Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Očkování prý pochopila až mnoho let po atestaci. Dnes o něm káže "pravdu".

Co se stalo?!

Na serveru idnes.cz se během dneška (5. srpna 2013) objevil článek, ve kterém paní doktorka Ludmila Eleková hlásá cosi o neúčinnosti a nebezpečnosti vakcinace. Název tohoto článku "Lékařka: Očkování způsobuje alergie, astma a autismus. A děti i zabíjí" mluví zcela za vše a vlastně ho ani nemusíme číst. Pokud se však přesto rozhodneme jeho obsah prozkoumat, zjistíme, že je matoucí, plný polopravd, desinterpretací, nepodložených statistických údajů a lží a v neposlední řadě nebezpečný. Je nebezpečný a ohrožuje potenciálně zdraví každého, kdo by ho na základě své nekritičnosti shledal pravdivým.


Jak je to s očkováním doopravdy?

Očkování je léty prověřená metoda, zavedená již od konce 18. století, která se neustále vyvíjí a zlepšuje. Že je zatížena určitým rizikem (nejen nežádoucích účinků) je dobře známo každému studentovi medicíny, který si pamatuje alespoň ten nejhrubší základ toho, co se vyučuje na lékařské fakultě v rámci předmětů mikrobiologie, imunologie, farmakologie a infekční lékařství. Položme si nyní zásadní otázku: která lékařská (ať už diagnostická, léčebná nebo preventivní) metoda není zatížena nějakým rizikem? Odpověď je prostá: žádná taková metoda neexistuje. S rizikem by se mělo proto počítat vždy a pokaždé. Lékař by ho měl znát a náležitě, srozumitelně, plně a jasně o něm informovat svého pacienta. Ten by ho pak měl vzít na vědomí. Především ve chvíli, kdy souhlasí s daným zákrokem. To samé platí o rizicích která jsou spojena s odmítnutím případného zákroku ve chvíli, kdy podepisuje negativní revers. Vždyť je to přece on, kdo rozhoduje o svém zdraví. Žijeme v demokratické, svobodné a poměrně velmi liberální zemi. S těmito hodnotami však přichází i odpovědnost, kterou máme v prvé řadě všichni sami za sebe.

Za pravdou o očkování přitom není třeba chodit "daleko" k nějakým složitým (mnoha laikům zcela nesrozumitelným) vědeckým studiím. Stejně tak není nutné se vzájemně unavovat statistickými údaji. Proč? Domnívám se, že pokud očkování a priori nedůvěřujeme stejně by nás tato data nepřesvědčila. Ve skutečnosti je tu mnohem snažší cesta jak se o funkčnosti a smyslu očkování přesvedčit - podívejme se kolem sebe! Stačí trocha odvahy a ochoty přemýšlet a následně důvěřovat svému úsudku. Kdy jsme naposledy viděli někoho zemřít na onemocnení spalničkami komplikované bakteriální superinfekcí?

Nebo takový záškrt (diphteria)? Vskutku hrozivé onemocnění. Zkusme se zeptat našich prarodičů, kteří si ho možná ještě stále živě pamatují. Zde přikládám odkaz na obrázek této infekce z webu Wikipedia (pouze pro odvážné).

Kam se poděla dětská obrna (poliomyelitis)? Já osobně si pamatuji jednu velmi milou postarší paní pacientku z interního oddělení v Motole, která měla to neštěstí a smůlu, že se v mládí nakazila právě virem dětské přenosné obrny. Ztratila hybnost v obou dolních končetinách. Intenzivní dlouhodobá a ne zrovna dvakrát příjemná rehabilitace ji zachránila život. Bylo to pár let před tím, než se začalo proti tomuto onemocnění očkovat. Nikoho jiného jsem nikdy nepotkal. Onemocnění znám především z učebnic a přednášek.

