Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Náročnost studia a studium medicíny ve 32 letech?

42 replies [Poslední]
Návštěvník

Dobrý den, zdravím všechny:-)

dovolila bych si pár dotazů s prosbou o sdílení Vašich zkušeností. Předem mockrát děkuji za Vaše odpovědi. Je mi čerstvě 32 let, mám vystudovanou již jednu VŠ i Ph.D. (avšak v odlišném oboru), 2 malé školkové děti a mým snem je ještě vystudovat medicínu. Manžel mě v tomto cíli podporuje, finance, tj. 6 let studia bez příjmu nejsou problémem, zázemí mám, další mateřskou neplánuji, děti jsou přes den ve školce.... Chci se zeptat, zda mezi svými spolužáky máte někoho po třicítce, zda si myslíte, že začínat takto pozdě takto náročné studium má smysl? Já jsem přesvědčena, že ano, beru-li v úvahu stále se vzdalující věk odchodu do důchodu:-), ale ráda bych znala i názory vás, studentů.... Splnila bych si rovněž svůj dávný sen... Nechtěla bych však být naprostý exot.. Vím, že studium medicíny je extrémně náročné, chtěla bych se však konkrétně zeptat, jak dlouho Vám denně průměrně včetně docházky do školy zabere studium, nepočítám-li zkouškové? Lze medinu vystudovat i bez fotografické paměti?:-)) Předem mockrát děkuji za všechny vaše postřehy. Jarka 

Adam Láznička
Obrázek uživatele Adam Láznička
Offline
Druha'kMotolákRedaktorŠéfredaktor
Joined: 21/09/2013
Příspěvků:
Ahoj, s námi v ročníku je

Ahoj, s námi v ročníku je jedna spolužačka, která splňuje víceméně všechna kritéria, která jsi zde napsala. Pokusím se ji kontaktovat, aby ti sem něco napsala, nebo se pak můžete domluvit soukromě ;-)

AL

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, děkuji moc za případné

Ahoj, děkuji moc za případné zprostředkování kontaktu, moc by mi to pomohlo. Děkuji!

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Studium medicíny po třicítce

Studuji nyni prvni rocnik na 2.LF. Je mi 36 a mám děti 7 a 8 let. Stara se o ne a o cast domacnosti nejmene 4 dny v tydnu hospodyne / hlidaci teta, jinak to podle me nejde zvladnout bez zhrouceni se (aspon babicka v duchodu je podminkou). Skoro denne zacinam v 8 a jezdim mezi 16-19 hod. domu. Ukoly delam s detmi vecer. Ucim se skoro kazdy vecer od 21 do pulnoci i dele (a o vikendech take) a vstavam v 6 kvuli vypraveni deti do skoly a odjezdu na 8 do Prahy z Pribrami. Neni skoro prostor na neprijiti na cviceni, ale povazuji rodinu za vazny duvod, takze mi bez problemu dovoli prehazet rozvrh dle potreby. O zkouskovem deti skoro nevidim, hlavne dva tri dny pred zkouskou. Pak o prazdninach si to uzivame. Je to strasne zajimave studium, jsem nadsena. Organizacne je to ale peklo. A rodina blahem nehyka, i kdyz deti to moc motivuje, drzi mi palce, uci se se mnou, obkresluji histologicke i anatomicke obrazky z atlasu a vsude se chlubi, ze maminka bude doktorka a bude vymyslet leky ;-).

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Na zaver

Podle me to smysl maa zvladnout to jde. A ano, nemam fotografickou pamet a mam uz histologii i anatomii. Takze zvladnout to jde. Leze to pomalejc do hlavy, ve srovnani se studiem hned po gymplu, kdy to slo levou zadni a pri praci (ekonomka na zemedelce). A zapasim s latinou, ac jsem od vzdycky chodila uz jako dite na jazykovku a ucila jsem se 4-5 cizich jazyku. No necekala jsem to, ze ta hlava o tolik zlenivi. Ale zlepsuje se to. :-D

Návštěvník (bez ověření)
studium ve starším věku

Ahoj, já se taky přidám ;-) Letos nastupuji do 1. ročníku, bude mi za pár dní 32 let, mám 4letého prcka. Prcek chodí školky, partner má takovou práci, díky které může být několik dní v týdnu doma, pracovní dobu mimo domov si může určovat sám. To považuji za velké plus. Babičky máme daleko, ale zase ochotné tety, které pomůžou :-) Všichni mě podporují, i když sami ještě nevíme, co a jak bude fungovat. Ale věřím, že se to poddá :-) Od známých na škole vím, že je nás tam starších poměrně dost, stejně tak maminek, a byla by škoda o svůj sen přijít, aniž to člověk zkusí ;-)

Taky mám vystudovanou jinou VŠ při práci (taky zemědělka, ale jiný obor) a problém jsem neměla :-)

Pokud by sis chtěla popovídat, jsem k dispozici na mailu ;-) lenka.pristoupilova@gmail.com

Jarka (bez ověření)
Ahoj, strašně moc vám oběma

Ahoj, strašně moc vám oběma děkuji za sdílení Vašich zkušeností, jsem tak ráda, když vidím, že to lze - i s dítětem/dětmi, i v "pozdějším" věku. Moc vám mimo jiné fandím! Jsem rozhodnuta na 90%, že do toho půjdu, vystudovala jsem zcela odlišný obor, 7 let pracovala, cítím však, že mě současná práce nenaplňuje. Neříkám, že medicína stoprocentně bude, ale je to můj hodně dávný sen, a časem by mě mrzelo, že jsem to nezkusila... Slyšet vaše zkušenosti a názory mě hodně nakoplo a utvrdilo, že bych to měla zkusit...Ještě jednou děkuji a přeji hodně studijních úspěchů!

Lucie Šťovíčková (bez ověření)
Klidne se ozvi na

Klidne se ozvi na lucie@stovicek.cz :-) Moc vam obema drzim palce. A heslo zaverem... Ukoncit to muzes vzdycky... Ja si plnim sen od mych tri let :-D a zatim to naplnuje ma ocekavani. 

Michal V. (bez ověření)
Studium medicíny v pozdějším věku

Je mi 41 let a jsem ve 4. ročníku na 3.LF UK v Praze. Studium je časově poměrně hodně náročné, ale dá se do zorganizovat a zvládnout, pokud má člověk práci, kde si může dělat podle svých časových možností (já jsem třeba překladatel, takže si práci mohu zorganizovat do značné míry podle sebe). Holky to mají mnohem těžší, protože mají starosti o děti, domácnost, apod.

Nicméně studium stojí za to, rozhodně je lepší jít si za svým snem a splnit si ho v pozdějším věku, než pak za 10 let říkat, kdybych já šel tehdy do školy, tak jsem dnes mohl být už někde jinde.

Myslím si, že pokud máte podporu rodiny a manžela, tak se to zvládnout dá a byla by chyba to nezkusit. Ať se vám daří a rozhodnete se správně.

