostředkování kontaktu, moc by mi to pomohlo. Děkuji!

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Studium medicíny po třicítce

Studuji nyni prvni rocnik na 2.LF. Je mi 36 a mám děti 7 a 8 let. Stara se o ne a o cast domacnosti nejmene 4 dny v tydnu hospodyne / hlidaci teta, jinak to podle me nejde zvladnout bez zhrouceni se (aspon babicka v duchodu je podminkou). Skoro denne zacinam v 8 a jezdim mezi 16-19 hod. domu. Ukoly delam s detmi vecer. Ucim se skoro kazdy vecer od 21 do pulnoci i dele (a o vikendech take) a vstavam v 6 kvuli vypraveni deti do skoly a odjezdu na 8 do Prahy z Pribrami. Neni skoro prostor na neprijiti na cviceni, ale povazuji rodinu za vazny duvod, takze mi bez problemu dovoli prehazet rozvrh dle potreby. O zkouskovem deti skoro nevidim, hlavne dva tri dny pred zkouskou. Pak o prazdninach si to uzivame. Je to strasne zajimave studium, jsem nadsena. Organizacne je to ale peklo. A rodina blahem nehyka, i kdyz deti to moc motivuje, drzi mi palce, uci se se mnou, obkresluji histologicke i anatomicke obrazky z atlasu a vsude se chlubi, ze maminka bude doktorka a bude vymyslet leky ;-).

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Na zaver

Podle me to smysl maa zvladnout to jde. A ano, nemam fotografickou pamet a mam uz histologii i anatomii. Takze zvladnout to jde. Leze to pomalejc do hlavy, ve srovnani se studiem hned po gymplu, kdy to slo levou zadni a pri praci (ekonomka na zemedelce). A zapasim s latinou, ac jsem od vzdycky chodila uz jako dite na jazykovku a ucila jsem se 4-5 cizich jazyku. No necekala jsem to, ze ta hlava o tolik zlenivi. Ale zlepsuje se to. :-D

Návštěvník (bez ověření)
studium ve starším věku

Ahoj, já se taky přidám ;-) Letos nastupuji do 1. ročníku, bude mi za pár dní 32 let, mám 4letého prcka. Prcek chodí školky, partner má takovou práci, díky které může být několik dní v týdnu doma, pracovní dobu mimo domov si může určovat sám. To považuji za velké plus. Babičky máme daleko, ale zase ochotné tety, které pomůžou :-) Všichni mě podporují, i když sami ještě nevíme, co a jak bude fungovat. Ale věřím, že se to poddá :-) Od známých na škole vím, že je nás tam starších poměrně dost, stejně tak maminek, a byla by škoda o svůj sen přijít, aniž to člověk zkusí ;-)

Taky mám vystudovanou jinou VŠ při práci (taky zemědělka, ale jiný obor) a problém jsem neměla :-)

Pokud by sis chtěla popovídat, jsem k dispozici na mailu ;-) lenka.pristoupilova@gmail.com

Jarka (bez ověření)
Ahoj, strašně moc vám oběma

Ahoj, strašně moc vám oběma děkuji za sdílení Vašich zkušeností, jsem tak ráda, když vidím, že to lze - i s dítětem/dětmi, i v "pozdějším" věku. Moc vám mimo jiné fandím! Jsem rozhodnuta na 90%, že do toho půjdu, vystudovala jsem zcela odlišný obor, 7 let pracovala, cítím však, že mě současná práce nenaplňuje. Neříkám, že medicína stoprocentně bude, ale je to můj hodně dávný sen, a časem by mě mrzelo, že jsem to nezkusila... Slyšet vaše zkušenosti a názory mě hodně nakoplo a utvrdilo, že bych to měla zkusit...Ještě jednou děkuji a přeji hodně studijních úspěchů!

