Proč jít studovat medicínu a na kterou lékařskou fakultu

1. Když jste šli na medicínu, byli jste stoprocentně rozhodnuti, že to chcete dělat? Proč jste se rozhodli to studovat?

Motivace? Na začátku je to většinou touha dělat něco, co tě naplňuje,pomáhat lidem okolo sebe. Rozhodnutí je hodně individuální. I člověk, který jde na medicínu s nadšením, může ztratit motivaci a naopak, kdo si nebyl jist, nakonec během studia zjistil, že to je fakt bomba. Většina ale zůstane. Pokud si myslíš, že by tě to bavilo, a chceš to zkusit, tak jdi do toho. Dneska je hodně možností, a svět se nezboří, když po roce studia zjistíš, že ti obor nesedí, a odejdeš jinam;-)

2. Rád by som šiel na medicínu do Prahy. No neviem sa rozhodnúť na ktorú lekársku fakultu mám íst. Mohli by ste mi napísať váš názor na jednotlivé pražské lf (plusy a mínusy)? Takisto by ma zaujímalo ak by ste mali možnosť si opäť vybrať medzi lekárskymi fakultami, kam by ste šli? Ste na 2.LF spokojní?

(Kamila) Já bych neměnila :-) Kdybych si znova měla vybrat, šla bych sem. Jsem tu spokojená, je tu málo studentů a prostředí je osobnější. Podobně málo studentů je i na trojce, ale osobně preferuji klasický rozvrh před těmi šílenými moduly. Myslím, že co do kvality jsou na tom 2. a 3. LF podobně, jen záleží, jaký styl studia preferuješ. Na první se příliš vyhazuje, to se ví, navíc je tam podle mě příliš mnoho studentů, což mi přijde neosobní. Takže já osobně mohu naši fakultu jen a jen doporučit:-)

(Alžběta, Dan) Kdo nemá rád shrnutí? :-)

1.LF: :-) Tradice, anonymita studentů, centrum Prahy (dobrá dostupnost). :-( Do druháku postoupí polovina - nabírají víc studentů - přijímačky tedy trvají defacto celý prvák a nikomu tam nedělá problém vás vyhodit, přecházení mezi ústavy zabere na obrovském Albertově třeba celý oběd. OBECNĚ: kdo je schopen držet hubu a krok, bude plně spokojen.

2. LF: :-) Málo studentů (tj. kdo se dostane, je málokdy vyhozen, spíš odejde z vlastní vůle), rozvrh je pěkně vymyšlen (není to roztažené do celého dne, je i dost volna), studijní oddělení je vstřícné k různým typům studia, FNM je dobře přizpůsobena výuce studentů, ve výsledku tu je míň začouzeno než na Karláku i na Vinohradech. :-( Spojení je jen autobusové a tramvajové, metro zatím není, je náročnější se sem dostat (přes přijímačky:D)

3. LF: :-) moduly učí věci propojovat, memorovací složka je podpořena myšlením, hezké prostředí školy, mají hodně studijních materiálů na webu. :-( Jako velký minus vidím rozvrh, člověk denně musí na netu kontrolovat, jestli se mu něco nepřesunulo, je to roztahané do celého dne až do večera.

Závěrem, chodím na 2.LF, takže info o ostatních LF mám zprostředkované. Na naší škole jsem spokojená a kdo chce dělat medicínu, ať si zhodnotí, co je ro něj prioritou...Zamyslete se nad parametry jako jsou lokalita, ubytování, stravování, typ výuky, počet studentů, zaměření (každá fakulta má přilehlou nemocnici, kde je nějaké specializované pracoviště, a tak o tom oboru budete mít lepší informace:)

A nevěšte hlavu - z každé LF z Vás vyleze papírovej doktor:)

(Danka) :) Jasně, že bych neměnila! A souhlasím s Kamilou. Je to přesně tak, jak se říká - 2.lf si své studenty nejpřísněji vybírá, ale s tím větší láskou se k nim potom chová. My jsme tenkrát se spolužákem projeli všechny dny otevřených dveří a o fakultách zjišťovali první poslední. Já jsem si 2.lf vybrala už ve druháku na gymplu :-), ale bylo zajímavý sledovat Vláďu, jak si vybírá a jak se rozhoduje. Jemu se asi nejvíc líbila 3.lf. Fakulta je opravdu moc hezká, nově zrekonstruovaná. I přístup jednotlivých lidí byl moc příjemný. Možnost dokončit studium v zahraničí a nový systém modulů se mi zamlouval asi úplně nejvíc. Jen se zkus probrouzdat webovými stránkami 3.lf a jestli tě medicína aspoň trochu zajímá, budeš nadšený! Ale potom jsem se začala ptát studentů a kamarádů z 3.lf a všichni do jednoho mě od té školy odrazovali. Neuvěřitelně tam hrotí fyziku a celkově se ze zkoušek můžou postavit na hlavu. Ve druháku, když uzavírají dvouleté moduly, si většina studentů váže provaz, jelikož mají dohromady zkoušku z anatomie, histologie, biochemie i fyziologie. Umí všechno, ale nic pořádně. Na 1.lf jsme k přijímačkám ani nešli (ale znám i lidi, kteří jsou tam moc spokojeni). Nakonec jsem se dostala všude. Kdybych se tenkrát nedostala na 2.lf, šla bych spíš do Hradce než na 3.lf. Vláďa se furt nemohl rozhodnout, ale nakonec si vybral. Stejně jako já, a nejlépe, jak jen dokázal. Byla to jeho životní výhra. Byla to moje životní výhra! :)

Zdá se vám to nějak nadšený? Mně taky, ale zkuste si pročíst fórum,
zeptat se tam, nebo se zeptat studentů osobně - mám za to, že dostanete
podobný odpovědi (i když možná ne tak moc nadšený jako Danka:).
Drtivá většina z nás je tady moc spokojená:) (Dan)

Zdá se ti to nějak nadšený? Mně taky, ale zkus si pročíst fórum 2009/2010,zeptat se na letošním, nebo se zeptat studentů osobně - mám za to, že dostaneš podobný odpovědi (i když možná ne tak moc nadšený jako Danka:).Drtivá většina z nás je tady moc spokojená:) (Dan)

Chci do hlavního fóra.

Chci položit otázku k tématu.