Jarka (bez ověření)
Dobrý den, Michale, děkuji

Dobrý den, Michale,

děkuji mockrát za Vaši reakci. Určitě studium zkusím,již jsem se na 100% rozhodla, dala výpověď v práci:-),  full time se věnuji přípravě, Pokud úspěšně složím přijímačky, práci nebudu muset naštěstí řešit, ovšem je pravda, že výchova dětí čas zabere, ale je to radost:-).

Přeji Vám mnoho studijních úspěchů!! 

Jarka

Návštěvník (bez ověření)
Studium v 25letech

Ahojte, velmi bych chtěla studovat medicínu, popravdě se již nekolik let trápím tím, že jsem tak neučnila kvůli obavám z toho zda se dokážu o sebe finančně postarat, zvolila jsem proto jinou VŠ, která mě vůbec nenaplňuje. Každý den mě velmi trápí, že jsem si zvolila tuto cestu a ráda bych to napravila a zkusila jít na medicínu, všichnimě odrazují, ale ten pocit zklamání ze sebe je neuvěřitelný. Myslíte si, že to má cenu? Má smysl jít studovat medicínu i teď, již mám našetřené peníze a jsem i spolumajitelkou firmy, takže nouzi o peníze moc nemám.

Prosím o rady všech lidí, kteří šli taky studovat medicínu později. Velmi si toho budu vážit.

Děkuji za každou vaši odpověď. 

Jarka (bez ověření)
studium

Ahoj, odpovídám ti za sebe - já se rozhodla jít (zkusit) studovat ve 32 letech, takže pokud ti je 25, určitě to nevidím jako problém. Chci jít studovat přesně z toho samého důvodu, který uvádíš - napravit předchozí "špatné" rozhodnutí. Kromě rodiny jsem to však nikomu zatím nesdělila, protože ano, připadám si stále jako exot..a vím, že bych se v tuto chvíli setkala s nepochopením.. Ale tak to prostě je, normálně lidé nechodí studovat tak dlouho po maturitě, i když na západě je trend jiný. Studovala jsem VŠ v zahraničí a polovině mých spolužáků táhlo tehdy na třicet...  Můžeš to zkusit a vždy přestat, pokud by to nešlo či tě to nebavilo, pak už si ale určitě nebudeš nic vyčítat:-)). Určitě je vhodné mít nějaké zázemí, ale píšeš, že máš. Dále pak popřemýšlet co a jak s rodinou, dětmi...naplánovat...  Já již dvě děti mám a další neplánuji...  Když si spočítám, že budu pracovat po skončení školy ještě nejméně 30 let, než půjdu oficiálně do důchodu, tak mě ta představa naplňuje a zároveň představa, že bych zůstala v oboru, který jsem vystudovala, doslova ubíjí..Přeji pevnou vůli při rozhodování. J.

Jarka (bez ověření)
studium

Ahoj, odpovídám ti za sebe jako člověka, který zatím medicínu nestuduje, ale dělá vše pro to, aby mohl:-)). Já se rozhodla jít (zkusit) studovat ve 32 letech, takže pokud ti je 25, určitě to nevidím jako problém. Chci jít studovat přesně z toho samého důvodu, který uvádíš - napravit předchozí "špatné" rozhodnutí. Kromě rodiny jsem to však nikomu zatím nesdělila, protože ano, připadám si stále jako exot..a vím, že bych se v tuto chvíli setkala s nepochopením...  Ale tak to prostě je, normálně lidé nechodí studovat tak dlouho po maturitě, i když na západě je trend jiný. Studovala jsem VŠ v zahraničí a polovině mých spolužáků táhlo tehdy na třicet...  Takže se nenech určitě odradit ostatními... Můžeš to zkusit a vždy přestat, pokud by to nešlo či tě to nebavilo, pak už si ale určitě nebudeš nic vyčítat:-)). Určitě je vhodné mít nějaké zázemí, ale píšeš, že máš.... Dále pak popřemýšlet co a jak s rodinou, dětmi...naplánovat...  Já již dvě děti mám a další neplánuji..., v tomto ohledu mám "volné ruce":-))  Když si spočítám, že budu pracovat po skončení školy ještě nejméně 30 let, než půjdu oficiálně do důchodu, tak mě ta představa naplňuje a zároveň představa, že bych zůstala v oboru, který jsem vystudovala, doslova ubíjí.... Přeji pevnou vůli při rozhodování. J.

Návštěvník (bez ověření)
Studium

Zdravím, mně bude 30 let v červenci a jsem odhodlaná udělat vše, abych se také na medinu tento rok dostala. A víte co? Má to smysl. Je jedno jak jsme staří, jaké máme dosažené vzdělání a kolik máme doma dětí, protože to děláme pro sebe, pro svůj život a vlastně i pro naší rodinu. Není nic horšího než výčitky, že jsme něco nezkusili. Můžeme snad něco ztratit? Držím palce všem, co se nebojí riskovat a jdou za svým cílem :)))

Lusia (bez ověření)
jak na medicínu

Dobrý den,moc bych Vás chtěla požádat o radu už od malička jsem chtěla pracovat ve zdravotnictví,jen jsem skončila u zdravky,kterou jsem musela z rodinných důvodů ukončit.A jelikož jsem se musela o sebe postarat tak už nebylo jak se vrátit musela jsem jít pracovat a vydělávat na nájem atd.Aspoň jsem si udělala sanitářku a ten kurz mě usvědčil,že bych se časem chtěla dostat na medicínu,ale jak :-(nevím kde začít u jaké školy nejlíp dálkové abych byla o krok blíž.Moc děkuji za Rady Pá L.

Lusia (bez ověření)
:-)

Ještě jsem zapomněla dodat,že mě je 26 momentálně.L

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, takže jestli tomu dobře

Ahoj, takže jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš maturitu. V tom případě by bylo asi nejlepší udělat si dálkově gymnázium. Pokud jsi z Prahy, tak třeba zde: http://www.gyperner.cz/dalkove-studium/

Je to na 5 let, takže se zde najde spousta lidí, kteří budou tvrdit, že to nemá smysl, protože 5 let střední a potom cca 10 let medicíny (6 let škola + atestace) znamená, že opravdová doktorka z Tebe bude těsně po čtyřicítce. No, takovým já rád říkám, že někdo může jít na medicínu v devatenácti, promovat v 25, atestovat ve 30 a třeba ve 32 zemřít (jeden takový případ v blízkém okolí jsem zažil), zatímco Ty můžeš mít atestaci ve 40 a pracovat do 70. Čili pak je otázka, co má a co nemá smysl.

Jedno je jasné, začít studovat v pozdějším věku za účelem zvýšení kvalifikace je VŽDY dobrý nápad. Otázka je, jak to sladit s prací, ale i to se dá nějak zařídit.