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Klidne se ozvi na

Klidne se ozvi na lucie@stovicek.cz :-) Moc vam obema drzim palce. A heslo zaverem... Ukoncit to muzes vzdycky... Ja si plnim sen od mych tri let :-D a zatim to naplnuje ma ocekavani. 

Michal V. (bez ověření)
Studium medicíny v pozdějším věku

Je mi 41 let a jsem ve 4. ročníku na 3.LF UK v Praze. Studium je časově poměrně hodně náročné, ale dá se do zorganizovat a zvládnout, pokud má člověk práci, kde si může dělat podle svých časových možností (já jsem třeba překladatel, takže si práci mohu zorganizovat do značné míry podle sebe). Holky to mají mnohem těžší, protože mají starosti o děti, domácnost, apod.

Nicméně studium stojí za to, rozhodně je lepší jít si za svým snem a splnit si ho v pozdějším věku, než pak za 10 let říkat, kdybych já šel tehdy do školy, tak jsem dnes mohl být už někde jinde.

Myslím si, že pokud máte podporu rodiny a manžela, tak se to zvládnout dá a byla by chyba to nezkusit. Ať se vám daří a rozhodnete se správně.

Jarka (bez ověření)
Dobrý den, Michale, děkuji

Dobrý den, Michale,

děkuji mockrát za Vaši reakci. Určitě studium zkusím,již jsem se na 100% rozhodla, dala výpověď v práci:-),  full time se věnuji přípravě, Pokud úspěšně složím přijímačky, práci nebudu muset naštěstí řešit, ovšem je pravda, že výchova dětí čas zabere, ale je to radost:-).

Přeji Vám mnoho studijních úspěchů!! 

Jarka

Návštěvník (bez ověření)
Studium v 25letech

Ahojte, velmi bych chtěla studovat medicínu, popravdě se již nekolik let trápím tím, že jsem tak neučnila kvůli obavám z toho zda se dokážu o sebe finančně postarat, zvolila jsem proto jinou VŠ, která mě vůbec nenaplňuje. Každý den mě velmi trápí, že jsem si zvolila tuto cestu a ráda bych to napravila a zkusila jít na medicínu, všichnimě odrazují, ale ten pocit zklamání ze sebe je neuvěřitelný. Myslíte si, že to má cenu? Má smysl jít studovat medicínu i teď, již mám našetřené peníze a jsem i spolumajitelkou firmy, takže nouzi o peníze moc nemám.

Prosím o rady všech lidí, kteří šli taky studovat medicínu později. Velmi si toho budu vážit.

Děkuji za každou vaši odpověď. 

Jarka (bez ověření)
studium

Ahoj, odpovídám ti za sebe - já se rozhodla jít (zkusit) studovat ve 32 letech, takže pokud ti je 25, určitě to nevidím jako problém. Chci jít studovat přesně z toho samého důvodu, který uvádíš - napravit předchozí "špatné" rozhodnutí. Kromě rodiny jsem to však nikomu zatím nesdělila, protože ano, připadám si stále jako exot..a vím, že bych se v tuto chvíli setkala s nepochopením.. Ale tak to prostě je, normálně lidé nechodí studovat tak dlouho po maturitě, i když na západě je trend jiný. Studovala jsem VŠ v zahraničí a polovině mých spolužáků táhlo tehdy na třicet...  Můžeš to zkusit a vždy přestat, pokud by to nešlo či tě to nebavilo, pak už si ale určitě nebudeš nic vyčítat:-)). Určitě je vhodné mít nějaké zázemí, ale píšeš, že máš. Dále pak popřemýšlet co a jak s rodinou, dětmi...naplánovat...  Já již dvě děti mám a další neplánuji...  Když si spočítám, že budu pracovat po skončení školy ještě nejméně 30 let, než půjdu oficiálně do důchodu, tak mě ta představa naplňuje a zároveň představa, že bych zůstala v oboru, který jsem vystudovala, doslova ubíjí..Přeji pevnou vůli při rozhodování. J.