Kdy jsme naposledy viděli úmrtí na tetanus, onemocnění způsobené smrtícím neuro-toxinem, které v plně rozvinuté formě vypadá tak dramaticky, že se stal i tématem pro mnohé umělce, kteří se ho pokusili vyobrazit? Naštěstí je těchto případů naprosté minimum.

A co ona pověstná tuberkulóza (souchotě, úbytě, ftíza, TBC)? Máme přeplněná sanatoria jako tomu bývalo kdysi? Nikoliv! Většina pacientů v karanténě jsou ti, kteří si onemocnění přivezli ze zahraničí, ve kterém se proti TBC neočkuje.

Když nás ani naše vlastní místní (a velmi příznivá) situace nepřesvědčí, tak navrhuji zaplatit si letenku do země, kde si řádné očkování dovolit nemůžou. Tamní zdravotní situace nám už oči otevře zcela bezpochyby. Dejme si však dobrý pozor, protože to nebude hezký pohled.

Nezapomínejme prosím, že není očkování jako očkování. O rizicích a dalších okolnostech je vhodné se bavit zcela konkrétně. Něco úplně jiného je např. vakcína proti HPV infekci a vakcína proti tuberkulóze. Není divu, že se této problematice věnují lidé, kteří na to mají vystudovanou speciální vysokou školu (farmacie neboli lékarnictví). Kdo by snad nevěděl co s volným časem, nechť si vše velmi pečlivě nastuduje např. na tomto webu.

Někdo ještě může snad namítnout, že výroba vakcín je přece obrovský byznys. Ano, je to veliký byznys. Kdyby nebyl, nikdo by vakcíny nevyráběl a naše možnosti bránit se těm nejnebezpečnějším a nejnakažlivějším infekčním nemocem by byly velmi omezené. Stejně tak je velký byznys výroba aut. Kdyby nebyl, chodili bychom všude pešky.


Tvrzení paní doktorky.

Nyní však k samotnému článku. Dovolte mi z něj citovat a následně komentovat. Do třetice všeho dobrého i zlého.

1) "Kdy jste se začala zajímat o vedlejší účinky očkování? Můj syn měl patologickou reakci na očkování, tři dny neutišitelně plakal, měl horečku, špatně spal, nepil a měl veliký rudý otok na zadečku. Byla jsem čerstvě atestovaná lékařka, ale nevěděla jsem, co se děje. (...) Dnes bych podobnou chybu neudělala, dnes už vím, jak očkování funguje."

Na někoho, kdo ani po 6ti letech studia a mnoha dalších letech vzdělávání se v oboru (zmíněná atestace) nemá tušení jak funguje očkování, bychom si měli dát velký pozor. Další záhadou je, jak mohl takový lékař atestační rigorózum úspěšně absolvovat.

2) "Copak vakcíny nejsou testovány na bezpečnost jako všechny léky? Na rozdíl od běžných léků se vakcíny netestují proti skutečnému placebu, tedy naprosto neúčinné látce. Nevím, kdy se k této praxi přistoupilo, ale velmi se dodržuje."

Těžko říct, co myslí paní doktorka pojmem 'běžné léky'. Můžeme se pouze domnívat. Nicméně ať už myslí kterákoliv léčiva, tak se zásadně mýlí. Nekterá z nich se totiž vůbec proti placebu netestují. Bylo by to v daných případech velmi neetické. Představme si, že necháme kontrolní skupinu lidí zemřít na dané smrtelné onemocnění (ano i taková existují), protože přece "potřebujeme" testovat nový lék proti placebu.

3) "Druhý způsob testů je, že se části testovaných dá vakcína a "placebo skupině" roztok adjuvancií, tedy těch chemikálií bez antigenů. Takže opět porovnáváte dvě látky s biologickým účinkem, nikoliv s placebem. Ale do příbalového letáku se uvede, že vakcína nemá víc vedlejších účinků než placebo."