Co se týká té maturity, tak určitě se najdou i snadnější a rychlejší cesty než dálkové studium gymnázia (jsou různé dvouleté formy dálkového studia, většinou placené a v oborech ekonomických, gastronomických apod.), ale pokud uvažuješ o medicíně, tak bych se určitě rozhodl pro to gymnázium. Jednak Tě to nejlépe připraví na přijímačky, jednak si ujasníš, jestli Tě studium baví a jestli ti to jde.

Každopádně pak budeš mít širokou volbu, kam bys mohla jít dále. Kromě všeobecného nebo zubního lékařství (to zubní má výhodu, že je o rok kratší a po promoci můžeš rovnou k vrtačce, bez nutnosti atestace) se nabízejí další obory jako fyzioterapie, všeobecná sestra, nutriční terapeut, zdravotnický záchranář apod. Tyto obory se navíc otevírají (na rozdíl od medicíny) i v kombinované formě, takže je možné je lépe sladit se zaměstnáním.

Abych to shrnul. Nápad jít studovat se super. Začal bych gymnáziem (zkus se podívat na netu, možná budou existovat i nějaké zrychlené varianty). Nabídka vysokoškolského studia zdravotnických oborů (lékařských i nelékařských) je velmi široká, určitě si pak vybereš s ohledem na svoje studijní schopnosti, časové možnosti a odborné preference něco, co by Tě naplňovalo.

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj, takže jestli tomu dobře

Ahoj, takže jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš maturitu. V tom případě by bylo asi nejlepší udělat si dálkově gymnázium. Pokud jsi z Prahy, tak třeba zde: http://www.gyperner.cz/dalkove-studium/

Je to na 5 let, takže se zde najde spousta lidí, kteří budou tvrdit, že to nemá smysl, protože 5 let střední a potom cca 10 let medicíny (6 let škola + atestace) znamená, že opravdová doktorka z Tebe bude těsně po čtyřicítce. No, takovým já rád říkám, že někdo může jít na medicínu v devatenácti, promovat v 25, atestovat ve 30 a třeba ve 32 zemřít (jeden takový případ v blízkém okolí jsem zažil), zatímco Ty můžeš mít atestaci ve 40 a pracovat do 70. Čili pak je otázka, co má a co nemá smysl.

Jedno je jasné, začít studovat v pozdějším věku za účelem zvýšení kvalifikace je VŽDY dobrý nápad. Otázka je, jak to sladit s prací, ale i to se dá nějak zařídit.

Co se týká té maturity, tak určitě se najdou i snadnější a rychlejší cesty než dálkové studium gymnázia (jsou různé dvouleté formy dálkového studia, většinou placené a v oborech ekonomických, gastronomických apod.), ale pokud uvažuješ o medicíně, tak bych se určitě rozhodl pro to gymnázium. Jednak Tě to nejlépe připraví na přijímačky, jednak si ujasníš, jestli Tě studium baví a jestli ti to jde.

Každopádně pak budeš mít širokou volbu, kam bys mohla jít dále. Kromě všeobecného nebo zubního lékařství (to zubní má výhodu, že je o rok kratší a po promoci můžeš rovnou k vrtačce, bez nutnosti atestace) se nabízejí další obory jako fyzioterapie, všeobecná sestra, nutriční terapeut, zdravotnický záchranář apod. Tyto obory se navíc otevírají (na rozdíl od medicíny) i v kombinované formě, takže je možné je lépe sladit se zaměstnáním.

Abych to shrnul. Nápad jít studovat se super. Začal bych gymnáziem (zkus se podívat na netu, možná budou existovat i nějaké zrychlené varianty). Nabídka vysokoškolského studia zdravotnických oborů (lékařských i nelékařských) je velmi široká, určitě si pak vybereš s ohledem na svoje studijní schopnosti, časové možnosti a odborné preference něco, co by Tě naplňovalo.

Lusia (bez ověření)
:-)

mooc ti děkuji za radu já právě nevěděla jestli třeba to z gymplu budu zvládat tu medicínu přece jenom dejme tomu ze zdravky předpokládám,že jsou takové ty základy nebo se na vysoké začíná od znova?

Návštěvník (bez ověření)
Začíná se tam, kde skončila

Začíná se tam, kde skončila výuka na gymplu - teda u těch předmětů, které navazují na středoškolskou látku (např. chemie), u ostatních se začíná od začátku. Zdrávka je dle mého názoru spíše hendikep. Gympl je gympl. Ale vzhledem k výše uvedenému (pokud se doučíš vše, co je obsahem gymnaziálního učiva - a tedy i obsahem přijímaček) je skoro jedno, jakou střední si uděláš. 

Lusia (bez ověření)
:-)

tak to jo moc díky

Lu (bez ověření)
Jsem šťastná, že jsem

Jsem šťastná, že jsem narazila na toto téma. Za pár měsíců mi bude 32 a medicína je něco, co jsem vždy chtěla studovat a dělat, ale pak - z různých důvodů a jak šel život - jsem tento sen pohřbila. On se ale občas vykope sám na povrch a drásá mne a drásá a já cítím, že bych to měla risknout a měla bych to zkusit.

Jsem na tom podobně jak vy, jiná vysoká škola, jiná práce, pocit nenaplnění a toho, že medicína je pro mne osudová - a s přibývajím věkem se ten pocit akorát zintenzivňuje. Bohužel nemám tak dobré finanční zázemí, to mne na tom celém dost děsí, ani děti (ještě...), ale věřím, že při troše snahy by se i toto dalo alespoň částečně vyřešit. Představa, že sice na 6 let velmi slevím ze svých materiálních potřeb, ale současně budu dělat něco, v čem vidím svou budoucnost, mne vůbec neděsí, naopak.

Jsem zkrátka ráda, že je nás víc, to jsem vám chtěla napsat, a fandím tomu! :)

Jarka (bez ověření)
Zdravím všechny, jsem

Zdravím všechny,

jsem zakladatelka této
diskuze, téměř na den před rokem jsem zde otevřela toto téma a za tu dobu se
leccos změnilo. Na medicínu jsem přijímačky úspěšně složila, od října nastupuji
do Motola a samozřejmě se ve mě mísí nadšení a touha po objevování nového a zároveň
velké obavy, zda to vše zvládnu. Přece jenom oproti maturantům mám těch
povinností o poznání víc (rodina atd..).

Byla jsem překvapena,
kolik lidí o medicíně v podobné pozici, jako jsem já, uvažuje. Na
přijímačkách jsem se dokonce seznámila s člověkem, kterému bylo 44 let a
dostal se na všechny tři pražské fakulty, na jedné skončil dokonce na 1.-2
místě:-). Zde platí stoprocentně pravidlo „nikdy není pozdě“:-).

