Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS
13 replies [Poslední]
Návštěvník

Ahoj, volám sa Martin a som zo Slovenska. Mám záujem íst na medicínu do Prahy no neviem sa rozhodnúť na ktorú lekársku fakultu mám íst. Mohli by ste mi napísať váš názor na jednotlivé pražské lf (plusy a mínusy). Takisto by ma zaujímalo ak by ste mali možnosť si opať vybrať medzi lekárskymi fakultami, kam by ste šli? Ste na 2.LF spokojní?

Ďakujem

Matrin

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Já bych neměnila :-)

Kdybych si znova měla vybrat, šla bych znova sem. Jsem tady spokojená, je tu málo studentů a prostředí je osobnější. Podobně málo studentů je i na trojce, ale já osobně preferuji klasický rozvrh před těmi šílenými moduly. Myslím, že co do kvality jsou na tom 2. a 3. lékařská podobně, jen záleží, jaký styl studia preferuješ. Na první se příliš vyhazuje, to se obecně ví, navíc je tam podle mě příliš mnoho studentů, což mi přijde neosobní.

Takže já osobně mohu naši fakultu jen a jen doporučit :-) Ať se daří!

DanKa Humlová
Obrázek uživatele DanKa
Offline
RedaktorŠesťák
Joined: 11/10/2009
Příspěvků:
:) jasně, že bych neměnila!

Já souhlasím s Kamilou.
Je to přesně tak, jak se říká. 2.lf si své studenty nejpřísněji vybírá, ale s tím větší láskou se k nim potom chová.
My jsme tenkrát se spolužákem projeli všechny dny otevřených dveří a o fakultách zjišťovali první poslední. Já jsem si 2.lf vybrala už ve druháku na gymplu:, ale bylo zajimavý sledovat Vláďu, jak si vybírá a jak se rozhoduje.

Jemu se asi nejvíc líbila 3.lf. Fakulta je opravdu moc hezká, nově rekonstruovaná. I přístup jednotlivých lidí byl moc příjemný. Možnost dokončit studium v zahraničí a nový systém modulů se mi zamlouval asi úplně nejvíc. Jen se zkus probrouzdat webovými stránkami 3.lf a jestli tě medicína aspoň trochu zajímá, budeš nadšený!
Ale potom jsem se začala ptát studentů a kamarádů z 3.lf a všichni do jednoho mě od té školy odrazovali. Neuvěřitelně tam hrotí fyziku a celkově se ze zkoušek můžou postavit na hlavu. Ve druháku, když uzavírají dvouleté moduly si většina studentů váže provaz, jelikož mají dohromady zkoušku z anatomie, histologie, biochemie i fyziologie. Umí všechno, ale nic pořádně.
Na 1.lf jsme k přijímačkám ani nešli. (ale znám i lidi, kteří jsou na té fakultě moc spokojeni)
Nakonec jsem se dostala na 3.lf a do Hradce. A kdybych se tenkrát nedostala na 2.lf, šla bych spíš do Hradce než na 3.lf.

Vláďa se pořád nemohl rozhodnout, ale nakonec si vybral. Stejně jako já a nejlépe, jak jen dokázal. Byla to jeho životní výhra. Byla to moje životní výhra!:)

Danka
Prvák

Hanka Doudová
Offline
Joined: 05/02/2009
Příspěvků:
:-)

Týjo... asi se ani nepřiblížím poetice posledního příspěvku... Tak hezky to vyjádřit neumím, ale souhlasím s ostatními:

Taky jsem ráda že jsem tady, sice mě studenti 3.LF neodrazovali, spíš si školu chválili.. ale přesně - neuvěřitelně až zbytečně tam prý řeší fyziku, i lékařskou informatiku, statistiky atd..

Alžběta Dzvoníková
Obrázek uživatele Alzbeta
Offline
Joined: 01/03/2009
Příspěvků:
Budu se opakovat, ale kdo

Budu se opakovat, ale kdo nemá rád shrnutí?
1.LF
+ tradice, anonymita studentů, centrum Prahy (dobrá dostupnost)
- do druháku postoupí polovina, víc předmětů probraných narychlo, staří profesoři, tj. vyloženě starý typ vyučování
OBECNĚ: kdo je schopen držet hubu a krok, bude plně spokojen

2. LF
+ málo studentů (tj. kdo se dostane, je málokdy vyhozen, spíš odejde kvůli deziluzi z medicíny), někteří profesoři jsou fakt perličky!, rozvrh je pěkně vymyšlen (aspoň kruh 2 má vše u sebe a není to roztažené do celého dne, takže je i dost volna), studijní oddělení je vstřícné k různým typům studia, Motol je jako nemocnice dobře přizpůsoben výuce studentům, ve výsledku tu je míň začouzeno než na Karláku i Vinohradech:)
- spojení je jen autobusové a tramvajové, metro někdy chybí, odjezd do menzy zabere dost času a Motol. jídelna je drahá

3. LF
+ moduly výuky učí věci rovnou propojovat, memorovací složka je podpořena myšlením, hezké prostředí školy, mají hodně studijních materiálů na netu
- jako velký minus vidím rozvrh, člověk denně musí na netu kontrolovat, jestli se mu něco nepřesunulo, je to roztahané do celého dne až do večera

Závěrem, chodím na 2.LF, takže info o ostatních LF mám zprostředkované. Na naší škole jsem spokojená a kdo chce dělat medicínu, ať si zhodnotí, co je ro něj prioritou...
Zamyslete se nad parametry jako:
Lokalita, ubytování, stravování
Typ výuky, počet studentů
Zaměření (každá fakulta má přilehlou nemocnici, kde je nějaké specializované pracoviště, a tak o tom oboru budete mít lepší informace:)

A nevěšte hlavu - z každé LF z Vás vyleze papírovej doktor:)

Alžběta

Simona Timková
Obrázek uživatele simtimka
Offline
Joined: 12/01/2009
Příspěvků:
best forever!!!=0)

Pridavam sa ku babam!!!!!Nemenila by som ani za milion!!!!!!!!najlepsia fakulta...best forever =0)

Návštěvník - Martin (bez ověření)
Ďakujem

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Popisali ste to naozaj krásne. Vidím, že okrem dobrej medicíny sú na 2.LF aj velmi milé dievčatá - o dovod viac, prečo íst práve do Motola :)) ešte raz ďakujem a už sa neviem dočkat kedy sa tam dostanem (dufajme) :) Martin

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Jo

Já bych taky neměnil. Jestli medicínu, tak k nám:-D

Návštěvník (bez ověření)
Ahojte,volam sa Paulina a mam

Ahojte,volam sa Paulina a mam taktiež zaujem o študium medicíny,vďaka Vám a niektorým dalším ľuďom mám už celkom dobrý prehľad o lekárskych fakultách v českej republike. Stále však nemám jasno v jednej problematike:Je známe,že na 1.lekarskej fakulte prijímajú veľa študentov a potom aj veľa vyhadzujú. Pozerala som sa na ich stránkach na podmienky prijatia, počet predpokladaných prijatých študentov a pod. No a na tento rok by chceli prijať okolo 470 študentov na všeobecné lekárstvo a 70 na zubárske lekárstvo.
Myslíte si,že o tom veľkom vyhadzovaní študentov to platí aj na zubárstvo?
A aky mate nazor na zubarinu(alebo skusenosti) na 1.lekarskej fakulte univerzity karlovej?
Vopred Vam dakujem za odpovede a Vašu pomoc:)

Návštěvník (bez ověření)
Klasifikační stupnice

Jaké jsou známky na 1. a 2.LF? A, B, C, D, E, F a nebo 1, 2, 3, 4? Ne že by to bylo důležité... Jen tak pro zajímavost :)

Bořivoj Pospíšil
Offline
Joined: 10/01/2009
Příspěvků:
Na jedničce nevím

Ale u nás je to u zápočtů uspěl/neuspěl, a u zkoušek jedna, dva, tři... a pak ty špatný:-D Jenom si pamatuju že u anatomie to bylo ABC a pak to déčko, tedy jinak paleček dolů:-).

Návštěvník (bez ověření)
zubařina-1.LF ahoj Paulino,

zubařina-1.LF
ahoj Paulino, já teda zubařinu na 1.LF nestuduju, ani se k tomu nechystám, ale co jsem slyšela, to vyhazování není prý tak drastický, ale ne že by nebylo, moje známá tam byla a na konci prváku bohužel skončila-histologie myslim,jinak sem taky slyšela, že jak mají ten nultej ročník, tak hlavně na zubárnu se dostane většina právě až z něj, tudíž na ty zz gymplů(středních škol) už nezbyde moc místa, oni to celej rok v tom nult´áku probírají a dělají dost podobný otázky těm co sou u přijímaček...jinak výhodou, i když nevim ,jestli výhodou je, že ty testový otázky jsou stejný jako ty u zkoušek...

Návštěvník (bez ověření)
Přijímačky

Rozhodl jsem se jít na druhou lékařskou. Mohli byste mi prosím poradit, zdali se staci podivat na prijimacky jen ty modelove otazky nebo je opravdu potreba podrobne pripravy? Maturuji z chemie a biologie, takze zadny problem, akorat ta fyzika mi dela trosku problemy..:(

Kamila Volná
Obrázek uživatele Kamila Volná
Offline
Joined: 08/01/2009
Příspěvků:
Už se to řešilo...

Projdi si ostatní vlákna, na to téma je tu asi milion příspěvků, stačí se podívat :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.