Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Filmové večery

Promítáme filmy, které jste vždy chtěli vidět, ale byli jste příliš líní.

Filmový klub 2. LF byl založen na podzim 2012 v rámci studentského spolku Motolák  tehdejším studentem Ondřejem Koudelou, po kterém to převzal Adam Kalina a po něm Barbora Vakrmanová. Účelem filmové klubu je seznámit studenty 2. LF i s jinou filmovou tvorbou než běží o víkendu v televizi. Snažíme se pouštět filmy kvalitní, originální a nebojíme se vynechat happy end.

Součástí filmových večerů je stručné představení filmu a úvod do kontextu, ve kterém byl natočen.

Naši zkušení filmoví recenzenti Vám podají rychlý přehled o tom, co je v kinech nového a co byste neměli vynechat. A před samotnou projekcí filmu uvádíme krátký předfilm.

Minimálně jednou za semestr se snažíme proniknout hlouběji do kontextu daného filmu a pozveme se hosta z řad odborníků. Takové filmové večery jsou tradičně velmi povedené a patří do našeho zlatého fondu.

Mezi vlajkové akce se dá určitě počítat

Valčík s Bašírem: Animovaný film o konfliktu na blízkém východě, Hostem byl Ing. Jan Neubauer z židovského kulturního centra.

 

 

Single man: Hostem byl Ladislav Zikmund-Lender - chief editor časopisu Obrazar, kurátor, gay aktivista a bývalý šéf organizace Charlie.

 

 

 

Terkel má problém: Animovaný dánský film, s legendární scénou z Linky důvěry. Hostem byl vedoucí Linky bezpečí Mgr. Peter Porubský.

 

Kdo seje vítr: Film podle klasické divadelní hry, která byla inspirována skutečnými událostmi v USA 20. let. Souboj kreaconismu a evoluční teorie na pozadí soudního procesu. Odborný komentář poskytl fanoušek evoluční kontroverze.

 

 

 

 

 

 

Soukromá válka Charlieho Wilsona: Film o tom, jak USA vyzbrojily Afghánistán, Hostem byl Mgr. Miroslav Kalousek.

 

 

 

 

 

Piráti na vlnách: Film o svobodě ducha a Rock’n’rollu. Hostem byl Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany. Hovořil o dohodě ACTA. Jeho příspěvek si můžete poslechnout zde: http://motolak.lf2.cuni.cz/blogy/pirati-ve-filmu-v-predfilmu-i-pred-filmem

 

 

Mary a Max: Film o přátelství malé Australanky a Newyorčana trpícího Apsergerovým syndromem. Hostem byla Mgr. Veronika Šporclová z APLA a povídali jsme si o poruchách autistického spektra.

 

 

 

 

12 opic: Filmový večer 12. 12. 2012 měl být o psychiatrických léčebnách a diváci vybírali z více filmů s touto tématikou. Vhodně k datu nakonec zvolili 12 opic. Hostem byl psychiatr doc. Kamil Kalina.

Kraťasy: Unikátní akce, která se skládala z pečlivě vybraných krátkých filmů. Ať už veřejně přístupných, nebo pocházejících od studentů filmových škol. 

 Je to i můj život: Film o tom, jak těžký je boj o život. Jednak pro umírajícího, ale i pro jeho rodinu. Hostem byla pacientka vylečená z leukémie.

 

 

 

 

 

Na začátku každého roku představujeme – především pro nové studenty – pražská kina, do kterých má smysl chodit, protože se specializují na kvalitní filmovou tvorbu mimo mainstream.

Filmové večery jsou určeny pro studenty a vyučující 2. LF UK.  Probíhají pod záštitou Ústav lékařské etiky a humanitních základů medicíny. Snažíme se proto filmy zasazovat do kontextu medicínské a sociální problematiky. Ale i medik se potřebuje občas pobavit =)

Filmové večery aktuálně probíhají 4x za semestr (v dvoutýdenních odstupech) v Pelouchově posluchárně na Plzeňské za finančí podpory diváků a naší mateřské organizace - studentského spolku Motolák.

 

Kontakty:

http://www.facebook.com/groups/filmove.vecery/

filmovy.klub@motolak.org