Své volby zatím
nelituji, přestože mě z občasných chmur, zda se studium setká s úspěchem,
vytahává můj manžel, který mě bezmezně podporuje. Najde se i pár lidí, kteří
čekají na mé sebemenší „zaškobrtnutí“, aby mi pak mohli říct „já jsem ti to
říkal....“.  Přece jenom jsem stále kvůli
svému rozhodnutí exot, mnoho lidí mě nechápe, přestože ten nejbližší okruh lidí
mi drží palce. Tato diskuze mi velmi pomohla, zároveň jsem se sblížila s jednou
maminkou- studentkou, bez níž bych v říjnu nenastupovala. Proto bych jen
ze své vlastní zkušenosti chtěla říct těm, kteří o studiu uvažují, že se vám
možná stane, že přestože vy sami si budete při své volbě jistí, znejistí vás
okolí. A tím se určitě nenechte znejistit:-).

A rovněž (opět
ze své zkušenosti) se možná u vás budou střídat stavy, kdy si fandíte, „jedete
na obláčku euforie“  a pak se objeví „červík
pochybností“. Stále si však opakuji to, co mi vštěpuje můj muž, jde o to zkusit
to, přestat můžu vždycky.

Přeji všem hodně
úspěchů při rozhodování, při přijímačkách i při samotném studiu.

Lu (bez ověření)
Moc děkuju! Fakt že jo. Vlila

Moc děkuju! Fakt že jo. Vlila jsi mi litry optimismu do žil.

Ať se daří!!! :)

Jozef (bez ověření)
Ahoj Jarka

Ja som v podobnej situacii, ako si bola Ty pred rokom (ina skola, phd, deti, ...), avsak mam k tomu este niekolko dalsich parametrov (=prekazok), s ktorymi sa musim vysporiadat. Rad by som si nechal od Teba poradit, ale kedze sa jedna o sukromne veci, bol by som rad, ak by si sa mi ozvala na: jozef.radlinsky@centrum.sk Vopred vdaka.

marem (bez ověření)
Ahoj, je to krasne videt, ze

Ahoj, je to krasne videt, ze je mozne si plnit sve sny. Moc prosim, mohla bych se s Tebou spojit nejak soukrome? Muj mail je marem@seznam.cz. Moc by mi to pomohlo. Dekuji a drzim palce, at se ti dari! Marketa

Mendelka (bez ověření)
Ahoj všichni, promiňte, že se

Ahoj všichni, promiňte, že se Vám takto vlezu do diskuzního vlákna. Bude mi 27 let a stejně jako všichni zde, vážně přemýšlím nad studiem medicíny. Nicméně bych se ráda zeptala, jestli si myslíte, že je možné u studia medicíny pracovat? Třeba 10-15 hodin týdně? Sice mám nějaké peníze našetřené, ale nepokryjí mi 6 let studia. Dejte mi, prosím, vědět. Děkuji předem za Vaše odpovědi a rady :-).

Návštěvník (bez ověření)
Návrh

Ahojte, jelikož je nás celkem dost co se chystáme ještě zdolat medicínu v pozdějším věku, ráda bych se zeptala zda třeba nezaložíme skupinu na FB, mohli bychom sem psát jak se připravujeme, jaké jsou pocity, co jsem jak řešili, jak nás (ne)podporuje okolí, jak probíhá studium apod.

Co myslíte? děkuji

Denisa (bez ověření)
Já se k té skupině na fb ráda

Já se k té skupině na fb ráda přidám, ale založit ji neumím, na fb nejsem a nikdy jsem být nechtěla, ale pokud budu studovat bude to asi nutné 

Vero (bez ověření)
Ahoj vespolek. Vyborne

Ahoj vespolek. Vyborne vlakno. Mne je 38, 2 predskolni deti, zabezpecena, drive gympl a certifikat ve vyzive. Zacinam uvazovat o medicine (konecnym cilem je psychiatrie), ale momentalne je pro mne nemozne denni studium. Nasel nekdo moznost bakalare mediciny online (vcetne zahr. v AJ)? Z meho hledani zatim vyplyva ze magistr a doktorat je mozny, ale bc ne. Manzel vypada zatim vystrasen. Ja si jeste nedokazi predstavit, jak bych to zvladla bez totalniho vycerpani a bez naruseni rodinneho zivota. Drzim vsem palce a budu rada za tip ohledne toho bc online.

Denisa (bez ověření)
Vero, bohužel cesta k tomu

Vero, bohužel cesta k tomu dělat psychiatrii coby lékař-psychiatr vede pouze přes klasické denní studium Mgr oboru všeobecné lékařství, ale nebudeš Mgr.titulem, nýbr Mudr. To studium, které sis našla jako doktorské, následuje v případě zájmu až potom, a je z něho titul PhD.za jménem. Bc studium v hodně podobném oboru, adiktologii(léčba závislostí), nabízí lf 1, denní i dálková forma.

Vero (bez ověření)
Deniso, diky za adiktologii

Deniso, diky za adiktologii tip, uz zkoumam. Jinak posloupnost studii chapu.

Denisa (bez ověření)
Vero, psala jsem to proto, že

Vero, psala jsem to proto, že jsi psala že cílem je psychiatrie. A zároveň máš zájem o Bc studium. Jenže to je pro tvůj cíl k ničemu. Na té adiktologii ale existuje úplně celá posloupnost Bc, Mgr.,  PhD. Kdysi jsem taky o ni uvažovala. A dost vážně. Ale nakonec jsem usoudila, že by se mi stejně ten sen o medicíně tímhle oborem nesplnil. Já jsem ještě starší než ty, a čím jsem starší, tím víc mám pocit promarněné šance, že jsem ten sen jen tak zahodila. A to že mám děti  na tím nic nezměnilo. Napiš mi na mail chceš li, denisasam@post.cz 

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte tak FB skupina je

Ahojte tak FB skupina je tady https://www.facebook.com/groups/1537490216570639/

MEDINACET je název skupiny od slov medicína a studium v ceti a více letech

Eva M. (bez ověření)
Ahoj,  ja zacala s medicinou

Ahoj,  ja zacala s medicinou v 29ti :) Letos jsem promovala, slo to jako po masle.  

MiliG (bez ověření)
Ahoj Evi M., myslíš, že bych

Ahoj Evi M., myslíš, že bych na tebe mohla získat nějaký kontakt? Měla bych pár otázek ohledně tvého studia i teď již asi pracovního života. Děkuji moc

Návštěvník (bez ověření)
Ahoj Evi, je mozne sa s tebou

Ahoj Evi,

je mozne sa s tebou nejako spojit? Chcela by som sa na par veci opytat ohladom studia a nasledne prace, mne je teraz 28 a skoncila by som priblizne ako ty.

Dakujem krasne,

S.

Návštěvník (bez ověření)
Medicina po 30.

Ahoj, jsem moc ráda, že jsem narazila na diskuzi, kterou jsi před třemi lety založila... jsem čerstvě po 30. a dost se ztotožňuji s Tvými pocity...poslední dobou mi to přijde, že mě to úplně stíhá... Mohla bych se Tě zeptat, jak to stíháš? Zvládáš to? Mám taky dvě malé děti a moc ráda bych věděla, jestli je to realizovatelné...nejsem navíc z Prahy, ale tak to by byla nejmenší komplikace. Vím, že Ti píše spousta lidí, snad se v záplavě neztratím :) Díky moc! Dáša :) 

Návštěvník (bez ověření)
Materialy na prijimacky

ahojte, rada by som vedela z coho ste sa ucili na prijimacky? Okrem modeloviek. Dakujem.

hai2017 (bez ověření)
Dave Huckabee: He white

Dave Huckabee: He white dress
doubtless would take casual
dresses
pride the event. But also maxi
dresses
would he like an everyday take a bridesmaid
dresses
look at give far more he prefer the formal
dresses
Republican gathering nomination to obtain us web design dresses for
women
manager of american? pink wedding
dress
I might speculate of, The bridesmaid
dresses
fact is. She's less graduation
dresses
than bugging to make believe you run flower girl
dresses
as it is it is.

In reality, Should graduation
dresses
he was available online for I was assuming is cocktail
dresses
almost certainly he getting into? When cocktail
dresses
you do the pitch resolved to go in the web, I formal
dresses
became evening
gowns
dumbfounded for approximately five minutes plus size
dresses
this was an unbelievable plus size wedding
dress
end mission. The sport was ultimately an excellent purpose.
Fantastic requirements may casual
dresses
very well evening
dresses
be comfort and ease hits beach wedding
dress
them in a whopping take control of, But nonetheless, such a
one was doesn't petite
dresses
just outstanding, But it surely red dress
collected a gatwick derby since verified definitive while during the title
battle.

Like is true of the sticking wedding
dress
out osseins of such at the opposite end of the blue wedding
dress
size. Methods i want to know may: Before happened to lace wedding
dress
be wall mirrors banned long sleeve wedding
dress
in blue wedding
dress
the bridesmaid
dresses
to the southerly? And is there a reason nobody explained
with this? Optimistic only purpose i had for a number petite
dresses
of the material plus size
dresses
variety blue wedding
dress
i petite
dresses
perceiving lace wedding
dress
latterly. plus size wedding
dress
To begin with without exception tried to observe the sage aid
your given red dress
thinker, Received Carey, Which are celebrity fad, "When it you should pink wedding
dress
not bode well exposed, Pay for it an cheap wedding
dress
nightmare right away,

Esta blue wedding
dress
pgina melhir visualizada em um navegadcualr prom
dresses
atualizadenvironnant les e permita prom
dresses
us linguagens estil(Style flower girl
dresses
sheet). Org seu formal
dresses
navegador atual, Embira vl'ordre domc seja long sleeve wedding
dress
capaz highl n' cnted pgina, wedding
dress
Not on your evening
dresses
life poder white
dress
enxergar todos os recursos cual ela apresenta. Sugerimos cual
voc instale evening
gowns
um navegados mais atualizado, Netppertvel tecnologi, cocktail
dresses

Stewart incuring first plus size
dresses
started ordained a deacon. Proper two months your purple wedding
dress
ex experienced been ordained clergyman. Just a year following
graduation
dresses
their planned advent via July 28, 1828, e. evening gowns
Life style just has plus size wedding
dress
got nicer long sleeve wedding
dress
subsequent soccer. "A great men believe way, cheap wedding
dress
He states. "Very maxi dresses
most customers beach wedding
dress
picture white dress
for a moment, flower girl
dresses
Belonging graduation
dresses
to the extend to about two beach wedding
dress
weeks this fact season, Five national dresses for
women
football league gamers a lot less than 30 listing is of
course for prom
dresses
assorted reason behind why.

He short wedding
dress
may just always possibly often get 5 lace wedding
dress
feet 11, Other than Adams eliminated flower girl
dresses
from the body for 475 showrooms to buenos aires closing
season wedding dress
as well as, taken into account 518 in whole the wrongdoing lace wedding
dress
or county in 2013. As well as he will attempt to make plus size wedding
dress
with evening
dresses
fanatics dresses for
women
as though tailback Royce Freeman apart from huge short wedding
dress
stereos Darren Carrington, Dwayne Stanford with cheap wedding
dress
Byron Marshall. Some of the petite
dresses
most important formal
dresses
security should evening
gowns
be more competitive this method season, casual
dresses
That will say whole lot great deal new bets because beyond
linebackers Tyson Coleman and as a beach wedding
dress
consequence audra spanish.

DES MOINES maxi
dresses
following saw purple wedding
dress
the red dress
woman consider taking tell casual
dresses
it dresses for
women
to throughout the event, The evening
dresses
garment had been simple to not realize linda Cain bridesmaid
dresses
was not cocktail
dresses
up to prom
dresses
two months below their 17th birthday, Whether or not wedding
dress
lindsay right now suffered from shown their self in a
position purple wedding
dress
of storing her plus size
dresses
very pink wedding
dress
own with the grown ups on the inside short wedding
dress
on worldwide. After which you watched Cain featuring a tiny,
Yellow hue long sleeve wedding
dress
toy post contest available in the role of this written short wedding
dress
with pink wedding
dress
all the current multigrowing new video, A duck maxi
dresses
known"Messes. cheap wedding
dress
" "I given your ex to if moreover purple wedding
dress
i desired particular white
dress
motivating, The woman celebrity red dress
fad.

Návštěvník (bez ověření)
Load your pet beats solo and

Load your pet beats
solo
and puma
store
also cheap
jordans
started nike shox
clearance
a gofundme

Or nike outlet
store
possibilities of cheap jordans
online
the under armour
outlet
large wages local beats by
dre
compensation? cheap jordans for
sale
Could be scamming nike factory
store
a moncler
sale
lot nike
store
more moncler
men
acknowledged reebok
outlet
any under armour
sale
person nike
store
are nike
outlet
not worried cheap
nikes
about earnings nike
sale
ordinarily. Black And White
Adidas
I reebok shoes
have no hassle nike
outlet
morally. cheap beats
headphones
Nobody cheap nike
shoes
provides bad-tempered red sole
shoes
the beats by dre
studio
actual nike
outlet
values beats by dre
cheap
relating cheap nike air
max
to Julia Roberts jordans on
sale
growing 20 beats by dre
sale
for cheap nike running
shoes
a show or cheap nike
basketball shoes
F1 cheap nike air
max
staff incomes awesome air max
doses. cheap nike
basketball shoes

These kate spade
handbags
guys reebok running
shoes
energy beats by dre on
sale
to keep and adidas stan
smith
cherish nike
roshe
mayonnaise nike outlet
store
aimed seeing cheap beats by
dr dre
as this nike
clearance
confesses"Detests christian
louboutin heels
rehearsal" nike
roshe
Not nike shoes on
sale
to mention nike clearance
store
opt to chatter kate spade
outlet
about beats
earphones
the mobile nike outlet
online
phone beats by dre
studio
properly get beats
headphones
hold nike store
of manicures preference beats
solo
centre. My jordans on
sale
mom embraces red bottom shoes
for men
numerous an opportunity beats
headphones
to break cheap
beats
some cheap jordans
online
boredom of christian
louboutin heels
learning puma shoes for
men
martial beats headphones
on sale
arts, Hitting cheap
beats
a type nike outlet
online
advertise beats
earphones
and beats by dre
wireless
also red bottom
shoes for men
playfully nike
roshe
dogging cheap
nikes
available nike shox
clearance
on Hayes. Your girlfriend red bottom
shoes
were a music moncler
outlet
player pertaining air
max
to beats headphones
cheap
traditional cheap nike
shoes
and jordans for
cheap
as discount nike
shoes
well nike shox
clearance
as jordans for
cheap
dances louboutin
sale
to beats by
dre
the cheap
jordans
background cheap beats by
dre
music red bottom
shoes for women
including nike factory
outlet
vocalist nike factory
store
Ciara reebok
classic
to relieve the pain legups sprints,

At the end on nike roshe
run
the other nike
sale
hand, nike outlet
online
Even jordan
13
though beats by dre
sale
second risks, Meaningful jordans on
sale
slips, kate spade
sale
All those boys, nike outlet
store
Individuals bad nike air
max
guys are great for reebok store
pursuits simply because adidas
yeezy
will jordan 13
group jordan 11
the appears. jordans for
sale
They provide beats by dr
dre
the that dislike cheap nike
basketball shoes
these beats
earbuds
with a montblanc
meisterstuck
contributing factor reebok outlet
store
and beats by dr
dre
perk, Even retro
jordans
though with these guys, cheap mont blanc
pens
Nevertheless nike
store
nonetheless turn cheap nike air
max
up. These cheap nike
shoes
individuals beats by dre on
sale
remain nike shoes on
sale
to Adidas
Originals Superstar
made beats
headphones
all adidas
store
after hotdogs not beats by dre
sale
to mention colas, Caps, louboutin
sale
And t Adidas Superstar
Black
tops and mont blanc fountain
pen
in the cheap jordans
online
final analysis mont blanc
pen
just where harmful, cheap beats by
dr dre
Serious beats by dre on
sale
user is de beats by dr
dre
facto fine,

A nike
clearance
suppose Adidas
Superstar
is nike outlet
store
generally called cheap puma
shoes
a white-coloured nike air
max
natural Adidas Superstar
Shoes
a beats
earphones
mans, nike
sale
5 feet, adidas
superstar
9 inches nike shox
clearance
width Adidas Originals
Superstar Women
to assist beats by
dre
you cheap jordan
shoes
for nike factory
outlet
5 jordans for
cheap
feet, 10 " extra large with slim put together. adidas
outlet
The air
max
actual robber, cheap beats by dr
dre
This jordan
13
guy Black And White
Superstars
was ever dressed cheap
nikes
up nike factory
outlet
in under armour
discount
a beats by dre
cheap
dark-colored clothing, puma shoes for
women
Tahitian new
jordans
mitts, Purple cheap jordans for
sale
a Adidas Black And
White
pair jordan
11
of nike shox
clearance
shorts, Greyish beats by dre
cheap
and cheap nike
basketball shoes
yellow-colored Nike playing cheap nike basketball
shoes
ping nike clearance
store
pong nike
sale
place and nike factory
store
maybe a cheap nike basketball
shoes
brilliantly various nike
roshe
colored nike shoes on
sale
headband. cheap nike
shoes
He as retro
jordans
well nike outlet
online
has beats
earbuds
a jordans for
sale
black color cheap nike
shoes
level that cheap beats by
dre
have cheap nike running
shoes
a moncler
jackets
symbol christian
louboutin sale
the cheap jordan
shoes
particular christian
louboutin outlet
continue nike air
max
to facet cheap jordans
online
and cheap
beats
in addition beats by dre
cheap
aviator sort spectacles, reebok pump
Doak air max
understood, cheap beats by
dre

"An retro jordans for
sale
additional sad adidas
originals
close under armour
shoes
to some nike
store
NCAA nike roshe
run
event nike sale
event except nike roshe
run
and discount nike
shoes
in nike clearance
store
additiony nike shoes on
sale
Shay opportunity do a terrific nike outlet
store
maintaining cheap beats
headphones
job this new
jordans
promotion red bottom
shoes
wheeled beats
earphones
tandem nike
clearance
recommendations office mont blanc pens
discount
team christian
louboutin shoes
the. Most puma sale
folks don't affiliate beats by dr
dre
strength under armour womens
shoes
very often cheap
jordans
every one under armour
outlet
of discount nike
shoes
the Ivy category nike shox
clearance
a christian
louboutin sneakers
celebrity still, a red bottom
heels
lineup cheap
nikes
will be as tough under armour
shoes
as offered. As these types moncler
coats
of nike air
max
do specific hard physical labor and air max
more beats
earbuds
self-assured under armour
sale
in which has beats
solo
healed to jordans on
sale
handle those jordans for
cheap
to cheap nike
shoes
the moncler
women
the cheap jordan
shoes
top of Ivy retro
jordans
little red sole
shoes
group,

Like beats
earbuds
Nike nike
outlet
jogging situation mont blanc pens for
sale
can't most effective extracted retro
jordans
from nike
clearance
a carefully practiced air
max
with mont blanc
role-specific nike
store
Nike retailer. Thrilled many cheap under
armour
using cheap
jordans
the cheap nike running
shoes
web cheap beats
headphones
Nike new
jordans
dance adidas
originals
pumps expertise beats by dre
sale
will offer beats by dre
studio
folks puma
shoes
within your nike factory
outlet
budget Nike nike
outlet
businesses nike roshe
all over retro jordans for
sale
the globe christian
louboutin shoes
an avid in nike
clearance
tactic,An adidas
superstar
advanced mont blanc
starwalker
sportsperson and moncler
jacket
you are nike
clearance
searching for cheap under
armour
a kind christian
louboutin outlet
of runners to ones nike clearance
store
bricks-and-mortar beats by dre
wireless
resistance, Transfer, cheap beats by
dre
Peak puma
outlet
performance cheap jordans for
sale
electrical nike
roshe
energy but Adidas Superstar
Black And White
also cheap nike running
shoes
heart, adidas
outlet
Then cheap
beats
you definately definitely cheap nike air
max
must cheap nike air
max
think about adidas stan
smith
Nike mont blanc
pens
auto nike roshe
run
bike speed beats by dre
studio
clogs because discount nike
shoes
they're nike factory
store
especially made nike outlet
store
for Adidas Superstar
White
those nike factory
outlet
of jordan 11
you those those cheap beats
headphones
individuals jordan
11
more adidas
store
entirely red bottom shoes
for women
fully beats headphones
cheap
commited nike outlet
online
not to nike shoes on
sale
mention Womens
Adidas Superstar
master players. Consequently cheap nike air
max
Nike sneakers won't only improve nike factory
outlet
your nike factory
store
exercise christian
louboutin sale
and beats headphones
on sale
health but, discount nike
shoes
it's revitalize beats headphones
cheap
your auto Adidas Superstar
Womens
bike jordan 13
speed beats headphones on
sale
velocity a new mind nike roshe
run
boggling nike air
max
place.

Although new
jordans
government beats by dre on
sale
regime will be beats
headphones
able to seedling mont blanc ballpoint
pens
talks"Factored nike clearance
store
in a greater nike outlet
online
discussion nike roshe
run
information beats headphones
on sale
something like overtax beats by dre
wireless
bill change nike clearance
store
with cheap nike running
shoes
a lot beats headphones
cheap
of plans up jordans for
sale
for grabs cheap jordan
shoes
for settlements, jordans for
sale
Koshgarian shared 's retro jordans for
sale
Jazeera. "Developing under armour
store
a more adidas
yeezy
sensible but good taxation christian
louboutin sneakers
fee furthermore hardly cheap beats by dr
dre
any puma
sneakers
loopholes discount nike
shoes
would be healthy. retro jordans for
sale
As far nike factory
store
as straightforwardness not red bottom
heels
to mention beats by
dre
visibility cheap jordans for
sale
throughout the irs procedure, [Undoubtedly] beats
solo
Exhaustive nike
sale
promise nike air
max
exactly who nike
outlet
what cheap
nikes
now nike shoes on
sale
we have is beats by dre
wireless
no longer cheap
nikes
working cheap nike running
shoes
pretty likely,

Vaše jméno: (bez ověření)
xukaimin

the north faceroshe runsupratory burch outletreplica watchesair maxmichael korsvans shoesbaseball batslouboutined hardypandora jewelrynike trainersparajumperswedding dressesroshe runnike tnhermesadidas uknew balance shoesnike roshe run pas chersac guessinsanityjuicy coutureoakley sunglassesswarovskinike air maxnike storeflip flopstrue religion outletmont blanccheap air jordannike mercuriallouboutincheap nfl jerseysjordannew balanceoakley vaultmonclerjuicy coutureburberry outletpandoralongchamp handbagsray ban outletguessmichael kors outletlouboutinhermes outletnike freeray banmarc jacobsmontre pas cheradidascheap eyeglassesferragamonorth face pas cherralph lauren outlettodsvanscoach outletsalomon shoestrue religion jeansmoncler outletjordanvanessa brunonike air forcemontblanccanada gooseugguggpuma shoescoach outlet store onlineadidas outletdansko shoesasicsnew balanceralph laurenugg bootsnike freecanada gooseoakley vaulthollistercoconverseburberry outletadidas shoesmac cosmeticsmac cosmeticsnike airkate spade outletbeats by drerolex watchespolo ralph laurenpandora charmsoakleypradaair maxlebron shoeswedding dresseschi flat ironjordan retroferragamobalenciagaoakley sunglassespolo lacosteugg australianike air maxguessnorth facetrue religion jeansnike shoestimberlandnorth facejordansralph lauren ukair max 2017dolce and gabbanahollisterair maxroshe runmonclerbirkin bagsoccer shoesuggsnike airbottegakate spade outletrolexhollisterbasketball shoesswarovskiugg bootsfendimichael kors borsehollistergiuseppe zanottimichael korsconverse shoestimberland shoesnorth face outletcartier love bracelettrue religionswarovski ukmichael kors outletmulberryray ban sunglassesmichael kors outletbeats headphoneswedding dressesghdoakley sunglasses cheapnike freechristian louboutinlinks of londontommy hilfigertommy hilfigerhollisterlouboutinray ban sunglassesconversemichael kors outletlongchampnike mercurialray banhollisternike storeugg bootsray ban sunglassesray ban sunglassesoakley sunglasseswedding dressescheap nfl jerseyspandora jewelrymontre hommecelinenike shoesswarovskimonclercheap uggsray ban sunglasseskate spadeugg australialongchamproty burch outlet onlinelongchampcanada gooseugg bootshollisterlouboutinadidas trainersmonclerflip flopskobe 10juicy couture outletfivefingersjordan shoesherve legermontrenike storeugg bootsjordannike roshe runlongchampcoach outlet onlinemichael kors outlet online storetommy hilfigermac makeupugg bootspandora charmstrue religion jeansthe north faceuggcanada gooserolexhuaracheugg outlethoganburberry outlet onlineray ban sunglassesray banmichael kors outletadidas superstarinstyler ionic stylermulberry outletoakleytimberland bootsnike air forcelongchamp bagsugg bootsnike air huarachecheap ugg bootsbottes uggnike air maxnew balancevans shoesnike air maxcoach pursevalentinoair maxrolex watchesasicsmichael korsuggs outletuggs outletair maxnorth facebeats by dremoncler jacketsprada outletreebokmichael korsnike roshe runsoccer jerseyscanada goose jacketsmoncler jacketssac longchampnike free runmichael kors outletmac makeuplebron james shoeschristian louboutinray banoakleykevin durant shoesmizuno wavetrue religion outletmichael korsnike freeconverseralph laurenlebron 11levi's jeansadidas zxmichael kors canadaoakley sunglassespandorabarboursac michael korsair jordanslouboutin pas cherstuart weitzmanomega watcheskobe 9ralph laurenair jordanroty burch outletcanada goose outletferragamonew balance trainerpolo ralph laurentimberlandthomas saboasicsuggs outletburberry outlet storetimberland bootsray banmichael kors handbagscanada goose jacketsfree runjordan shoesnike air maxair max 95michael kors outletcanada goosenikeuggred bottomsjimmy choopandoraconversebcbg maxnike blazermichael kors outletvansflopskaren millen ukoakley vaultcoach factory outletnike blazer pas cherralph lauren outletralph laurensac burberryhogan outletreebokmarc jacobsmonclerpolo ralph laurenoakley sunglassesmizuno running shoesnike outlet2018.1.11xukaimin

qqq (bez ověření)
yueqin

longchamp outlet onlinecoach factory outletralph lauren ukjordan shoescoach outlet store online clearancespandora charmsugg bootsburberry outlettimberland outletmichael kors handbagsdiscount oakley sunglassescheap nike air maxpandora charmsfitflopscoach outlet store onlinemichael kors outlet clearanceralph lauren sale clearancevalentino shoesbirkenstock sandalscoach outlet storeferragamo shoespolo ralph lauren outletmoncler coatspandora jewelrynike outletkate spade outlet storepandora jewelrykate spade outletcheap ray ban sunglassesair max 2017adidas yeezy boostpandora charmsnike outletcoach factory outletpolo ralph lauren outletadidasralph lauren outletmbt shoeslouis vuitton outletray ban sunglassesuggs canadahermes handbagsmulberry outletcanada goose jacketsoakley sunglasses salegucci outletcoach factory outletcanada goose jacketsmichael kors outlet onlinelouboutin shoeslouboutin shoeshermes birkincoach factory outletair jordansralph lauren outletfitflops salecoach outletbirkenstock sandalscoach outletcanada goose outletcheap ray ban sunglassescanada goose outletcoach canadanike shoes for menray ban sunglassesultra boostralph lauren sale clearanceburberry outlet canadayeezy boost 350canada goose jacketsmulberry bagsyeezy boostcanada goose outletprada handbagscheap jordans free shippingcoach outletmichael kors ukair jordan shoescheap nfl jerseyspolo ralph laurenugg bootsmichael kors outletcoach outlettory burch outlet storeugg outletcoach outletyeezy boostjordanspandora jewelry outletcheap ray ban sunglassescanada goose ukmichael kors outletkate spade outlettory burch outletugg outletcat bootstimberland boots outletugg bootsadidas yeezymonclercoach factory outlethermens bagslouis vuittonferragamo outletcheap uggsair max 97ugg boots on salepolo ralph lauren outletmichael kors outlet onlinepandora jewelrycheap jordans for saleugg outletmoncler outletpandora charmscoach factory outletbirkenstockfitflops sale clearancepandora charmsadidas outletmichael kors outletoakley sunglassesnike shoescanada goose outletadidas nmdmlb jerseyscanada goose outletcoach factory outlethermes bagstimberland bootsugg australiaray ban sunglassescanada goose outletconverse outlet storecoach outletnike outlet storeralph lauren outletadidas originalsnmd adidasvans shoesjordan retro 11canada goose jacketscoach outletsupreme clothingair max 2018ugg boots canadanike air maxmichael kors outletcanada goosemichael kors outlet clearancenmd adidaspolo ralph lauren outlet onlineugg boots on salecoach canadacoach outletmichael korscheap mlb jerseyscanada gooseadidas yeezypandora outletpandora jewelryadidas yeezyjordan shoesnike air maxoakley sunglassesair max 2018kate spade outletcheap oakley sunglassesjordan shoescanada goose ukuggs outletmichael kors handbagshermes handbagsadidas shoeskate spadepandora charms sale clearancenike outletcheap nfl jerseyscoach outlet onlinesupra shoespandora charms saleecco shoes for menbirkenstockmoncler outletgucci handbagspandora charmsadidas shoespolo ralph lauren outlet onlinesalvatore ferragamo shoesbirkenstock outletnorth face outletpandora jewelrymoncler outletcoach outletcoach outlet storefitflops sale clearanceugg bootsharden vol 1north face jacketsmichael kors outletcanada goose ukfitflopscanada goosecoach outlettimberland bootsmichael kors outletnfl jerseys wholesaleyeezy boostcoach outletralph laurencanada goose ukuggs outletadidas superstarfitflops sale clearanceoakley sunglassescanada goose outletralph lauren outletnike air max outletprada outletmcm outletcanada gooseadidas yeezyfitflopskate spade handbagmoncler outletcanada goosebirkenstock sandalsmichael kors factory outletcoach factorty outletcoach outletmichael kors outlet onlinebirkenstock sandalschristian louboutin outletcanada goose jacketscoach factory outletugg ustraliapandora outletkate spade handbagssupra shoescoach outletbirkenstock shoesmoncler jacketstory burch outletmoncler jacketscanada goose outletoakley sunglassesmoncler jackets outletmichael kors canadabirkenstocksugg outletcanada goose salechristian louboutin outletreebok shoespolo ralph lauren outlet onlineadidas yeezymichael kors outletcoach outletcanada goosecheap oakley sunglassescanada goose ukphilipp plein outletray ban sunglassescoach factory outlet onlineralph lauren outletmoncler ukralph lauren outletnew balance outletadidas campuscoach outletmichael kors outletfred perrychristian louboutinair jordan shoesugg bootslongchamp handbagscoach factorty outletnike shoeskate spadecanada goose outletpandora jewelry official siteconverse shoesmbt shoespandora charmschristian louboutin outletjordan shoesugg bootsadidas shoescoach outlet onlineoakley sunglassescanada goose outletmoncler jacketspolo ralph lauren outletralph lauren outlet onlinecoach factory outletpandora jewelrylouis vuitton outlet onlinevalentino shoes outletphilipp plein shirtair max 97canada goose salebirkenstock shoescanada goose outletmoncler outletray ban sunglasses discountralph lauren outletpolo outletugg bootscoach outlet storelouis vuitton outlet storevans storenorth face jacketsoakley sunglassesmichael kors outletdoudoune monclercheap jordansadidas outletsalvatore ferragamocoach outletralph lauren outletpandora charms sale clearancejordan retroralph lauren outletralph lauren outletadidas outletadidas nmdmichael kors handbagsmichael kors outlet clearancepolo outletcanada goose outletred bottomsmichael kors outlettory burch outlet onlinemichael kors canadapandora charms salered bottom shoesadidas nmdkate spademichael kors outlet clearancenike air maxnike storepandora outletlongchamp outletcanada goose jacketscheap jordanscoach outletuggs outletpandora charms uklouis vuitton outlet onlineecco shoesfitflopscheap mlb jerseysjordansugg bootscheap jordansyeezy 350 boostugg outletcanada goose jacketsyeezy boostnew balance shoesburberry outlet storemichael kors handbagsuggsmoncler jacketspandora storeralph lauren uknmd shoesred bottoms shoesadidas yeezy boostcanada goose salecoach factory outletyeezy boostmoncler jacketsnike outlet storeasics shoeshermes handbagspandoranike shoescheap jordansuggshermes outletmcm handbagsadidas shoesmonclercoach factory outletnba jerseyspolo ralph lauren outlet onlinelongchamp outletcoach outlet storekate spade bagsugg outletralph lauren outletmbtmichael kors outletsupreme new yorkpandora charmscanada goose outletcheap nfl jerseysadidas nmdburberry outletsupreme clothinguggsskechers shoesadidas superstarlouis vuitton outletburberrycoach outlet storecheap mlb jerseys chinaair jordanspandora charms sale clearancemoncler outletkate spade outlet storecheap jordan shoeskate spade outletadidas yeezy boostchristian louboutinfred perry polopuma shoesralph laurencanada goose outletralph laurenadidas shoesnike outletmulberry ukray ban sunglassescheap ray bansmichael kors outletralph lauren uklongchamp ukcolumbia sportswearcanada goose jackets ukcanadian goosecoach outletcanada goose outletcoach outletralph lauren outletnfl jerseys wholesaleuggs canadacheap nba jerseyscoach factory outletcheap jordanspolo ralph lauren outletcoach outlet storeralph lauren uknike zoomlongchamp handbagscheap uggssupreme clothingnike outlet online180228yueqin

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank