Skip to main content reforma skolstvi dobes protesty VS

Prosinec 2014

MotolArt 2014/2015

8.-19. prosince 2014 se uskutčnil v pořadí již 7. ročník tradiční výstavy umělecké tvorby studentů a pedagogů 2. lékařské fakulty v Motole.

PF 2015

 

13 tisíc pro CNP díky Předvánočnímu bazárku

 Dne 8. 12. se uskutečnil již pátý ročník akce s názvem Předvánoční bazárek.

Seminář Akademie ICRC

Datum: 
13/03/2015 - 00:00 - 15/03/2015 - 00:00
Místo: 
Fakultní nemocnice U Sv. Anny

Chtěli bychom vás pozvat na seminář Akademie ICRV v Brně!

Kdy: 13. 3. – 15. 3. 2015

Kde: Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Téma: „Klinické studie: z teorie do praxe”

Xmas party 2014 by Medicisobě

organizátor: 
Eva Fürstová
Datum: 
16/12/2014 - 20:00 - 17/12/2014 - 05:00

HOU HOU HOU Vánoce jsou tu a polární sobi z Medicisobě ti ve spolupráci s Motolákem a Trimedem přínáší historicky první největší medickou párty v ČR!

Svět z pohledu nevidomých

Přibližně před dvěma týdny proběhla pod záštitou Motoláku diskusní přednáška našich studentů s nevidomými hosty. Zmíněné povídání se uskutečnilo v nejnižší fakultní posluchárně, tzv. Plechárně, kde se sešlo kromě pěti pozvaných hostů na tři desítky studentů naší fakulty. Vám ostatním, kteří jste si tento příjemný večer nechali ujít, shrnujeme nyní celý průběh.
     
Celé povídání zahájilo sdružení Okamžik, sdružení nejen pro podporu nevidomých, zastoupené paní inženýrkou Šárkou Vojtíškovou, která ve sdružení zajišťuje dětské asistence, a Barborou Stiborovou se zrakovým postižením. Dozvěděli jsme se spoustu praktických zajímavostí, na které nevidomí narážejí v běžném životě a často si ani vidomí neuvědomují, jak může být běžná denní činnost při absenci zraku složitě proveditelná.
Mezi zúčastněnými hosty byl dále jednadvacetiletý Radim Vojtek, který studuje Konzervatoř Jana Deyla pro zrakově postižené, výborně hraje na klavír i housle, a dvanáctiletá Nela Franková s maminkou. Nelu možná někteří z vás mohou znát z benefičních koncertů Světlo pro Světlušku, kde si dva roky po sobě zazpívala po boku bývalé patronky projektu Anety Langerové. Maminku Nely, která zrakovým postižením netrpí, jsme pozvali zcela záměrně, abychom měli mezi hosty i zástupce rodičů a měli tak pohled na svět nevidomých kompletní.
Během celého večera jsme zúčastněným zdarma nabízeli teplé nápoje a o přestávce bylo jako malé překvapení připraveno i domácí tiramisu. Po přestávce, ale i před ní, jsme pokládali hostům nejrůznější otázky, na které se nebáli odpovědět, ať už byly sebevíc soukromější. Dozvěděli jsme se například, podle čeho si nevidomí vybírají oblečení, jak používají dotykové mobily, jak odhadují osobnost člověka bez zrakové kontroly nonverbální komunikace a jak si vybírají své životní partnery.
     
Z původně plánovaného devadesátiminutového povídání se stala zcela nepozorovaně tříhodinová diskusní přednáška, během které jsme zajisté získali zcela nový nebo alespoň bližší vztah k nevidomým a jejich pohledu na svět. Budeme se na vás tedy těšit na některém z dalších podvečerních povídání, které pro vás v rámci našeho studentského spolku Motolák připravujeme, abychom vás obohatili nad rámec běžné výuky zajímavostmi z běžného života či světa vědy a medicíny.
Martin Mikeš & Alžběta Bížová

Přibližně před dvěma týdny proběhla pod záštitou Motoláku diskusní přednáška našich studentů s nevidomými hosty. Zmíněné povídání se uskutečnilo v nejnižší fakultní posluchárně, tzv. Plechárně, kde se sešlo kromě pěti pozvaných hostů na tři desítky studentů naší fakulty. Vám ostatním, kteří jste si tento příjemný večer nechali ujít, shrnujeme nyní celý průběh. 

Start Weekend 2014 úspěšně za námi


Již 4. ročník tradičního StartWeekendu se konal třetí listopadový víkend opět na faře v malé vesničce Slivice, nedaleko Příbrami.