Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Blog uživatele Andrea Šustrová

Zápis první: když je čas uletět

pokus o cestovatelsko praxový deníček

Už několik měsíců vím, že tenhle moment přijde, ale to z toho vůbec nedělá obyčejnější věc. Jsem někde nad Novosibirskem, po každé ruce mám jednoho Číňana (a radši mám toho po levé, ten vpravo si furt smrká a chrochtá do ruky) a přede mnou je ještě 5 hodin cesty. V Šanghaji se potkám s Tiffou, kterou sice vůbec neznám, ale pro kterou vezu od kamaráda skleničky. Což teda zní oproti realitě trochu moc něžně, mám v tenoulinkém batohu karafu těžkou jako hroší mládě a tři krabice s českým broušeným sklem, bodající mě při každém kroku do zad. Jo a jako bonus mám taky bobky, že to někde křupne.

Proč byl čtvrťák zklamáním

Po dlouhé odmlce zase jeden blog - tak trochu výkřik do tmy. To aby ty svátky nebyly zase taková idylka :)

Když jsem se rozhodla jít na

Nahá pravda o studentech medicíny

Čtěte velké odhalení duše medikovy aneb "Proč já to sakra dělám?!" Předesílám, že následující článek byste měli ale brát s humorným nadhledem a rozhodně ne osobně.

Určitě dobrých 90% z nás následující rozhovor zná:

Mí milí noví prváci

Srdceryvné nostalgické postesknutí nad tím, že ten rok zkrátka utekl. Ale jak známo, vždy když něco končí (můj prvák), něco nového začíná (ten váš!).

Rve mi to srdce, drásá duši a žene slzy do očí při všech těch sladkých vzpomínkách, které při tom necháv

Zimní a letní pitvy

Týden pitevních praktik patří k velkým milníkům v životě medikově. Se smíšenými pocity a odříkávajíce si svaly všech skupin předloktí pak poprvé vstupuje na pitevnu... A se schovanou svačinou v kapse tam za pár měsíců vstupuje podruhé.

Je pozoruhodné, jak moc se letní pitvací týden liší od toho zimního. Tak třeba tady je malý náhled, co asi tak běží v hlavách mediků a co se z piteven ozývá, když konečně přijde onen týden:

Vstup do druhého semestru: Týden praktického lékařství

Další příspěvek o životě prváků na 2.LF. Letní semestr už začal, ale v plném proudu rozhodně není... my totiž nejdřív absolvovali týden praktického lékařství.

Vlastně ani nevím, jak tuhle zkušenost popsat. Zaprvé, nebyl to týden, nýbrž několik hodin na místech rozestrkaných po celé Praze.

První semestr na 2. LF

Tak i já mám svůj blog na Motoláku (a vy můžete mimochodem taky)! Psát budu hlavně o tom, jaký vůbec pro mě ten první ročník na 2. LF je. Dnes začnu prvním semestrem.

Tak i já mám svůj blog na Motoláku (a vy můžete mimochodem taky)! Psát budu hlavně o tom, jaký vůbec pro mě ten první ročník na 2. LF je.

Syndikovat obsah