Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Na medicínu z jiné školy než z gymplu?

32 replies [Poslední]
Návštěvník

Chtěla bych se zeptat, jestli je podle vás možné dostat se na medicínu z jiné školy než z gymnázia. Já chodím na zdrávku a chtěla bych jít na medicínu. Případně jaká je šance dostat se k vám na 2.lf. Jsou u vás studenti, kteří nevyšli z gymplu? Přihlášku jsem si podala, ale zajímali by mě šance. Děkuju:-)

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
S takovymhle pristupem bude

S takovymhle pristupem bude opravdu sance mala. Copak zalezi na tom co jsi studovala? Prijimaci zkousky jsou podle modelovek z biologie, chemie, fyziky a studijnich predpokladu... o typu stredni skoly se tam nemluvi vubec nikde :). Tak se tim nestresuj a priprav se podle modelovek... kdyz je budes umet tak jsi tu ... kdyz ne... panbuh pomahej ;).

není
Návštěvník (bez ověření)
Modelovky samozřejmě mám,

Modelovky samozřejmě mám, spíš mi jde o to, že na zdrávce nemáme profilové předměty jako je biologie, fyzika a chemie a maturujeme z jiných předmětů. Tak mě zajímalo jestli má někdo zkušenost s tím, že se tyhle předměty naučil sám bez výkladu ve škole. Protože naučit se nazpaměť modelovky asi není nejlepší řešení.

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
Dostudovat si tri predmety

Dostudovat si tri predmety jen tak je trochu zbytecna casova zatez uz jen protoze jejich znalost v dalsim studiu stejne bude potreba jen v omezen mire. Naucit se modelovky nazpamet taky neni zrovna fajn. Nicmene je to lepsi nez se naucit tri predmety a neumet modelovky :).
Byt tebou zkusil bych nejake knizky typu "odmaturuj z ... (bio, che, fyz)" kdyz si je prolitnes tak urcite dostanes povedomi o danem predmetu. Pripadne se poptej starsich kamaradu z gymplu na jejich maturitni otazky .. urcite je bude mit nekdo vypracovane :). Ten prehled cca ziskas relativne snadno a rychle.. a pak uz to jen vypilujs s modelovkama :). A kdyz si proctes i dalsi tematat tu tak najdes na co se zamerit abys radeji umela dobre :) (treba genetiku)... Pak ti pujde uceni se modelovek mnohem snaz.

není
Veronika (bez ověření)
medicína

Ahoj, mám takový dotaz. Ty píšeš, že není třeba tyto předměty umět nějak do detailu, ale někde na internetu jsem zas četla, že student bez gymplu se na medicíně udrží těžce, že je právě nutnost umět tyto předměty perfektně pro Tvé další působení na medicíně. Takže tomu tak zcela není? Já jsem totiž taky ze zdravky a hlásím se na medinu, tak se celkem stresuji, abych tam nevyletěla třeba na chemii, nebo biofyzice.. což by byla podle mě škoda, protože předměty jako anatomie mi problémy nedělají a to je podle mého názoru pro doktora důležitější... A ve kterém si ročníku? Děkuji za odpověď..

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
Mám pár spolužáků, kteří se

Mám pár spolužáků, kteří se dostali ze zdrávky, ale je jich jen pár. Myslím, že není nutnost znát profilové předměty do detailů, protože v biole, v chemii se jede od ´začátků´- to znm. od samotné periodické soustavy i pojmenování toho zvláštního pentlicovitého útvaru. Ovšem je to probráno rychlostí světla a ostatní je ve vlastním nastudováním. V biole jsme v šestém/ sedmém týdnu semestru a popravdě ještě čerpám z toho, co nás učili na střední (nebo spíš, co jsem četla v Kočárkovské genetice pro střední na střední.

Dokonalost téhle školy spočívá v tom (a samozřejmě nejen v tom), že takové předměty jako biofyzika, bioche I., latina moc neřeší. Klíčem k úspěchu je v tomto případě splnění podmínek zápočtu (což je většinou podmíněno jen prezencí na cvikách)

Dostat se sem ze zdrávky je těžší než z gymplu (taky záleží na úrovni jednotlivých gymplů),ale není to nemožný. Jak říká kolega Vobořil:) (on sám ekonom), nauč se modelovky. Už jen tím, že si je projdeš si zvykneš na styl odpovědí a na´modelovkové myšlenkové pochody´, což ti ušetří "*****!" ..během samotných přijímaček!

Návštěvník (bez ověření)
Rozvrhy

chtěla bych se zeptat jak je to s rozvrhy. To nám fakulta určí kdy a na jakou přednášku se máme dostavit, nebo si je určujeme sami? Taky by mě zajímalo, jak je to s jazyky. Je možnost výběru?

