Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

The Dark Side of the Ošetřovatelství

Představte si, že stojíte na písčité pláži a pozorujete třpytící se moře před sebou; táhne se až daleko za obzor. Průzračná voda Vám omývá bosé nohy, svěží vánek hladí Vaši potem orosenou kůži. Všude je slyšet uklidňující šum vln a křik racků, kteří si poletují kolem. Sehnete se a z písku zdvihnete skořápku nějakého mořského živočicha; střídají se na ní béžové a černé pruhy. Pak Váš pohled sklouzne na papír, který držíte v druhé ruce. Je to záznam ze seismografu a umí předvídat budoucnost – tsunami. Nezvratná pravda, která bude zítra všude kolem. A země kolem Vás už se za pár chvil začne chvět.

Tahle analogie blížícího se zkouškového období je asi měsíc stará, takže bohužel už dávno neplatí. Dneska už na nás dopadají první kapičky nezastavitelného kolosu a bohužel už i ty umějí člověku nepříjemně zaskočit v krku.

Všechno začalo v úterý odpoledne. Měl jsem na výběr: jít se učit na zápočtový test z Ošetřovatelství, nebo jít po tenise s kolegyněmi z dvojkruhu na pivo do hostivařského rodinného pivovaru Hostivar. Mno… „měl jsem na výběr“ je pochopitelně nadsázka, a tak jsem se domu vracel o dvě hodiny později, než jezdím normálně. Jenže pivo po sportu na sluníčku rádo bývá mnohem silnější, a tak jsem si doma sotva vyčistil zuby a už jsem skákal do peřin s pocitem překrásně stráveného večera.

Středa ráno dobrý pocit jenom umocnila: praxe z Ošetřovatelství pokročila kupředu mílovými kroky, a tak zatímco jsme se minulý týden seznámily leda s místnostmi na oddělení, tentokrát jsme skočili rovnou do akce. Stlaní postelí, mytí pacientů, pomáhání jim s chůzí, to byl jenom začátek. K tomu si připočtěte ředění léků a vůbec první odběr krve v životě a člověk se rázem cítí jako král.

Ale najednou přišlo temno v podobě The Dark Side of the Ošetřovatelství. Zápočtový test složený ze 70 otázek na abc s vždycky právě jednou možností správně zní ještě dobře. Jenže pokud musíte mít minimálně 60 otázek správně a k tomu máte na jednu otázku tolik času, že ji v dobré čtvrtině případů vůbec nestihnete dočíst, natož pak zodpovědět, pak se už nemůžeme divit tomu, že třetina ročníku test nezvládla.

Nejsmutnější na všem ale je, že takové ty nejdůležitější věci v testu chyběly. Tak například žádná otázka se netýkala počtu pohlaví v Německu. Stejně tak nikdo neověřoval, jestli víme, kam se zavádí lék per rectum. A pár otázek na bolest tam sice bylo, ale až po testu jsme se teprve dověděli, že její intenzitu sdělí pacient tak, že jí naznačí na škálu, kterou zobrazuje čára. Ale prosím pěkně, ta čára není úsečka, je to přímka. A ta přímka musí mít vždycky 10 cm, protože to tak je standardizované.

Zdá se, že nadešel čas zhodnotit můj přístup ke studiu. Ostatně v úterý večer jsem doopravdy měl na výběr, jestli půjdu na pivo, nebo jestli se budu připravovat na test. A když si člověk uvědomí, že v tuhle chvíli má Ošetřovatelství horší výsledky než anatomie s histologií dohromady, zamyslí se nad sebou. Jenže pak mu to dojde: vždyť ono je stejně fuk, jak moc bych to uměl; tak nebo tak bych ty otázky nestihl dočíst. No tak jdeme kalit!

5
Průměr: 5 (1 vote)

poděkování

Chtěl bych poděkovat Natálce Oweyssi za skvělý nápad na analogii se zkouškovým.

v pondělí to přijde...

v pondělí to přijde...

Water is a replique

Water is a replique montre mortal enemy, but five years ago Swiss entrepreneur Patrick Berdoz saw an astonishing concept he thought was visionary: using liquid to indicate time. There have, of course, been water clocks for thousands of years, but no one had figured out how to create one that was wrist-size. So, along with three partners–including nuclear engineer longines replica, who developed the innovative fluid system–Berdoz launched HYT, a watch brand whose raison d’être is producing hydromechanical replique montres.

Water is a replique

Water is a replique montre mortal enemy, but five years ago Swiss entrepreneur Patrick Berdoz saw an astonishing concept he thought was visionary: using liquid to indicate time. There have, of course, been water clocks for thousands of years, but no one had figured out how to create one that was wrist-size. So, along with three partners–including nuclear engineer longines replica, who developed the innovative fluid system–Berdoz launched HYT, a watch brand whose raison d’être is producing hydromechanical replique montres.

Play unblocked games 66 five

Play unblocked games 66 five nights at freddy's 2

There have, of course, been

There have, of course, been water clocks for thousands of years, but no one had figured out how to create one that was wrist-size 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1

س

شركتنا تعني الدقة و التفوق نحن افضل شركة تقوم بتفتيت الحشرات نهائيا شركة مكافحة حشرات بالرياضنستخدم افضل المبيدات الحشرية التي تعمل علي قتل الحشرات سريعا شركة مكافحة حشرات بالرياضشركة مكافحة حشرات بالرياض اذا كنت تريد شركة للقضاء علي الحشراتشركة مكافحة حشرات بالرياضفعليك ان تقوم بزيارة تلك الرابطشركة مكافحة حشرات بالرياضنحن في خدمتكم علي مدار 24 ساعة و بافضل شعر شركة مكافحة حشرات بالرياضاتصل الانخدمات اخريكنبشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنبشركة تنظيف كنب بالرياضشركة تنظيف كنب بالرياضhttp://en.community.dell.com/members/mezohak1webslive

Game moblie hot

Středa ráno dobrý pocit jenom umocnila: praxe z Ošetřovatelství pokročila kupředu mílovými kroky, a tak zatímco jsme se minulý týden seznámily leda s místnostmi na oddělení, tentokrát jsme skočili rovnou do akce. Stlaní postelí, mytí pacientů, pomáhání jim s chůzí, to byl jenom začátek. K tomu si připočtěte ředění léků a vůbec první odběr krve v životě a člověk se rázem cítí jako král.

Game store : geometry dash - happy wheels  - clicker heroes. Access play game it now

fantastique

Une érection est causée par des impulsions nerveuses dans le corps. Ces impulsions se produisent dans le cerveau et la zone du pénis. Les perturbations du processus peuvent être physiques ou psychologiques. Voir l'article

The Dark Side of the Ošetřovatelství

Představte si, že stojíte na
písčité pláži a pozorujete třpytící se moře před sebou; táhne se až daleko za
obzor. Průzračná voda Vám omývá bosé nohy, svěží vánek hladí Vaši potem
orosenou kůži.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <div> <h2> <h3> <td> <tr>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Protispamové opatření
Fill in the blank