Paní doktorka si z dob svého studia a atestace očividně nepamatuje ani správnou definici pojmu placebo. Dle Velkého lékařského slovníku: "placebo – inertní lék či léčebná procedura, obvykle látka, která vypadá event. chutná jako studovaný lék, ale neobsahuje účinnou složku". Roztok, který obsahuje pouhá adjuvancia, nikoliv však potom samotnou účinnou látku, je placebem. Pokud takovýto roztok použijeme u kontrolní skupiny, tak testujeme vakcínu proti placebu. Také je velmi zajímavé, že se na jednu stranu paní doktorka ohání testováním účinnosti vakcín (kterému evidentně moc nerozumí), přičemž je na stranu druhou zastáncem homeopatie, kde se účinnost netestuje vůbec (a to prosím pěkně ze zákona).


Následující výroky paní doktorky jsou třešničkou na pomyslném dortu sladké absurdity a podtrhávají již řečené:

"Obrna se nevymýtila očkováním, ale změnou diagnostických kritérií. "

"Očkování proti neštovicím nefungovalo, přesto se začaly kampaně za očkování a v mnoha zemích bylo povinné. Je jednodušší věřit, že ošklivý bacil způsobí nemoc, než si přiznat, že lidé umírají kvůli příšerným životním podmínkám. Největší neštovičné epidemie přišly v nejproočkovanějších zemích a většinou skončily stejným způsobem – hygienickými opatřeními."

Pokud bychom vycházeli z logiky paní doktorky, tak by vlastně stačilo změnit diagnostická kritéria onemocnění jako AIDS nebo zhoubné nádory. Všichni by pak byli ze dne na den jakoby zázrakem vyléčeni. Pokud použijeme logiku paní doktorky i ve druhém případě, tak máme další skvělou zprávu. V případě úniku (nebo útoku pomocí) viru pravých neštovic (které do dnes údajně vlastní přinejmenším dvě vojenské laboratoře), jednoho z nejhrozivejších infekčních onemocnění vůbec, se nemáme čeho bát. Celou situaci hravě zvládneme pomocí jednoduchých a zcela základních 'hygienických opatření'. Přikládám opět jeden odkaz ukazující pravé neštovice (opět varuji, že je to pouze pro ty se silnějším žaludkem).


Co na to redakce idnes?

Osobně je mi naprostou záhadou jak byl takovýto článek schválen a zveřejněn. Zvlášť pak na serveru typu idnes.cz, který se ohání pojmy jako "pravdivý a plnohodnotný obraz o světě ve kterém žijeme" či "aktuální a kvalitní zpravodajství". Je zvejné, že byl tento článek napsán (a následně schválen a zveřejněn !) někým, kdo si informace vůbec neověřil. Zda k ověření nedošlo pro pouhou neschopnost nebo pro vidinu "senzace", která zvýší sledovanost serveru idnes.cz jsou možnosti, které se nabízejí. Nedělám si iluze ani o třetí možnosti, a sice že se pani doktorka osobně zná s někým z redakce, případně si za zveřejnění tohoto článku zaplatila.

Redakci idnes.cz jsem napsal email se žádostí stažení článku a doplnění o vysvětlení s omluvou. Znova opakuji, že obsah článku má s realitou společného naprosté minimum a je potenciálně nebezpečný. Podobné nešvary jako tento také poškozují jméno a reputaci nás budoucích (i již hotových) lékařů a lékařek, kteří se snaží ze všech svých sil dělat dobře svojí práci. V neposlední řadě tyto nešvary přispívají k dalšímu prohlubovaní propasti mezi odbornou lékařskou společností a laickou veřejností. Na závěr je nutné podotknout, že na dno této pomyslné propasti potom padáme my všichni - pacienti i lékaři.


Celý tento text byl původně publikován na internetových stránkách periodika Respekt. Odkaz najdete zde.

5
Průměr: 5 (1 vote)

tabung pemadam api kebakaran

I really liked the description tabung pemadam. I also hope the distribution itself is also as good. Nice work, keep it up. Share the knowledge.

