Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Blog uživatele Šimon Reich

Eugenika je nepřijatelná a neetická. Dále pak nefunguje a hlavně postrádá smysl.

Pojem eugenika vymyslel v roce 1880 Sir Francis Galton, bratranec Charlese Darwina. Ať už se znalostí tohoto pojmu nebo bez ní, byla mnohokrát "zneužita". Ve staré Spartě házeli nepovedené děti ze skály a nacistické Německo zavraždilo milióny lidí.

Úvod

Geny nejsou všechno. Záleží na tom, jak se k nim postavíme.

Ona slavná dvoušroubovice kyseliny deoxyribonukleové (DNA), která je obsažena téměř ve všech buňkách našeho křehkého těla, hraje zajisté velkou roli. To však neznamená, že je všem dnům konec.

Úvod

Očkování prý pochopila až mnoho let po atestaci. Dnes o něm káže "pravdu".

Ani čerstvě po své atestaci prý nevěděla jak funguje očkování. Dnes se cítí být odborníkem a před touto preventivně léčebnou metodou varuje. Přitom se zdá, že nerozumí ani tak základním lékařským pojmům jako je např. "placebo". Jmenuje se Ludmila Ele

Co se stalo?!

Motivace průměrného studenta medicíny

Článek o "nahé pravdě o studentech medicíny" kolegyně A. Šustrové jako hlavní motor študákovi mysli (či podvědomí) pro studium zmínil především touhu po uznání a respektu. Já bych se pokusil částečně reagovat a nabídnout i jiné důvody.

Rád bych reagoval na článek o studentech medicíny, který napsala kolegyně A. Šustrová.

Elektronické materiály podruhé aneb is it good to think different?

Co si představujeme pod pojmem elektronický studijní materiál? Co od něj očekáváme? Co určuje jeho kvality? Můžeme ho vůbec s něčím tak esenciálním jako je tlustá, kvalitní a plnohodnotná učebnice srovnávat?

Co si představujeme pod pojmem elektronický studijní materiál ? Co od něj očekáváme ? Co určuje jeho kvality ? Můžeme ho vůbec s něčím tak esenciálním jako je tlustá, kvalitní a plnohodnotná učebnice srovnávat ? Vždyť obsah těchto knih představuje často nutné minimum i maximum zároveň ! A co o něco stručnější (ale o to aktuálnější) skripta ? Atlasy nejrůznějších typů s bohatými ilustracemi, které jsou zdokonalovány často po celá desetiletí ?

Troufneme si snad nějaký elektronický studijní materiál v jakékoliv podobě s tímto srovnávat z hlediska skutečné hodnoty ?

Elektronické materiály poprvé aneb things are not always what they seem!

Ze strany studenta možná na první pohled jasný případ. Nativní RTG snímek hrudníku se zřejmou a evidentní patologií - diagnóza je lehce stanovená a přesná.

Ze strany studenta možná na první pohled jasný případ. Nativní RTG snímek hrudníku se zřejmou a evidentní patologií - diagnóza je lehce stanovená a přesná.

Elektronické materiály jsou zcela zásadní studijní pomůckou, která by ideálním případě měla být nejen snadno a včas přistupná, ale i odpovídající kvality (dle daných obecných parametrů jako jsou použitelnost a zpracování). Situace je na naší fakultě mnohdy tristní a nedostačující.

Syndikovat obsah