World diabetes day - Pochod proti diabetu 2010

Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (1 vote)
organizátor:
Andrea Blašková
organizátor:
Radovan Hudák
Datum:
Pátek, 12 November, 2010 - 12:00 - 20:00
Místo:
Staroměstské náměstí
Celý svět je plný civilizačních chorob. Jednou z nejhorších nemocí naší společnosti je bez pochyby cukrovka. Genetická predispozice, nebo obezita spojená s nedostatkem pohybu může být příčinou vzniku diabetu, který může být se svými komplikacemi život ohrožujícím stavem. Proto se lidi na celém světě rozhodli s touto zákeřnou chorobou bojovat.V pátek 12. listopadu 2010 se bude opět pořádat po celém světě Pochod proti diabetu. Cílem pochodu je upozornit širokou veřejnost na problém diabetu a na možnosti, jak předcházet riziku vzniku tohoto onemocnění.
V roce 2009 se Světového pochodu zúčastnil rekordní počet 282 375 lidí z 58 zemí. V ČR pochodovalo téměř 5 000 lidí na 87 místech.
Připojte se OPĚT letos i vy !

Akci organizuje společnost KAPCZ na Staroměstském náměstíí. My pod záštitou IFMSA a v spolupráci se studenty 3.lf budeme měřit krevní tlak a cukr, podávat informace o průběhu onemocnění jako i o možnostech její prevence a nakonec se zapojíme do půlhodinového pochodu proti diabetu.

This is a great event to send

This is a great event to send awareness to the people. - Marla Ahlgrimm