Nice information. This gives

Nice information. This gives a clearer idea of what this process is all about. Highly appreciated. - Bobby Price

terima kasih

situs website alat fitness adalah seperti tempat penyimpanan produk - produk oxonemurah, Jika anda membutuhkan alat - alat kesehatan dan alat kecantikan anda bisa mengunjungi Alat terapi pembelian produk tersebut grosir dan juga satuan, jika anda mencari lokasi toko online dari aksesoris bayi anda bisa langsung mengunjungi websitenya di perlengkapan bayi
diwebsite tersebut banyak jual perlengkapan bayi dengan harga yang
super murah . jika anda ingin membeli cetakan kue secara grosir dan
satuan, anda bisa
mengunjungi website cetakan kue disana menjual aneka jenis
cetakan kue. Jika anda sering berpergian jarak jauh, sebaiknya anda menggunakan matras mobil karena anda bisa beristirahat dengan nyaman dan tenang.

Ello harus tau ya, toko - toko yang jual murah semua produk produknya, memang menjadi pusat perhatian orang banyak, karena mereka menginginkan produk yang di jual murah meriah dan serba lengkap ditoko blogiyan tersebut juga ada beberapa alat pel super mop di jualan murah dengan berbagai tipe yang bisa anda beli dengan murah nih

setelah membeli produk - produk di toko online kami, banyak orang yang bilang wah murah ya, bukan hanya setelah, tetapi pada saat belanja, mereka juga sering menyebut wah murah nih atau ih murah murah ya. store adalah website blogsaya yang menjual produk - produk secara grosir, atau biasa orang menyebutnya dengan murah gan . ada alat transportasi baru yang sedang booming di indonesia, alat ini adalah smart balance wheel dan sudah banyak digunakan oleh artis2 indonesia.

In our store you can find

In our store you can find Xbox One custom controllers and PS4 custom controllers! Choose your design! Choose your Buttons Color! Shop now!custom controller uk

(Žádný předmět)

You possess lifted an

You possess lifted an essential offspring..Blesss for using..I would want to study better latest transactions from this blog..preserve posting.. minecraft server hosting

I am interested in such

I am interested in such topics so I will address page where it is cool described. White Paper Syndication

Great post

Great post

My partner and I absolutely

My partner and I absolutely love your blog and find many of your post’s to be just what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind writing a post or elaborating on a lot of the subjects you write in relation to here. Again, awesome site 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1

very good

10.0.0.1 login IP address is the default gateway of most wireless routers or ADSL modems. There are several IP main addresses a router can take, 10.0.0.1 is the most common one though 192.168.1.1 or 192.168.0.1 are also other options. These are commonly known as host addresses.What can be done with 10.0.0.1In order to access your router fill in 10.0.0.1 in your browser’s address bar. Once you access your router admin panel you can adjust several options regarding: IP Qos, DNS, Proxy, LAN, WAN, network management, security options, WLAN settings, PPPOE, MAC, WPS, DSL, and DHCP client.10.0.0.1 Admin192.168.1.1 AdminHow to login 10.0.0.1 IP Address?Type 10.0.0.1 manually into your browser’s address bar. If 10.0.0.1 is not your router’s IP address, find your router’s IP in this article.Enter your username and password to login to your router.

In case you do not remember your username and password details, follow the instructions below.

language training apps

Busy people can also learn languages fast these days. They can make use of one of many mobile apps for learning languages on the go and train your language skills while traveling or resting. Most of these apps do not cost a penny and are simple to use. You can even individualize them to train those aspects of language development you need most.

xukaimin

the north faceroshe runsupratory burch outletreplica watchesair maxmichael korsvans shoesbaseball batslouboutined hardypandora jewelrynike trainersparajumperswedding dressesroshe runnike tnhermesadidas uknew balance shoesnike roshe run pas chersac guessinsanityjuicy coutureoakley sunglassesswarovskinike air maxnike storeflip flopstrue religion outletmont blanccheap air jordannike mercuriallouboutincheap nfl jerseysjordannew balanceoakley vaultmonclerjuicy coutureburberry outletpandoralongchamp handbagsray ban outletguessmichael kors outletlouboutinhermes outletnike freeray banmarc jacobsmontre pas cheradidascheap eyeglassesferragamonorth face pas cherralph lauren outlettodsvanscoach outletsalomon shoestrue religion jeansmoncler outletjordanvanessa brunonike air forcemontblanccanada gooseugguggpuma shoescoach outlet store onlineadidas outletdansko shoesasicsnew balanceralph laurenugg bootsnike freecanada gooseoakley vaulthollistercoconverseburberry outletadidas shoesmac cosmeticsmac cosmeticsnike airkate spade outletbeats by drerolex watchespolo ralph laurenpandora charmsoakleypradaair maxlebron shoeswedding dresseschi flat ironjordan retroferragamobalenciagaoakley sunglassespolo lacosteugg australianike air maxguessnorth facetrue religion jeansnike shoestimberlandnorth facejordansralph lauren ukair max 2017dolce and gabbanahollisterair maxroshe runmonclerbirkin bagsoccer shoesuggsnike airbottegakate spade outletrolexhollisterbasketball shoesswarovskiugg bootsfendimichael kors borsehollistergiuseppe zanottimichael korsconverse shoestimberland shoesnorth face outletcartier love bracelettrue religionswarovski ukmichael kors outletmulberryray ban sunglassesmichael kors outletbeats headphoneswedding dressesghdoakley sunglasses cheapnike freechristian louboutinlinks of londontommy hilfigertommy hilfigerhollisterlouboutinray ban sunglassesconversemichael kors outletlongchampnike mercurialray banhollisternike storeugg bootsray ban sunglassesray ban sunglassesoakley sunglasseswedding dressescheap nfl jerseyspandora jewelrymontre hommecelinenike shoesswarovskimonclercheap uggsray ban sunglasseskate spadeugg australialongchamproty burch outlet onlinelongchampcanada gooseugg bootshollisterlouboutinadidas trainersmonclerflip flopskobe 10juicy couture outletfivefingersjordan shoesherve legermontrenike storeugg bootsjordannike roshe runlongchampcoach outlet onlinemichael kors outlet online storetommy hilfigermac makeupugg bootspandora charmstrue religion jeansthe north faceuggcanada gooserolexhuaracheugg outlethoganburberry outlet onlineray ban sunglassesray banmichael kors outletadidas superstarinstyler ionic stylermulberry outletoakleytimberland bootsnike air forcelongchamp bagsugg bootsnike air huarachecheap ugg bootsbottes uggnike air maxnew balancevans shoesnike air maxcoach pursevalentinoair maxrolex watchesasicsmichael korsuggs outletuggs outletair maxnorth facebeats by dremoncler jacketsprada outletreebokmichael korsnike roshe runsoccer jerseyscanada goose jacketsmoncler jacketssac longchampnike free runmichael kors outletmac makeuplebron james shoeschristian louboutinray banoakleykevin durant shoesmizuno wavetrue religion outletmichael korsnike freeconverseralph laurenlebron 11levi's jeansadidas zxmichael kors canadaoakley sunglassespandorabarboursac michael korsair jordanslouboutin pas cherstuart weitzmanomega watcheskobe 9ralph laurenair jordanroty burch outletcanada goose outletferragamonew balance trainerpolo ralph laurentimberlandthomas saboasicsuggs outletburberry outlet storetimberland bootsray banmichael kors handbagscanada goose jacketsfree runjordan shoesnike air maxair max 95michael kors outletcanada goosenikeuggred bottomsjimmy choopandoraconversebcbg maxnike blazermichael kors outletvansflopskaren millen ukoakley vaultcoach factory outletnike blazer pas cherralph lauren outletralph laurensac burberryhogan outletreebokmarc jacobsmonclerpolo ralph laurenoakley sunglassesmizuno running shoesnike outlet2018.1.11xukaimin

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank