Den otevřených dveří - FAQ

Petr Zůna
Šesťák
Joined: 29/01/2009

Ahojte, jsem rád že první z vás po dnešním dni otevřených dveří začali prozkoumávat náš web. Rozhodl jsem se, že pro ty z vás, kteří dneska do Prahy nedorazili, tak sepíšu pár základních dotazů a odpovědí o čem se diskutovalo. Berte však na vědomí, že nejsem oficiální zástupce fakulty a tak informace zde uvedené nemusí (na 95% jsou, ale člověk nikdy neví) být pravda. Berte je jako informace z druhé ruky :)

Q: Nabízí 2.LF nějakou formu přípravných kurzů nebo nultý ročník.
A: Ne nic takového u nás není.

Q: Vydává fakulta modelové otázky?
A: Ano, jsou zakoupení na děkanátu fakulty, nebo si je případně můžete nechat poslat poštou zde: http://www.lf2.cuni.cz/Studium/pr/otazky.htm

Q: Je možné být přijat na základě prospěchu či jiných způsobem bez přímaček?
A: Ne.

Q: Dává se u přímaček nějaká bonifikace za úspěšné řešení olympiád, nebo zkoušky z jazyků?
A: Ne.

Q: Zasílá fakulta nějaké potvrzení, že byla vaše přihláška?
A: Ne nezasílá. Pouze v případě že je vaše přihláška nekompletní, nebo špatně vyplněná tak vám přijde ze studyjního oddělení zpět. (Dá se tedy předpokládat, že když vám nic nepřijde tak je vše OK :) )

Q: Je problém získat kolej?
A: V prvním ročníku jsou studenti bonifikováni při žádosti o kolej a proto pro prváky není většinou problém kolej dostat. Jiné už je to v ročníku druhém.

Q: Je možné u přímaček používat kalkulačku nebo tabulky?
A: Kalkulačka prý pouze na všeobecné testy a tabulky na 95% podle mě ne.

Q: Kdy se uchazeči dozví výsledky, případně zdali mají přijít k pohovoru.
A: Výsledky jsou vyvěšovány na webu fakulty a dále přímo na děkanátu. Co já si pamatuju tak to bylo vždy do několika dní.

Q: Je možné studovat víc studijnich oborů najednou?
A: Je, ale na každý obor musí uchazeč splnit přímací řízení.

Tak to je asi vše co se dneska dělo. Pokud bych na něco zapoměl tak mě klidně doplňte. (Jinak dotazy typu "Má fakulta knihovnu?" Ano, má. ... takové sem radši nevypisuju ...)

Poslední Aktualizace: 0:09 24.1.2010

Zdeněk Šteffek
MotolákŠesťák
Joined: 16/10/2009
kalkulačka

Už si přijímačky příliš nepamatuji, ale nebyla kalkulačka povolená jen na všeo testy?

byla

byla na ty všeobecné určitě na ostatní bych také spíš řekl že ne

David Randák
RedaktorŠesťák
Joined: 22/10/2009
Kalkulačka

Jj byla jen na všeobecné, na další už být nesměla ... i když nebyla potřeba ani, ty výpočty byly celkem lehké ..

Lucissqa (bez ověření)
Kdy

Zdravím, chtěla bych se zeptat, kdy bude pro rok 2011/2012 Den otevřených dveří?

15.1.2011
jak dlouho
Ahojky, jak dlouho asi tak trvá dod (kvůli autobusu)? Děkuju Lucka
nic dlouhého
Základ v aule (1 - 2 hod ?) a pak záleží na tom, jestli budeš chtít ještě něco vyzvídat od studentů někam se podívat atd.
Díky... na informačním dnu
Díky... na informačním dnu říkali, že si pak můžem projít i nemocnici, to bych chtěla... Když jsem tam byla jako pacient, nijak jsem si to neprohlížela a chtěla být co nejrychleji pryč:)