Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Dobronice

Dobronice jsou sportovní , společensky-seznamovací akcí pořádanou pro čerstvě přijatéstudenty 2. lékařské fakulty v rekreačním areálu Univerzity Karlovy na jihu Čech. Za třidny se mezi sebou seznámí medici i fyzioterapeuti a zažijou spoustu zábavy při sportovních a kulturních aktivitách, které jsou doplněné jak motivačními a informačními přednáškami, tak praktickou výukou první pomoci. Neodmyslitelnousoučástí Dobronic je bláznivý běh „Extreme rush“, což je jakýsi neoficiální křest studentů na naší fakultě. Neexistuje dokonalejší začátek vysokoškolského studia, než jsou 3 dny v Dobronicích. Cílovou skupinou jsou všichni nově přijatí studenti jednoho z oborů na 2. LF - všeobecné lékařství a fyzioterapie.

Přínos pro nové studenty je hlavně v možnosti seznámit se (ještě před začátkem školního roku a v pohodovém prostředí) mezi sebou, s jednotlivými členy studentských spolků i s vedením fakulty. Jednotlivé přednášky (jako přednáška o studiu v prvním ročníku či o činnosti studentských spolků) informují o možnostech studování medicíny. Ostatní prezentace, sportovní aktivity a společenské akce jsou zaměřené hlavně na motivaci k pozitivnímu způsobu studia na naší fakultě. 

Dobronice jsou pro nové studenty 2. lékařské fakulty zážitkem, na který budou moci jako uznávaní odborníci v medicíně později vzpomínat a hodnotit je jako nejlepší 3 dny svého vysokoškolského studia.

Aktuálně máme za sebou již 5 ročníků projektu Dobronice organizovaného pod hlavičkou studentského spolku Motolák. Každým rokem se program vylepšoval a nyní je nastavený základní rámec akce, který má u studentů velmi pozitivní odezvu. I přesto však každý rok přidáme do programu něco nového, abychom to pořád zlepšovali.


Odkazy

Video

 

Fotky 

Článek