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
No jasný, rozrh je přesně

No jasný, rozrh je přesně daný. Cvika jsou povinná, přednášky dobrovolné. http://www.lf2.cuni.cz/Studium/rozvrhy/1m.htm

 

A jazyky? Nic moc. Spíš nic než moc. V prváku je to lékařská terminologie- to znm. latina. Ale opravdu jen hodně vlažně. On i zájem mediků o latinu je hodně vlažný. Jinak ve druháku je potom anglická lékařská terminologie, ale tuším, že zas takové terno to taky není. Každopádně je tady možnost docházet na ústav jazyků na 2.lf a sama za sebe se přihlásit do kurzu (němčiny, angliny,franiny...) nebo potom využít jinou fakultu pod UK a zapsat si jazyk třeba na fildě.

Návštěvník (bez ověření)
ahoj te mám v tom teď trochu

ahoj te mám v tom teď trochu chaos říkáte, že je lepší jít na medicínu z gymlu?? Já jsem teďka v devítce a mám ještě čas před přidáním přihlášek,ale nevím když se dosnatu kam je lepší jít jestli na gympl nebo na zdrávku. Na zdrávce je víc fyziky,chemie a biologie tak jaktože jsou lidi z gymplu uspěšnější?

Návštěvník (bez ověření)
na zdravce teda neni fyzika

na zdravce teda neni fyzika zadna, z biologie jen neco a z chemie buh vi, pokud se nepletu :D nemas to nejak prohozeny? lepsi je urcite gympl, taky proto, ze kdyby te zacalo bavit neco jinyho, mas jeste mnooooohem lehci prechod na jinou vejsku...

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Gympl

Jen potvrzuju, příjmačky jsou nastavený na gympl.

Návštěvník (bez ověření)
no jo :D to možná právě že na

no jo :D to možná právě že na zdrávce asi záleži jak na jaký obor já bych radši šla na gympl, ale teď nevím protože tady http://www.inext.cz/szs_zlin/index3.html je učební plán zdravotního lycea. Já se právěže chci dostat na medicínů a jestli bych se tam se zdrávky nedostala tak to radši půjdu na ten gympl jenže, abych řekla pravdu tak teď nevím prosím poraď te mi:)

Návštěvník (bez ověření)
jo lyceum, to je jina :) ja

jo lyceum, to je jina :) ja myslel ze mluvis klasicky o sestricce... tam asi zalezi skola od skoly...

Návštěvník (bez ověření)
aha:) tak to jo. Teďka jsem o

aha:) tak to jo. Teďka jsem o tom tak uvažovala a asi je opravdu o něco lepší gympl, protože na zdravotním lyceu se uči jenom jeden jazyk nebo max dva takže není možnost výběru kdyžto na gymplu je toho víc četla jsem jednu diskuzi a holka tam psala že si můžeš vzít semináře navíc různých předmětů. Ale i tak pořád nejsem rozhodnutá kam jít:( co je opravdu lepší zdravotní lyceum nebo gympl?

Adam Jaroš
Offline
AdminRedaktor
Joined: 28/12/2008
Příspěvků:
gympl

bezpochyby

Lukas Voboril
Offline
Šesťák
Joined: 01/11/2009
Příspěvků:
mala odbocka

ja jen trochu odbocim.. znalosti se kterymi odchazi student stredni skoly jsou v kazdem predmetu znacne zavisle na tom jak kvalitni je jeho vyucujici. coz znamena ze i lyceum muze byt lepsi pripravka pro prijimacky na medinu pokud ucitele na gymplu budou stat za nic. proto takoveto generalizovani nema moc smysl. ale pokud budeme pocitat s tim ze vsichni ucitele jsou stejne kvalitni potom gympl ma nejvetsi rozsah znalosti ktere si student z neho odnasi ... samozrejme krome praktickych ci specializovanych predmetu jinych strednich skol.. ktere ti vsak budou u prijimacek uplne k nicemu pokud opravdu pujdes na medinu. ja bych to moc neresil.. jestli chces na medicinu tak proste gympl. ;) imho

není
Návštěvník (bez ověření)
jo moc díky:) dostala jsem

jo moc díky:) dostala jsem před chvíli radu od kámošky abych si srovnala hodiny v ročnících já věřím že na gymplu mě připraví víc, ale na gymplu není v posledním ročníku fyzika a biologie což je dost na houby a já jsem zase tam kde jsem byla:( moc ráda bych šla na gympl,vaše odpovědi mě v tom ještě víc potpořují děkuju:)

Návštěvník (bez ověření)
ber to tak, ze kdyz pujdes na

ber to tak, ze kdyz pujdes na lyceum, a pak te to prestane bavit, tak budes mit o dost tezsi se pripravit na tu skolu, kam budes chtit. z gymplu budes umet od vseho neco malo, a kdyz se tomu budes venovat, tak toho budes umet dost na vsechny vejsky. ale jestli ses si 100% jista, ze za 4 roky budes 100% chtit na medicinu, pak lyceum je taky dobra volba...

Návštěvník (bez ověření)
Záleží, na jaký gympl by ses

Záleží, na jaký gympl by ses chtěla hlásit, ale zrovna fyziku a biologii má řada gymplů i v posledním ročníku. Navíc si můžeš vybrat od třeťáku a pak čtvťáku ze seminářů zaměřených právě na fyziku, biologii, chemii nebo biochemii. Ale vždy záleží na konkrétním gymplu.

Návštěvník (bez ověření)
Některé školy na svých

Některé školy na svých stránkách zveřejňují informace o tom, kam se dostali jejich maturanti, což by ti mohlo docela napovědět :-)

Návštěvník (bez ověření)
moc děkuju teď jsem se dívala

moc děkuju teď jsem se dívala a zkusím se dostat na gympl je v našem městě jeden ze dvou nejlepších což je dobré :) a jo mají semináře v posledním ročníku mohla bych si vybrat z třech různých Biologii atd. takže gympl bude asi vážně nejlepší volba moc děkuju za vaše rady:)

Anička (bez ověření)
studium

Ahojte všichni mám takové dva malé dotazy. Jsem na gymplu ve tředím ročníku a zajímalo by mě jaké známky musím vzít, aby mě vzali bez přijmaček a kolik stojí studium za rok? díky :)

Radek Cimr
Obrázek uživatele Radovan Cimr
Offline
Páťák
Joined: 22/09/2010
Příspěvků:
na 2. LF se myslim bez

na 2. LF se myslim bez prijimacek nebere :) a skole se neplati za studium nic (teda zatim), ale zalezi, kolik utratis za kolej, za jidlo, ucebnice, chlast a podobny nezbytnosti... :)

Anička (bez ověření)
aha tak to je dobré:) že za

aha tak to je dobré:) že za studium se neplati nic. Já jsem se právě dívala, že myslím v Hradci Králové tam brali bez přijmaček nějakých 90 lidí a zbytek musel dělat nějaké ty testy tak mě právě zajímalo jaké známky musím mít, aby mě tam vzali bez testů jinak díky za odpověď

E (bez ověření)
Pokud vím, jsou jen dvě

Pokud vím, jsou jen dvě fakulty v republice, které bez přijímaček neberou...Motol a Brno...chceš-li tedy využít dobrého prospěchu ve svůj prospěch:P, podívej se na stránky jiných fakult:) většinou to ale vychází tak +- na 1-2 dvojky na vysvědčení posledních dvou let, tedy třeťáku a čtvrťáku.

Anička (bez ověření)
aha moc díky zkusím se

aha moc díky zkusím se podívat, ale s těma jedničkama a dvojkama to moc dobře nevidím asi budu muset dělat příjmačky:) díky

Monča (bez ověření)
malá odbočka

Ahojte mám jednu otázku. Myslím, že ve čtvrtém ročníku bývají nějaké prázdninové praxe no a mě by zajímalo jestli za to studenti dostanou nějaké peníze a jestli jo tak nevíte někdo kolik to asi je?
díky

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Zdravim

Ahoj
no řekl bych že nic... Nevim jestli jako uchazeč vidíš až do čtvrťáku (je to docela daleko), ale řekl bych že stejně jako ve druháku, kdy jsme to dělali pro krásný voči pacientů a štempl neboli bumážku v indexu, i ve čtvrťáku to bude zadáčo...:D

Zadarmo ani kuře nehrabe, ale my píchali infuze a injekce, dělali převazy, míchali antibiotika, polohovali pacienty, vozili je na vyšetření a na sál... atd.
:D

Někdo z páťáku okolo kdo by to mohl potvrdit?

Monča (bez ověření)
aha :) tak to jo já jsem si

aha :) tak to jo já jsem si právě že říkala, že když ty praxe jsou povinné tak jestli se za to něco dostane tak když ne tak to neva no :) aspoň bude nějaká ta praxe :D jinak díky za odpověď

Tereza Picková
Obrázek uživatele t
Offline
Joined: 20/01/2009
Příspěvků:
praxe

praxí je s postupem v ročnících čím dál tím víc (kromě třeťáku)a jsou všechny zadarmo (příprava na povolání lékaře*)

Návštěvník (bez ověření)
ad placená praxe- to Daniel Suk

No, já myslím, že ten dotaz zase není tak úplně od věci pro lidi, co se potřebují během studia živit :) aby si rezervovali taky nějaký čas na práci, když už teda stráví dva/tři týdny v létě neplacenou praxí, kde jsi nějakých 8 hodin (?) denně.

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Co 2, 3...

ale 4!

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
placená praxe

Hm, dobrá, ale to se bavíme spíš o dálkovém studiu, protože denní studium jde s prací skloubit jen velmi těžko, a když jo tak ta praxe není zas tak neprůchodná, navíc předepsaný je jen počet hodin nikoliv to že to má být v kuse. Tudíž pokud si to odpracuješ po pátcích za dva měsíce, myslím, že to jde.

Nijak nesnižuji jakýkoliv dotaz...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.