Jarka (bez ověření)
studium

Ahoj, odpovídám ti za sebe jako člověka, který zatím medicínu nestuduje, ale dělá vše pro to, aby mohl:-)). Já se rozhodla jít (zkusit) studovat ve 32 letech, takže pokud ti je 25, určitě to nevidím jako problém. Chci jít studovat přesně z toho samého důvodu, který uvádíš - napravit předchozí "špatné" rozhodnutí. Kromě rodiny jsem to však nikomu zatím nesdělila, protože ano, připadám si stále jako exot..a vím, že bych se v tuto chvíli setkala s nepochopením...  Ale tak to prostě je, normálně lidé nechodí studovat tak dlouho po maturitě, i když na západě je trend jiný. Studovala jsem VŠ v zahraničí a polovině mých spolužáků táhlo tehdy na třicet...  Takže se nenech určitě odradit ostatními... Můžeš to zkusit a vždy přestat, pokud by to nešlo či tě to nebavilo, pak už si ale určitě nebudeš nic vyčítat:-)). Určitě je vhodné mít nějaké zázemí, ale píšeš, že máš.... Dále pak popřemýšlet co a jak s rodinou, dětmi...naplánovat...  Já již dvě děti mám a další neplánuji..., v tomto ohledu mám "volné ruce":-))  Když si spočítám, že budu pracovat po skončení školy ještě nejméně 30 let, než půjdu oficiálně do důchodu, tak mě ta představa naplňuje a zároveň představa, že bych zůstala v oboru, který jsem vystudovala, doslova ubíjí.... Přeji pevnou vůli při rozhodování. J.

Návštěvník (bez ověření)
Studium

Zdravím, mně bude 30 let v červenci a jsem odhodlaná udělat vše, abych se také na medinu tento rok dostala. A víte co? Má to smysl. Je jedno jak jsme staří, jaké máme dosažené vzdělání a kolik máme doma dětí, protože to děláme pro sebe, pro svůj život a vlastně i pro naší rodinu. Není nic horšího než výčitky, že jsme něco nezkusili. Můžeme snad něco ztratit? Držím palce všem, co se nebojí riskovat a jdou za svým cílem :)))

Lusia (bez ověření)
jak na medicínu

Dobrý den,moc bych Vás chtěla požádat o radu už od malička jsem chtěla pracovat ve zdravotnictví,jen jsem skončila u zdravky,kterou jsem musela z rodinných důvodů ukončit.A jelikož jsem se musela o sebe postarat tak už nebylo jak se vrátit musela jsem jít pracovat a vydělávat na nájem atd.Aspoň jsem si udělala sanitářku a ten kurz mě usvědčil,že bych se časem chtěla dostat na medicínu,ale jak :-(nevím kde začít u jaké školy nejlíp dálkové abych byla o krok blíž.Moc děkuji za Rady Pá L.

Lusia (bez ověření)
:-)

Ještě jsem zapomněla dodat,že mě je 26 momentálně.L

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, takže jestli tomu dobře

Ahoj, takže jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš maturitu. V tom případě by bylo asi nejlepší udělat si dálkově gymnázium. Pokud jsi z Prahy, tak třeba zde: http://www.gyperner.cz/dalkove-studium/

Je to na 5 let, takže se zde najde spousta lidí, kteří budou tvrdit, že to nemá smysl, protože 5 let střední a potom cca 10 let medicíny (6 let škola + atestace) znamená, že opravdová doktorka z Tebe bude těsně po čtyřicítce. No, takovým já rád říkám, že někdo může jít na medicínu v devatenácti, promovat v 25, atestovat ve 30 a třeba ve 32 zemřít (jeden takový případ v blízkém okolí jsem zažil), zatímco Ty můžeš mít atestaci ve 40 a pracovat do 70. Čili pak je otázka, co má a co nemá smysl.

Jedno je jasné, začít studovat v pozdějším věku za účelem zvýšení kvalifikace je VŽDY dobrý nápad. Otázka je, jak to sladit s prací, ale i to se dá nějak zařídit.

Co se týká té maturity, tak určitě se najdou i snadnější a rychlejší cesty než dálkové studium gymnázia (jsou různé dvouleté formy dálkového studia, většinou placené a v oborech ekonomických, gastronomických apod.), ale pokud uvažuješ o medicíně, tak bych se určitě rozhodl pro to gymnázium. Jednak Tě to nejlépe připraví na přijímačky, jednak si ujasníš, jestli Tě studium baví a jestli ti to jde.

Každopádně pak budeš mít širokou volbu, kam bys mohla jít dále. Kromě všeobecného nebo zubního lékařství (to zubní má výhodu, že je o rok kratší a po promoci můžeš rovnou k vrtačce, bez nutnosti atestace) se nabízejí další obory jako fyzioterapie, všeobecná sestra, nutriční terapeut, zdravotnický záchranář apod. Tyto obory se navíc otevírají (na rozdíl od medicíny) i v kombinované formě, takže je možné je lépe sladit se zaměstnáním.

Abych to shrnul. Nápad jít studovat se super. Začal bych gymnáziem (zkus se podívat na netu, možná budou existovat i nějaké zrychlené varianty). Nabídka vysokoškolského studia zdravotnických oborů (lékařských i nelékařských) je velmi široká, určitě si pak vybereš s ohledem na svoje studijní schopnosti, časové možnosti a odborné preference něco, co by Tě naplňovalo.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, takže jestli tomu dobře

Ahoj, takže jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš maturitu. V tom případě by bylo asi nejlepší udělat si dálkově gymnázium. Pokud jsi z Prahy, tak třeba zde: http://www.gyperner.cz/dalkove-studium/

Je to na 5 let, takže se zde najde spousta lidí, kteří budou tvrdit, že to nemá smysl, protože 5 let střední a potom cca 10 let medicíny (6 let škola + atestace) znamená, že opravdová doktorka z Tebe bude těsně po čtyřicítce. No, takovým já rád říkám, že někdo může jít na medicínu v devatenácti, promovat v 25, atestovat ve 30 a třeba ve 32 zemřít (jeden takový případ v blízkém okolí jsem zažil), zatímco Ty můžeš mít atestaci ve 40 a pracovat do 70. Čili pak je otázka, co má a co nemá smysl.

Jedno je jasné, začít studovat v pozdějším věku za účelem zvýšení kvalifikace je VŽDY dobrý nápad. Otázka je, jak to sladit s prací, ale i to se dá nějak zařídit.

Co se týká té maturity, tak určitě se najdou i snadnější a rychlejší cesty než dálkové studium gymnázia (jsou různé dvouleté formy dálkového studia, většinou placené a v oborech ekonomických, gastronomických apod.), ale pokud uvažuješ o medicíně, tak bych se určitě rozhodl pro to gymnázium. Jednak Tě to nejlépe připraví na přijímačky, jednak si ujasníš, jestli Tě studium baví a jestli ti to jde.

Každopádně pak budeš mít širokou volbu, kam bys mohla jít dále. Kromě všeobecného nebo zubního lékařství (to zubní má výhodu, že je o rok kratší a po promoci můžeš rovnou k vrtačce, bez nutnosti atestace) se nabízejí další obory jako fyzioterapie, všeobecná sestra, nutriční terapeut, zdravotnický záchranář apod. Tyto obory se navíc otevírají (na rozdíl od medicíny) i v kombinované formě, takže je možné je lépe sladit se zaměstnáním.

Abych to shrnul. Nápad jít studovat se super. Začal bych gymnáziem (zkus se podívat na netu, možná budou existovat i nějaké zrychlené varianty). Nabídka vysokoškolského studia zdravotnických oborů (lékařských i nelékařských) je velmi široká, určitě si pak vybereš s ohledem na svoje studijní schopnosti, časové možnosti a odborné preference něco, co by Tě naplňovalo.

Lusia (bez ověření)
:-)

mooc ti děkuji za radu já právě nevěděla jestli třeba to z gymplu budu zvládat tu medicínu přece jenom dejme tomu ze zdravky předpokládám,že jsou takové ty základy nebo se na vysoké začíná od znova?

Návštěvník (bez ověření)
Začíná se tam, kde skončila

Začíná se tam, kde skončila výuka na gymplu - teda u těch předmětů, které navazují na středoškolskou látku (např. chemie), u ostatních se začíná od začátku. Zdrávka je dle mého názoru spíše hendikep. Gympl je gympl. Ale vzhledem k výše uvedenému (pokud se doučíš vše, co je obsahem gymnaziálního učiva - a tedy i obsahem přijímaček) je skoro jedno, jakou střední si uděláš. 

Lusia (bez ověření)
:-)

tak to jo moc díky

Lu (bez ověření)
Jsem šťastná, že jsem

Jsem šťastná, že jsem narazila na toto téma. Za pár měsíců mi bude 32 a medicína je něco, co jsem vždy chtěla studovat a dělat, ale pak - z různých důvodů a jak šel život - jsem tento sen pohřbila. On se ale občas vykope sám na povrch a drásá mne a drásá a já cítím, že bych to měla risknout a měla bych to zkusit.

Jsem na tom podobně jak vy, jiná vysoká škola, jiná práce, pocit nenaplnění a toho, že medicína je pro mne osudová - a s přibývajím věkem se ten pocit akorát zintenzivňuje. Bohužel nemám tak dobré finanční zázemí, to mne na tom celém dost děsí, ani děti (ještě...), ale věřím, že při troše snahy by se i toto dalo alespoň částečně vyřešit. Představa, že sice na 6 let velmi slevím ze svých materiálních potřeb, ale současně budu dělat něco, v čem vidím svou budoucnost, mne vůbec neděsí, naopak.

Jsem zkrátka ráda, že je nás víc, to jsem vám chtěla napsat, a fandím tomu! :)

Jarka (bez ověření)
Zdravím všechny, jsem

Zdravím všechny,

jsem zakladatelka této
diskuze, téměř na den před rokem jsem zde otevřela toto téma a za tu dobu se
leccos změnilo. Na medicínu jsem přijímačky úspěšně složila, od října nastupuji
do Motola a samozřejmě se ve mě mísí nadšení a touha po objevování nového a zároveň
velké obavy, zda to vše zvládnu. Přece jenom oproti maturantům mám těch
povinností o poznání víc (rodina atd..).

Byla jsem překvapena,
kolik lidí o medicíně v podobné pozici, jako jsem já, uvažuje. Na
přijímačkách jsem se dokonce seznámila s člověkem, kterému bylo 44 let a
dostal se na všechny tři pražské fakulty, na jedné skončil dokonce na 1.-2
místě:-). Zde platí stoprocentně pravidlo „nikdy není pozdě“:-).

Své volby zatím
nelituji, přestože mě z občasných chmur, zda se studium setká s úspěchem,
vytahává můj manžel, který mě bezmezně podporuje. Najde se i pár lidí, kteří
čekají na mé sebemenší „zaškobrtnutí“, aby mi pak mohli říct „já jsem ti to
říkal....“.  Přece jenom jsem stále kvůli
svému rozhodnutí exot, mnoho lidí mě nechápe, přestože ten nejbližší okruh lidí
mi drží palce. Tato diskuze mi velmi pomohla, zároveň jsem se sblížila s jednou
maminkou- studentkou, bez níž bych v říjnu nenastupovala. Proto bych jen
ze své vlastní zkušenosti chtěla říct těm, kteří o studiu uvažují, že se vám
možná stane, že přestože vy sami si budete při své volbě jistí, znejistí vás
okolí. A tím se určitě nenechte znejistit:-).

A rovněž (opět
ze své zkušenosti) se možná u vás budou střídat stavy, kdy si fandíte, „jedete
na obláčku euforie“  a pak se objeví „červík
pochybností“. Stále si však opakuji to, co mi vštěpuje můj muž, jde o to zkusit
to, přestat můžu vždycky.

Přeji všem hodně
úspěchů při rozhodování, při přijímačkách i při samotném studiu.

Lu (bez ověření)
Moc děkuju! Fakt že jo. Vlila

Moc děkuju! Fakt že jo. Vlila jsi mi litry optimismu do žil.

Ať se daří!!! :)

Jozef (bez ověření)
Ahoj Jarka

Ja som v podobnej situacii, ako si bola Ty pred rokom (ina skola, phd, deti, ...), avsak mam k tomu este niekolko dalsich parametrov (=prekazok), s ktorymi sa musim vysporiadat. Rad by som si nechal od Teba poradit, ale kedze sa jedna o sukromne veci, bol by som rad, ak by si sa mi ozvala na: jozef.radlinsky@centrum.sk Vopred vdaka.

marem (bez ověření)
Ahoj, je to krasne videt, ze

Ahoj, je to krasne videt, ze je mozne si plnit sve sny. Moc prosim, mohla bych se s Tebou spojit nejak soukrome? Muj mail je marem@seznam.cz. Moc by mi to pomohlo. Dekuji a drzim palce, at se ti dari! Marketa

Mendelka (bez ověření)
Ahoj všichni, promiňte, že se

Ahoj všichni, promiňte, že se Vám takto vlezu do diskuzního vlákna. Bude mi 27 let a stejně jako všichni zde, vážně přemýšlím nad studiem medicíny. Nicméně bych se ráda zeptala, jestli si myslíte, že je možné u studia medicíny pracovat? Třeba 10-15 hodin týdně? Sice mám nějaké peníze našetřené, ale nepokryjí mi 6 let studia. Dejte mi, prosím, vědět. Děkuji předem za Vaše odpovědi a rady :-).

Návštěvník (bez ověření)
Návrh

Ahojte, jelikož je nás celkem dost co se chystáme ještě zdolat medicínu v pozdějším věku, ráda bych se zeptala zda třeba nezaložíme skupinu na FB, mohli bychom sem psát jak se připravujeme, jaké jsou pocity, co jsem jak řešili, jak nás (ne)podporuje okolí, jak probíhá studium apod.

Co myslíte? děkuji

Denisa (bez ověření)
Já se k té skupině na fb ráda

Já se k té skupině na fb ráda přidám, ale založit ji neumím, na fb nejsem a nikdy jsem být nechtěla, ale pokud budu studovat bude to asi nutné 

Vero (bez ověření)
Ahoj vespolek. Vyborne

Ahoj vespolek. Vyborne vlakno. Mne je 38, 2 predskolni deti, zabezpecena, drive gympl a certifikat ve vyzive. Zacinam uvazovat o medicine (konecnym cilem je psychiatrie), ale momentalne je pro mne nemozne denni studium. Nasel nekdo moznost bakalare mediciny online (vcetne zahr. v AJ)? Z meho hledani zatim vyplyva ze magistr a doktorat je mozny, ale bc ne. Manzel vypada zatim vystrasen. Ja si jeste nedokazi predstavit, jak bych to zvladla bez totalniho vycerpani a bez naruseni rodinneho zivota. Drzim vsem palce a budu rada za tip ohledne toho bc online.

Denisa (bez ověření)
Vero, bohužel cesta k tomu

Vero, bohužel cesta k tomu dělat psychiatrii coby lékař-psychiatr vede pouze přes klasické denní studium Mgr oboru všeobecné lékařství, ale nebudeš Mgr.titulem, nýbr Mudr. To studium, které sis našla jako doktorské, následuje v případě zájmu až potom, a je z něho titul PhD.za jménem. Bc studium v hodně podobném oboru, adiktologii(léčba závislostí), nabízí lf 1, denní i dálková forma.

Vero (bez ověření)
Deniso, diky za adiktologii

Deniso, diky za adiktologii tip, uz zkoumam. Jinak posloupnost studii chapu.

Denisa (bez ověření)
Vero, psala jsem to proto, že

Vero, psala jsem to proto, že jsi psala že cílem je psychiatrie. A zároveň máš zájem o Bc studium. Jenže to je pro tvůj cíl k ničemu. Na té adiktologii ale existuje úplně celá posloupnost Bc, Mgr.,  PhD. Kdysi jsem taky o ni uvažovala. A dost vážně. Ale nakonec jsem usoudila, že by se mi stejně ten sen o medicíně tímhle oborem nesplnil. Já jsem ještě starší než ty, a čím jsem starší, tím víc mám pocit promarněné šance, že jsem ten sen jen tak zahodila. A to že mám děti  na tím nic nezměnilo. Napiš mi na mail chceš li, denisasam@post.cz 

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte tak FB skupina je

Ahojte tak FB skupina je tady https://www.facebook.com/groups/1537490216570639/

MEDINACET je název skupiny od slov medicína a studium v ceti a více letech

Eva M. (bez ověření)
Ahoj,  ja zacala s medicinou

Ahoj,  ja zacala s medicinou v 29ti :) Letos jsem promovala, slo to jako po masle.  

MiliG (bez ověření)
Ahoj Evi M., myslíš, že bych

Ahoj Evi M., myslíš, že bych na tebe mohla získat nějaký kontakt? Měla bych pár otázek ohledně tvého studia i teď již asi pracovního života. Děkuji moc

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj Evi, je mozne sa s tebou

Ahoj Evi,

je mozne sa s tebou nejako spojit? Chcela by som sa na par veci opytat ohladom studia a nasledne prace, mne je teraz 28 a skoncila by som priblizne ako ty.

Dakujem krasne,

S.

Návštěvník (bez ověření)
Medicina po 30.

Ahoj, jsem moc ráda, že jsem narazila na diskuzi, kterou jsi před třemi lety založila... jsem čerstvě po 30. a dost se ztotožňuji s Tvými pocity...poslední dobou mi to přijde, že mě to úplně stíhá... Mohla bych se Tě zeptat, jak to stíháš? Zvládáš to? Mám taky dvě malé děti a moc ráda bych věděla, jestli je to realizovatelné...nejsem navíc z Prahy, ale tak to by byla nejmenší komplikace. Vím, že Ti píše spousta lidí, snad se v záplavě neztratím :) Díky moc! Dáša :) 

Návštěvník (bez ověření)
Materialy na prijimacky

ahojte, rada by som vedela z coho ste sa ucili na prijimacky? Okrem modeloviek. Dakujem.

hai2017 (bez ověření)
Dave Huckabee: He white

Dave Huckabee: He white dress
doubtless would take casual
dresses
pride the event. But also maxi
dresses
would he like an everyday take a bridesmaid
dresses
look at give far more he prefer the formal
dresses
Republican gathering nomination to obtain us web design dresses for
women
manager of american? pink wedding
dress
I might speculate of, The bridesmaid
dresses
fact is. She's less graduation
dresses
than bugging to make believe you run flower girl
dresses
as it is it is.

In reality, Should graduation
dresses
he was available online for I was assuming is cocktail
dresses
almost certainly he getting into? When cocktail
dresses
you do the pitch resolved to go in the web, I formal
dresses
became evening
gowns
dumbfounded for approximately five minutes plus size
dresses
this was an unbelievable plus size wedding
dress
end mission. The sport was ultimately an excellent purpose.
Fantastic requirements may casual
dresses
very well evening
dresses
be comfort and ease hits beach wedding
dress
them in a whopping take control of, But nonetheless, such a
one was doesn't petite
dresses
just outstanding, But it surely red dress
collected a gatwick derby since verified definitive while during the title
battle.

Like is true of the sticking wedding
dress
out osseins of such at the opposite end of the blue wedding
dress
size. Methods i want to know may: Before happened to lace wedding
dress
be wall mirrors banned long sleeve wedding
dress
in blue wedding
dress
the bridesmaid
dresses
to the southerly? And is there a reason nobody explained
with this? Optimistic only purpose i had for a number petite
dresses
of the material plus size
dresses
variety blue wedding
dress
i petite
dresses
perceiving lace wedding
dress
latterly. plus size wedding
dress
To begin with without exception tried to observe the sage aid
your given red dress
thinker, Received Carey, Which are celebrity fad, "When it you should pink wedding
dress
not bode well exposed, Pay for it an cheap wedding
dress
nightmare right away,

Esta blue wedding
dress
pgina melhir visualizada em um navegadcualr prom
dresses
atualizadenvironnant les e permita prom
dresses
us linguagens estil(Style flower girl
dresses
sheet). Org seu formal
dresses
navegador atual, Embira vl'ordre domc seja long sleeve wedding
dress
capaz highl n' cnted pgina, wedding
dress
Not on your evening
dresses
life poder white
dress
enxergar todos os recursos cual ela apresenta. Sugerimos cual
voc instale evening
gowns
um navegados mais atualizado, Netppertvel tecnologi, cocktail
dresses

Stewart incuring first plus size
dresses
started ordained a deacon. Proper two months your purple wedding
dress
ex experienced been ordained clergyman. Just a year following
graduation
dresses
their planned advent via July 28, 1828, e. evening gowns
Life style just has plus size wedding
dress
got nicer long sleeve wedding
dress
subsequent soccer. "A great men believe way, cheap wedding
dress
He states. "Very maxi dresses
most customers beach wedding
dress
picture white dress
for a moment, flower girl
dresses
Belonging graduation
dresses
to the extend to about two beach wedding
dress
weeks this fact season, Five national dresses for
women
football league gamers a lot less than 30 listing is of
course for prom
dresses
assorted reason behind why.

He short wedding
dress
may just always possibly often get 5 lace wedding
dress
feet 11, Other than Adams eliminated flower girl
dresses
from the body for 475 showrooms to buenos aires closing
season wedding dress
as well as, taken into account 518 in whole the wrongdoing lace wedding
dress
or county in 2013. As well as he will attempt to make plus size wedding
dress
with evening
dresses
fanatics dresses for
women
as though tailback Royce Freeman apart from huge short wedding
dress
stereos Darren Carrington, Dwayne Stanford with cheap wedding
dress
Byron Marshall. Some of the petite
dresses
most important formal
dresses
security should evening
gowns
be more competitive this method season, casual
dresses
That will say whole lot great deal new bets because beyond
linebackers Tyson Coleman and as a beach wedding
dress
consequence audra spanish.

DES MOINES maxi
dresses
following saw purple wedding
dress
the red dress
woman consider taking tell casual
dresses
it dresses for
women
to throughout the event, The evening
dresses
garment had been simple to not realize linda Cain bridesmaid
dresses
was not cocktail
dresses
up to prom
dresses
two months below their 17th birthday, Whether or not wedding
dress
lindsay right now suffered from shown their self in a
position purple wedding
dress
of storing her plus size
dresses
very pink wedding
dress
own with the grown ups on the inside short wedding
dress
on worldwide. After which you watched Cain featuring a tiny,
Yellow hue long sleeve wedding
dress
toy post contest available in the role of this written short wedding
dress
with pink wedding
dress
all the current multigrowing new video, A duck maxi
dresses
known"Messes. cheap wedding
dress
" "I given your ex to if moreover purple wedding
dress
i desired particular white
dress
motivating, The woman celebrity red dress
fad.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank